Видеоколоноскопия ..... помощ...

  • 24 859
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 236
Момичета, за съжаление отново се връщам в темата.Майка ми ме е излъгала,че всичко е наред след изследването.Днес ми призна,че и открили един полип. Sad Без да вземе материал за изследване докторката и е казала,че е доброкачествен.А от няколко дни има и слуз в изпражнениията.Много е притеснена и постоянно плаче.А аз съм ошашкана не по-малко.Кажете,това много ли е притеснително.Не и е изписала нищо съществено- сироп против запек ,накви капсули за подобряване на храносмилането....Чудя се с 1 направление,нали имаме право на 2 прегледа?Пак ще трябва да ходим...Ох,страхотна новина ми поднесе Баба Марта... Cry

# 16
  • Мнения: 1 942
Дареланд, спокойно момиче  Hug Полипа е доброкачествено образувание в повечето случаи. Както пише в нета - във всяко второ дупе след 30 години го има. Слузта е нормална щом има полип, както и кървенето понякога. Но този полип трябва да се махне. Процедурата е като при прегледа - пие се очистително, после упойка, колоноскопия и махане с електрическа примка. Болка няма, стоиш в болницата ден, даже не те приемат в отделение. Има кървене няколко дни след премахването, няма драстични диети, а само гледаш да не докараш нещата до запек. 5 дена треперите до резултатите и после забравяте за проблема  Hug Hug
Сега да минем на страховете ти - дали е рак. Лекарите, които се занимават с тези прегледи имат доста добри представи как изглеждат пациентите в риск. Още като чуя оплакванията те оглеждат добре дали си блед, дали имаш тонус и т.н.  Има вероятност да се изроди, затова е добре да се махне. но в повечето случаи си е просто полип. Според мен лекарката е преценила, че полипа е много малък и е само за наблюдение, а не за премахване. Второ мнение няма да ви навреди.  Peace Ако решите да не го махате - обилен прием на чай Невен, сок Алое, карфиол и броколи и ще уморите гадината  Peace
Всичко ще е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт