Ноември дойде,а ОКТОМВРИйчето сладичко расте!

  • 22 807
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 341
Добро утро!
И аз съм от наспалите се тазинощ! Няма такъв кеф просто!

Герчо, ванира, радвам се, че сте отпочинали. Hug
Герчо, направо ме разби с твоята организация, евала! И честити 40 дни на малката принцеса. Нека това й порастване е началото към спокоен сън, както за нея, така и за теб.

Плами, радвамс е, че намина! Hug
Джоя, бързо да се оправяш!

Някой питаше как обличаме малките.
Аз Крис на Т от 20-максимум 22 градуса го обличам с: боди дълъг ръкав, чорапки и отгоре памучна пижамка! Peace Когато спинка завивам с тънко одеалце. Така му е добре. Като го къпя не затоплям допълнително в стаята където го мажа и обличам. В банята ни е топличко, но нямам място да го оправям там. Дори и неудобно го къпя, коритото слагам в душ кабината. Изкривявам се малко, но това с къпането по стаите не го долюбвам.
В този ред на мисли, Мууни мисля бе пуслкала линк към един шкаф за баня с падаща вратичко която служи за повивалник. Ей от това имам нужда. Та ако може пак линк ще съм мн. благодарна! Hug
Нощно време спим на Т от 18 градуса, тогава го слагам в плътно чувалче и отгоре понякога мятам тънко одеалце. Peace

PP. намерих го, ето за това говоря:
http://www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=0029179

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 12:06 от Ронка

# 46
  • Мнения: 227
Добро ден!
И нашата  консултация се отлага за другата седмица
За памперсите.Аз сега съм на памперс и за сега съм доволна.Бях купила пуфис но много ми пропускаха.
Ние още се будим на 3 часа даже понякога и на 2  през деня не спи много повечето време е будна.
Ger4o Браво ти си страхотна аз не бих успяла така да се организирам настина си счупила световния рекорд за най-добра организация. smile3501
vanirra,Ger4o Много е хубаво е,че сте си отпочинали  и сте поспали.

# 47
  • Мнения: 20
Мила 84, твоите дечица са родени на една и съща дата и един и същи месец! Уау, това е толкова рядко срещано  Grinning Peace

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, колко спят бебетата ви през деня? Започвам да се притеснявам, Боби два дни изкарва само по някоя дрямка с продължителност 10-15 минути, от която се събужда с рев, а след тва няма успокояване. Възможно ли е да са колики?
Все едно, че говориш за нас - ние сме така от четвъртък насам. Успокоява се единствено като му дам да суче (от което повръща, защото се претъпква) или като сме навън на разходка (ама все навън не може). От вчера успя да заспи в слинга - и аз обикалям къщата като алтава. А, и на отворен прозорец.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте,
ние имахме кошмарна нощ  Confused Явно без силиконовите зърна дребосъчето не може да се нахрани като хората. Цяла нощ е плакал, а памперсите му бяха почти съвсем празни, а това никога не се е случвало досега. Не издържах и за да не си изтезавам повече детето и за да не си намаля лактацията с това неефективно сукане пак го накърмих със силиконово зърно сутринта.

# 50
  • Мнения: 150
Все едно, че говориш за нас - ние сме така от четвъртък насам. Успокоява се единствено като му дам да суче (от което повръща, защото се претъпква) или като сме навън на разходка (ама все навън не може). От вчера успя да заспи в слинга - и аз обикалям къщата като алтава. А, и на отворен прозорец.

Да, и него само сученето го успокоява, а лекарят последно каза, че ако му позволявам да преяжда постоянно, коликите се изостряли. Идея си нямам как да го успокоявам вече, какво ли не съм пробвала.

Адри, аз кърмех със силиконови зърна през деня, а през нощта без, така си спестявах нощните стерилизации, постепенно привикнахме и двамата и вече не ги ползвам изобщо.

