Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 42 913
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 800
ей, не мирнахте значи с тоя дребосък, няма да ме оставите на мира явно тая година  Mr. Green

Уви не за разрешаването на загадка згубих апетита си  Confused  не разбрах кви са тия мои приливи и отливи за ядене, побъркан организъм.

къде изпозаспахте арабките, мързелани такива  Laughing 

# 586
  • Мнения: 468
Голямо откриване на кулата в Дубай. Наистина впечатляващо, какво ли е било наживо, пък макар и на километри от самата сграда?  Hug Ето как когато има политическа сигурност и средства, от пустинята може да стане рай.  Peace

Като чета новините май ще се отвори нов фронт на военни действия, този път в Йемен. newsm78 Имаме ли си мама от там, не помня.

# 587
  • Мнения: 550
Добро утро   food010
Много сте писали в4ера, а аз нямах достъп до сайта цял ден  newsm78

Исках на първо място да се извиня на Лили за снимките, които показах  Blush наистина е много опасен този спорт, и аз не разбирам тези, които го практикуват  Naughty

АС, приятна ваканция, радвай се на свободното време и по4ивката   grinning039
А за увеселителните паркове, аз все още се ка4вам на влак4ета и падащи кули, но на снимките, които предлагат да си купим в луна парка винаги имам един вид - затоворени о4и, крещяща от ужас, вкоп4ила пръсти в седалката, а  (определено по смелата) половинка до мен
просто си седи сякаш е седнал на дивана вкъщи с лека усмивка на лицето  Crazy


Амал
, като спомена за новия военен фронт, една много добра приятелка (сватовницата, таkа да се каже  Heart Eyes) днес каца в Аман на гости на моя приятел за 4 дни. Но в4ера звъннала притеснена, 4е майка и разбрала за Йемен,  и нали е арабска страна и дали да не отложела пътуването до Йордания, 4е може би е опасно   Rolling Eyes newsm78

# 588
  • Мнения: 4
Добро утро арабелки! Хайде по една порция витаминки
Да ви кажа честно, толкова ме е страх от високо, че само за 1 милион евро бих се качила на тази кула в Дубай и да погледна надолу. УжасТна съм в това отношение и много искам да си превъзмогна страха от високо  Wink , че много ми се вози на онова виенско колело в Лондон  Laughing
Айа, на много красиво място живееш, само каква гледка от балкона, страхотно е   bouquet
АС, хубаво си си подарила ваканция за новата година, все пак който си има внуци да си ги гледа  Laughing /сестра ми все така казва на майка, като няма кой да гледа малката/.
Шилан, да ти имам безапетитието на тебе  Hug , то все на слабичките се случва това  #Cussing out  Sad Дано си все така  Praynig - да си хапваш всичко и пак слабушка, аз много се радвам на такива хора и благородно им завиждам, ама организъм какво да се прави  Wink

# 589
  • Мнения: 1
Здравейте арабките,

Наистина май сте изпозаспали...или все още празнувате...Я, кажете как започна за вас новата година, има  ли нещо ново, вълнуващо, или тръгнахте вече на работа и всичко си влиза в старите релси....

Шилан, чудя се какво се оплакваш от това безапетитие...радвай се бе жена, че един ден ако набъбнеш внезапно връщане няма да има...и аз така си мислех, че структурата ми е слаба и колкото и да ям нищо няма да стане, ама...ела ми виж пищните форми...да ти имах безапетитието.

Лили, това наистина е плашещо, имам предвид съревнованието на бившите пустинни араби в строенето на високи сгради...

Амал, този филм (Измамата Обама) има ли го някъде с български субтитри? Искам да го препоръчам на някои мои познати...вярно, че сигурно не е 100% обективен, но пък предлага гледни точки, които никога няма да ни се поднесат в официалните медии.

Алвера, и аз нещо като теб не мога да си намеря филм, който да ми хареса...и то от години. Едно време обикалях всичките кина и всичко ми харесваше, и се чудя дали аз се промених драстично, или наистина само помии се произвеждат напоследък.

Относно филма Аватар, дори не изпитвам любопитство...само като чуя за фантастики и компютърни графики, и ми се отщява тотално....Някой гледал ли е 2012? Сори, ако сте го обсъждали вече, не бях ви чела от доста време.

В Йемен няма ли военни действия от известно време вече? Още преди месец подочух, че нещо става там...

Тесс, виенското колело в Лондон не е страшно, то е панорамно, а не адреналинско... върти се много бавно, прави една обиколка за половин час, така че заповядай...

# 590
  • Мнения: 689
Aйа- Hug и на мен форума ми се отваря трудно.

Лю-хубав е филма 2012,загуби си 2 часа с гледането му.Вие как сте,очаквам да се отчетеш в пакистанската тема.
За Йемен е друго сега Rolling Eyes имахме една мама с двама сина,мъж и е от там,но живеят в БГ и не ходят в Йемен.
Тоя филм ,,Измамата та Обама,,нов ли е или вече го има на двд?

АС-много бързо ги четеш тез романи  Party аз съм по трилърите и sci-fi.

Тесс-браво за спирането на отровата  bouquet В Бърдж Калифа-както прекръстиха Бърдж Дубай пускат само до 124-я етаж.Хубаво е,че има музеи и др.атракциони-гледката от високо не е на първо място.Друго:тук лятото постоянно има мъгла заради високата влажност-до къде ли ще се вижда newsm78

хайде,че умирам от глад,пека някакви бързи закуски-много си угаждам тия дни  Blush

# 591
  • Мнения: 468
Обамата го има в Замунда. Който няма достъп, ще му дам моя на лични, нека пише. Само после дайте сиййд, че ще ме изхвърлят.  Flutter
Ако сте били наблюдателни няколко филми и сериали преди да дойде Обама на власт подготвят общественото съзнание, че президентът може да е афромамериканец. 24 например.  newsm78
Друг документален филм, който може да ви се стори интересен понякои точки, свързани със свободите в Сащ е Краят на Америка. Изобщо не става въпрос за край в буквалния смисъл, а за край на свободата на средния гражданин. Аз все пак не съм експерт по САщ и вътрешни проблеми и устройство, но ми харесва да гледам и такива филми.

Пак по темата интересен е Манджурският кандидат. Той обаче е игрален.  Peace
В смисъл незнам дали почива на факти, а по скоро на предположения, което не означава, че не са точни.

Уха, на толкова високо сигурно се чувстваш по съвсем различен начин.  Peace

Лю, бебето какво прави, успя ли да сбърка вече? Аз все още трудно намирам думи с които да се изразявам, такова объркване ни предизвика бебочка. Joy

Тес, мислиш ли, че има начин за превъзмогване на страха то високо? Дали е ефективен? Аз ще си мина и без виенско колело.  Mr. Green

Дуа, не пуснаха ли нета вече?  Hug Hug

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 12:38 от amal

# 592
  • Мнения: 800
аз пък 2 пъти съм скачала с бънджи, ама не на долу, а на горе.Не знам на каква височина беше, нямам представа от метри  Laughing  Знам , че колоните бяха 15м високи, а то ластика те опъва доста над тях, значи сигурно 30тина метра. Гледах борчетата отвисоко  Laughing  То аз нямах представа на какъв механизъм работи, бяхме с брат ми и една  и той предложи да ни черпи по 1 скок  Laughing  та нали е аванта и веднага се навих. Питаха ме колко съм кг, бях 48 тогава  Laughing явно от кг си настройват ластиците , знам ли ги...

Та изобщо не очаквах, че ще ме изстрелят. изведнъж усетих как стомаха ми отива към петите ми  Laughing и гледам покривите и борчетата от високо . Ама само няколко секунди е тва объркване и страх. После е готино като си пружинираш нагоре-надолу. Казаха ми, че съм направила салто, нали така се казваше като се обърнеш надолу с главата,ама аз изобщо не съм усетила,било е в първите страховити секунди.

След време скачах още 1 път, ама вече ми беше напрегнато началото, щото знаех за кофти чувството в стомаха , та не можах да се насладя.

