Епилепсия!-тема 10

  • 64 977
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Да се запиша и аз в новата темичка.
Виждам,че разисквате спирането на лекарствата и кога да стане това. Аз също преди време писах,че живот и здраве март месец другата година Ще спираме Депакина. Криси е без пристъпи от април,ако продължава така го следващия ни преглед при невролога,започваме намаляването и спирането на Депакина и оставаме само на Топамакс.
А сега да се оплача,че Криско пак е с настинка,болен в къщи  Tired Супер кашлица има,от вчера сме на антибиотик,дано да се оправи до края на седмицата.Днес в 11ч имаме среща с психоложката от центъра,който посещава Криси.Ще се борим със силната му привързаност към мен,няма да е лесно,но се надявам с нейните съвети да успеем.

# 16
  • Мнения: 65
Aз не знам след колко време е най - подходящо да се спрат лекарствата и смятам, че за всеки случай е индивидуално, но докторите ми казаха, че ако всичко е ок за тези 6 месеца може да говорим за спиране на сабрила, а януари ще е шестия месец. Има още време до тогава и ще видим какво ще стане, но ме е страх и за очите му(заради страничните ефекти на сабрила)

# 17
  • Мнения: 249
Първо, Елените радвам се за вас,нека Боби продължава все така да ви радва,
Момичета, Еленита в предния си пост не бе се уточнила че става въпрос само за част от лекарствата,може би затова така се и изказа Ема.Когато и прочетох предния пост и аз се учудих как така ще ги спират като се има в предвид че трудно овладяха положението.

# 18
  • Мнения: 1 040
Еленита вие какви лекарства пиете само сабрил ли?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз разбрах и Ема и Еленита какво искат да кажат, но вмъкнах като пример Ирена че при нас беше нещо подобно като при Еленита и е възможно това спиране, но аз мисля че така или иначе ще ги оставят на един медикамент. А има случай в които при появата на гърчова симптоматика се предписва определен медикамент, но не се изчаква много време да има добри еег и т.н. и се спира това лекарство и има голяма вероятност след време, година отново да се появи тази активност. Но това мисля е при симптоматичната епилепсия.

# 20
  • Мнения: 65
Ние пием само сабрил и то в намалена доза, тоест непълната за неговите килограми. Взимаме 1 таблетка=500 мг дневно, което е малко, но когато трябваше да до-увелича дозата се появиха гадни обриви и с лекарите решихме да остане на тази доза, щом и по-малкото количество му действа. А когато разисквахме дали ще има някакво поддържащо лечение след сабрила, ми казаха, че най - вероятно няма да има, защото Боби не прие добре нито конвулекс нито синактен, а нашата диагноза- идиопатичен уест предполага, че може да я надрасне с времето, в което много силно се надявам и ще започнем постепенно спиране на всякакви медикаменти.

# 21
  • Мнения: 1 040
Дай боже да е така аз за първи път чувам идиопатичен уест,епилепсията има много видове доколкото разбрах Ванчето ми разясни че при този рядък вид няма изоставяне в развитието и нарушения в мозъка,дано всичко е наред и щом лекарите са преценили като ги спрете всичко да остане зад гърба ви.Успех и без повече пристъпи. Peace

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 14:22 от emа-диди

# 22
  • Мнения: 155
Естрея, моля да споделиш някои съвети от психоложката, ние с Георги се борим със същия проблем - планирам тръгване на работа, а неговият протест е много силен - като види майка ми и надува гайдата - и така реве с часове - не яде, не пие, само заспива от умора. Ходим и на логопед - там ужким работят и с бабата (тя да не се притеснява и да го оставя спокойно да се нареве, без да му се натрапва), но както става ясно - съветите са едно нещо, а прилагането им - съвсем друго Sad....
Еленита - радвам се за успехите на Боби - дано все така те радва!

Поздрави на всички!

# 23
  • Мнения: 244
Да се запиша и аз.
Еленита, радвам се много за Боби, нека така бързо напредва и нататък....
Момичета и аз малко да се похваля - вчера правихме ЕЕГ и Литвиненко каза че е много добро и няма абнормности. Аз обаче неможах да прочета точното заключение на доц. Владимирова. Надявам се утре като отидем да успея ..., а... пропуснах да кажа че лежим в болницата по документи, но сме си вкъщи. Там и в отделението и в цялата болница има деца, болни от грип и аз настоях само да го водя за визитации и изследвания. Освен това ми разрешават да правя повече гимнастики, с внимание разбира се, така че ще понатисна малко. Ще почакаме нивото до петък да излезе и ще ни направят нов протокол, че стария изтече. Дано успеем малко да напреднем, че много време загубихме ...
Целувки!

# 24
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Еленита радвам се,че сте добре и ви пожелавам да няма проблеми след спирането на лекарствата.Иве браво и на вас ,че ЕЕГ-то ви е добро.Естрея съжалявам,че малкият Криси пак е настинал,но времето е много променливо,сигурно и при вас е така.Дано по-скоро малкия да се оправи.Нелито дано и при вас нещата се оправят и скоро да се похвалиш с добри новини.

# 25
  • Мнения: 10
Колко много искам и аз като вас някой ден да кажа,че спираме лекарствата,и вярвам,че това ще стане.Вярвам с цялото си сърце.  И знам,че това зависи от мен. Peace

# 26
  • Мнения: 1 040
Мерито търпение миличка и воля ти не мисли за сега как ще спирате лекарства,а как да овладеете пристъпите,ще дойде и това време и вие да ги спрете но трябва да си търпелива и силна. Hug

# 27
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Мерито почти всички мечтаем за този момент и се молим някога да настъпи ,но както ти е писала Еми търпение и бих добавила кураж. HugТрябва да бъдем силни заради децата си.

# 28
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Will Няма проблем всеки вторник да ти казвам какво сме правили и какво са ме посъветвали,но от малкото което си написала ми се струва ,че проблемите при моя син и при вас са доста по/различни. Криси плаче за мен само когато съм при него,тогава трябва да е гушнат в мен иначе са страшни писъци. В яслата нямат никакви проблеми с него,казват че е много послушен,но това е така ,защото не ме вижда. В къщи е същото ,като си играят с баща му е супер кротък,но само да ме мерне и започва да плаче и иска да го прегърна. Не знам дали го обясних добре  newsm78

# 29
  • Мнения: 155
EstreIIa, много добре го обясни - наистина е различно, при нас, ако сме сами в къщи - няма никакви проблеми - аз си ходя където искам и си върша работата и той е спокоен, но появи ли се бабата и почва ревът. В началото пробвахме и двете да сме с него - нямаше проблеми, но като изляза - трагедията пак започва ... и не забравя - реве с часове (до прегракване)....Вчера успяха да го разсеят с музика, но не дава нито да го храни друг, нито иска да пие течности .... А  днес започна да реве даже предварително, като наближи часът на идване на бабата и аз просто излязох от стаята .... се започна .... и сега бди до кракът ми да не ме изпусне ... направо от време на време съм на косъм да се отчая, защото се притеснявам това реване  да не му навреди нещо - я на сърцето, я на мозъка ....  а той го усеща явно и продължава с манипулативните си стратегии.  Confused EstreIIa нищо, че са различни проблемите, ако не ти е проблем - споделяй - може нещо да свърши работа (съветът за музиката дойде от таткото, ние толкова блокираме с бабата, ......)

поздрави

Общи условия

Активация на акаунт