# 51
  • Мнения: 99
Ха здравейте и от мен в новата темичка  Hug

Аз тези дни бях настинала и се лекувах с Цитросепт и солена вода за носа  Rolling Eyes Настинах защото не съм свикнала да спя на топло а сега на бубата и правим 22 градуса в спалята и аз вря и кипя  Laughing

Ние почнахме да не спим почти през целия ден, като се нацоцка си будува с кеф, дремва за малко и пак будуване  Wink Вечер след банята преди се налагаше да цицка докато заспи и тогава ме пускаше да изляза от стаята  Laughing а сега се нацицка и доволно си будува 5-10 минитки в креватчето й след което заспива спокойна за 4-5 часов сън  Party Хубавото е, че след хапването през ноща веднага заспива и така до сутрешното папане когато се разиграва и почва едно хилене и опити за гукане  Heart Eyes

За обличането - аз я обличам с боди, чорапки и отгоре гащеризонче памучно, като заспи я покривам и това е  Peace А температурата у нас е 20-тина градуса като отопляваме с климатици. Вечер обличам само гащеризонче-пижамка и така спинка  Peace А температурата е 22.

# 52
  • Сф
  • Мнения: 13
Герчо, Рони, честито ви спане!!!  bouquet
Герчо, ти каква си фартуна, браво!!! Откъде тая енергия? Аз дори и желание нямам hahaha

Ванира, Адри, много ме дразнят ваш'те майки и свекърви с тея приказки, моята майка поне е новаторка и много чете, ама свекърва ми е досущ такава дърта мърморана-като ми каже-ама стига ли й млякото ми иде да я фрасна!!!!!

Стайли, да се пазиш и ние много тъпчем Цитросепт, а аз сега пия Клеева тинктура, много я хвалят! Wink

Джоя, и аз имам май такъв проблем, ама се спавям сама засега, че ми е в областта на триъгълника и е по-скоро обърнат косъм, ама ме е страх да отида на хирург, но щом пък и се справям, не е толкова серизоно като теб, де Rolling Eyes Милата, мн са гадни тези неща, искрено ти съчувствам!

Плами, добре че писа, радвам се, че се оправяте!!!  bouquet

Миленда, дано се размине операцията! Praynig

на дрѝугите- целувки, цветя и рози, че забравих вече назад кой какво беше писал и какво исках да му отговоря...  bouquet Laughing

Ние вчера направихме хубава разходка  в градинката до Билата на Славия, ама аз умрях от студ, щото реших, че времето е супер и бях по къс ръкав и кожено яке Shocked Rolling Eyes, както каза майка ми, абе ти да не си в 9-ти клас, бе, държиш се като луда, как можеш така да излезеш, трябва да мислиш вече за детето! и Аз умрях от срам и страх да не се разболея...
Днес ми се искаш еда мръднем до южния, ама нали ми се счупи колата, та ако не намеря нпкой да ме докара, ще си обикаляме мръсните улици на Борово, а пък може и да се понаспим Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 14:04 от BaByMamma

# 53
  • Мнения: 1
Привет и от нас!

Благодаря за хубавата темичка   bouquet

Като ви слушам как си говорите за ваксини не знам какво да мисля......... Тук първата я слагат в края на втория месец, само тя е задължителната и се поставя 4 пъти. Всички останали са по желание, но поставянето им започва пак във втория месец.
Как ви завиждам, че бебчетата ви се хранят толкова бързо, при нас минимума е 30 мин, но по-често е около час, аз ли не правя нещо като хората или Лора е мързеливичка не знам  Crossing Arms Поне вечер се буди само по веднъж и така и аз успявам да се понаспя.
Диваненце, стискам ти палци да има място за вас в яслите, много добре знам за какво става въпрос  Praynig. И аз се връщам на работа на 30.11 и за сега успях да уредя бабите за няколко месеца, но сме в чакащата листа и не се знае кога ще ни огрее ooooh!
Първият път къпах Лори гладна, такъв рев му дръпна, в чудо се видях. Следващият път беше замезила малко, е няма такъв кеф  Simple Smile За нас това е начина, първо леееко хапване, после банята и накрая стабилното хранене.