От мостове скачам всяка вечер насън  Laughing Будя се преди финала, ама чувството и насън е кофти  Laughing

# 593
  • Мнения: 4
Оф, Амал, аз ако знаех какво е лечението на страха от високо досега да съм го направила  Wink . Ама все ми се струва, че ще е скачане с бънджи например или изкачване на планински връх. А на мен най-големият ми кошмар е свързан пак с високото - още от дете го сънувам този сън - че съм в старото ми училище и са му построили трети етаж и аз се качвам по стълбите, а няма парапети, ужас сега пак настръхвам  Sick , никога не съм падала, щото се събуждам на третото стъпало още.
Лютеничке, то още по-зле това колело като е бавно - бавна и мъчителна смърт за мен
Написах в замунда сега "2012" и ми излязоха цели 4 филма съдържащи годината, и 4-те ме се струва, че ще са страхотни, по това, което чета в резюметата. Ето ги - 1.2012 (2009) ; 2.2012: Supernova / 2012: Свръхнова (2009)  ; Nostradamus: 2012 / Нострадамус: 2012 (2009)  ; 2012 Doomsday / 2012 Денят на страшия съд (2008)  . Свалям ги всичките  Mr. Green

# 594
  • Мнения: 468
Явно всеки си има поедин повтарящ се кошмар от този род. Моят е свързан с возенето в асансьор, който вместо да спре на 6-тия етаж \последния в блока\ изхвърча нагоре. Много е гадно усещането и всеки път се стряскам.  Embarassed

# 595
  • Мнения: 689
Явно всеки си има поедин повтарящ се кошмар от този род. Моят е свързан с возенето в асансьор, който вместо да спре на 6-тия етаж \последния в блока\ изхвърча нагоре. Много е гадно усещането и всеки път се стряскам.  Embarassed

уоу-подобно нещо не съм чувала.Не е в списъка на класическите кошмари.
За моя кошмар съм казвала преди:от време на време сънувам разбиващи се самолети,без да имам страх,въпреки,че съм преживяла авария на борда-не ме е страх да летя,сънувам без повод така да се каже.Търсих обеснение къде ли не и не намерих.Сънищата са знаци,може и да намеря един ден.

Тесс-приятно гледане,сподели за Нострадамус,моля.

Шилан-при нас има такива бънджита за дечица,ама как така не си знаела  ooooh! Grinning

# 596
  • София
  • Мнения: 18 046
Здравейте арабелки-хубавелки,
Досега не се от4етох, защото се развихрих в кухненското бокс4е на моята половинка, да го поглезя ден-два, а и себе си с него.... Mr. GreenНищо, 4е съм на прага на това, да се търкалям вместо да ходя... WinkЕдна тенджера "маглуба", салата и хариса за десерт.Но ще го бия аз и това си е.. Crossing Arms Като 4у за моите кулинарни подвизи и реши да покани някакъв приятел...Кулинарни подвизи не в смисъл, 4е съм се изсилила да готвя кой знае какво, а заради способността  с моите габарити да го направя в миниатюрната му кухня.  JoyПък на мен, въпреки 4е оби4ам гости, ми се искаше да си гукаме само двамцата... hahaha Joy Шегувам се , разбира се. Peace
Лили,по повод 4етенето, аз съм винаги така. Не прото4вам нещата във времето.4ета една книга максимум за два дни.Но като се има предвид зверилникът вкъщи, по-то4но би било да кажа за максимум две нощи.. Laughing
По отношение на сънищата, май и преди това съм казвала 4е съм странна птица. newsm78По необясним на4ин съумявам да ги насо4а в желаната от мен посока. Какво имам предвид..Лягам си, замислам се на дадена тематика, която може и да няма нищо общо с пресни впе4атления и емоции от деня и по4ти в 99 процента от слу4аите  на сутринта зная, 4е сънят ми е бил на тази вълна. За сметка на това оба4е, не мога детайлно да възпроизведа сънуваното, зная само, дали е бил готин или кофти сън по темата... Party Луда работа.. bowuu
Шилан, "горките ми, беззащитни де4ица" Mr. Green успяха снощи и от 800 км разстояние да ми изпилят подобаващо нервите. Twisted Evil Голямата не искала баба й да я препита на "Опъл4енците на Шипка" наизуст, тъй като последната непрестанно й правела забележки по отношение на изразителността (по-скоро липсата на такава) и видите ли, затова щяла да ми го каже само на мен по Скайпа, при затворена врата на тяхната стая, за да не я 4ува баба й.. #Crazy Докато рецитираше, въпреки моя отказ, виждах как малките се трепеха на леглото  и ме обвиняваха, 4е обръщам внимание само на нея...Няма мира и на дале4е...Горко на баба им! Sad
Колкото до филмите, за жалост напоследък и аз съм от хората , които не ги грабва нищо.Ще се смеете, ама може би заради затормозеното ежедневие, най-приятно ми е да гледам разни комедийки с децата-смешни, леки и неангажиращи.... Peace
Отивам да си сваля тенджерата от котлона, да не ми загори манджата, после пак ще дойда насам.