Честито на всички бебчета с месечинки  Heart Eyes

# 54
  • Сф
  • Мнения: 13
А, да ви питам за Пентаксима, трябва ли ни рецепта задължително, защото лекарката ми даде, ама аз май я загубих... Rolling Eyes Embarassed То има време, де, все пак на консултация сме на 02.12, ама все пак да съм подготвена Peace

Иначе вчера бяхме на ортопед при Алексиев, много съм доволна, тя моята педиатърка ме прати, но като видях, че и други момичета тук сте ходили там ми вдъхна доверие и той всъщност се оказа един много известен специалист Rolling Eyes , пък аз не знаех...както и да е, слава Богу всичко ни е наред и така Praynig

# 55
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте и от нас!

Ние чакаме баба да поизлезем навън. Днес не ми се кара кола, за да ходим до някой парк. Като мръдна колата и мястото за паркиране се е заело веднага и после все треперя къде ще се наложи да се наместя. Тук из центъра все още не смея да излизам само по улиците с 3мата. Уж кака и батко, ама като знам колко им е акъла и колко е оживено движението...

Ger4о, възхищавам ти се за добрата организация. И честити 40 дни на малката госпожица!

Addri
, по въпроса за силикона ти писах и в кърмаческия форум. И аз съм в същото положение, но ще отложа отучването като не се получава сега. Давай със силикона да е спокойно и нахранено детенцето, пък по-нататък ще им го махаме. Hug

Megs, по принцип кърмачетата преминават през такава фаза от акане по няколко пъти на ден до акане веднъж на няколко дни. Можеш да поразровиш и в библиотеката на кърмаческия форум за успокоение. Изчакай и не бързай с термометъра. Знам, че не е много полезно.

# 56
  • Мнения: 342
Привет и от мен.Добре сме Wink.
Днес малката ми принцеса направи 1 мес.  Да ми е жива и здрава,Деян и Виктория,които са родени днес също  cook.
Krisi_80- Като каза консултации и ние тази седмица трябва да ходим и май и ваксина имаме и ми е едно Satisfied.... А колкото до по големите деца аз лично я пукам на градина ,защото в нас и е скучно,а и сега с двете изпуснах контрола.
-За рязането на нокти-Имам една техника,която е мн. безобидна. Рязвате началото на нокътчето и после с пръсти го забелваш,пада си без проблем и не е нужно да се мъчиш с ножицата в/у целия нокът. Дано го обясних добре де.

# 57
  • Мнения: 121
Консултацията и ваксината минаха успешно, за 1 месец е наддала 1 кг. и 2 см. Сега започвам да се образовам за Пентаксима, педито я препоръча, купува се без рецепта, но не навсякъде я има.
Babymama, ти от Борово ли си? Аз съм до 20-та поликлиника, може да си направим някоя среща по-натам..

# 58
  • Мнения: 103
Ние се разходихме хубаво из зоото, напече ни слънчицето, раздрусах главичката на Габи, та сега ми спи вече 4ч  Crazy.
Абе наспана, наспана ама колко да съм наспана  Laughing- сега я нахранвам и полягвам, защото ми се затварят очите. Дано е благосклонна към мама и заспи бързо- бързо, че напоследък тегли по един рев преди заспиване. Ама як рев, а така и не мога да разбера какво я дразни.
Момичета, дайте рецепта за питка за 40тия ден. Нещо специално ли е? В моя край няма такъв ритуал  Thinking.

# 59
  • Мнения: 1 668
Ванира, няма нищо специално в питката, освен, че трябва да е сладка - т.е. слага се повече захар в нея. Аз лично сложих и мед в нея, но довечера ще кажа дали е станала или не.

Общи условия

Активация на акаунт