# 597
  • Мнения: 550
И аз сега ще дръпна филма за Обама, стана ми любопитно. Но бе наистина наивно да се вярва, 4е само един 4овек може да обърне политиката на Свтовна сила като Америка. Първо няма да позволят да го изберат без подкрепата на големите пари и интереси...но стига съм коментирала, по-добре първо да видя за какво става дума във филма.  Peace
А днес в пресата имаше статия, 4е САЩ са обявили пътници от 16 страни за рискови. Сред тези страни са Сирия, Ливан, Йемен, Пакистан, Алжир, Либия, Саудитска Арабия и ко...Та в нашата групи4ка май имаме представители от пове4ето рисково страни  Mr. Green  Whistling

АС, щом гледаш леки романти4ни филми и комедии, би ли препоръ4ала някой, защото и мен те ме разтоварват най-добре, но сигурно от година на съм попадала на добър (обикновено ги изклю4вам след първите 15 минути)  Crazy Whistling

Шилан, ти ме разби, ска4ала с бънджи, ама не знаела  hahaha Мен при тези екстремни джаджи най ме е страх, 4е въжето ще се развърже, или ако съм в луна парк, 4е не съм закоп4ана добре...  Blush

# 598
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Ей, най-накрая да смогна и аз да попиша. Иначе надничах набързо във форума, но нямаше време за писане.

Аз нали съм си опак човек, ме е страх от високо, но пък обичам да се качвам на виенско колело, на разни скоростни влакчета и люлки. Но да се кача на гондола-НЕ !!! Не ме е страх, но ми  става лошо. А мъжът ми е точно обратно на мен-не го е страх от високо, но на разни колела и люлки не се качва. Но го е страх да лети със самолет  hahaha Всъщност аз нямам някакъв неизлечим страх от високото, ако се наложи мога да се доближа и до края на някаква пропаст, но предпочитам да не се налага.Краката ми омекват и ми се разтуптява сърцето. А кошмарите ми обикновено са със зомбита и вампири  Embarassed. Доста често сънувам такива гадости.

Айа и аз чух сутринта по новините за решението на САЩ.

Преди малко прочетох, че Боби Цанков е застрелян , подробности тук

Хайде да поработя още малко. До утре  Heart Eyes

# 599
  • Мнения: 468
Алвера, много сладък аватар.  Hug Ти пък зомбита, много гадно бе, по-добре моя сън с асансьора.  Mr. Green Да, четох за този журналист, познато ми е името му, но нали съм изкривена да чета предимно близкоизточните новини Flutter, не си спомням с какво точно. Незнам как така стана, че вече посред бял ден на оживена улица може да застреляш някого и да с иидеш необезпокояван....

Айа, на Нова Година преди да заспим скоропостижно успяхме с баткото да гедаме Такси 4, много се смях, през сълзи. Незнам дали ще ти хареса, но на мен всички серии на Такси ми харесват. Иначе от детските филмчета едно весело е за шпионите хамстери.
Мммммммммммммм, ми какво, САЩ освен врагове да си създаваткакво друго умеят? Че и да изкарват виновни другите за това. Така е, ние сме обичайните заподозрени.  Joy Какво да се прави такъв ни бил кръста. Хубавото поне при мен е, че изобщо не се бутам накъм САЩ, виж, ако САЩ ми забранят да ида в Сирия тогава ще се притесня.  Mr. Green

АС, уникално умение.  Peace Аз пък много се ядосвам когато в полусън мидойде просветление по даден въпрос дето ме мъчи ис иказвам, че на сутринта ще съмго запомнила, а се оказва, че се е изпарило яко дим.  Mr. GreenЕ, понякога се връща де.

Общи условия

Активация на акаунт