Мед във водата на новородено

  • 6 834
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
Clostridium botulinum,това е бактерията.Намерени са спори в меда
Ето я статията,ама е на френски

http://www.beekeeping.com/articles/fr/botulisme.htm

# 16
  • Мнения: 718
Не бих. А захар във водата за жълтеницата ли слагаш? Вече дори в БГ се отрича.

# 17
  • плевен
  • Мнения: 644
Честно да си призная за първи път чувам за мед във водата на новородено  newsm78 Не съм слагала нищо във водата на малкия  Peace

# 18
  • Мнения: 793
Не..в никакъв случай  Naughty

# 19
  • Мнения: 6 713
И се чудя дали мога да и слагам една чаена лъжичка
мед вместо захар на 100мл преварена вода

Е, не, не можеш! Stop Мед на новородено..... ми се струва лудост... Rolling Eyes

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 296
Дъщеря ми е на 2г.5 мес. и чак сега започвам да я захранвам с мед. Не се препоръчва даването на мед на кърмачета и деца до 1 година, защото храносмилателната им система е недоразвита и може да предизвика ботулизъм. Има много изписано по темата... Това е нож с две остриета. Недей дава, рано е. Не слушай бабите какво приказват.

# 21
  • Мнения: 4 111
Не, не бих    27 (100%)
Общ брой гласове: 27


# 22
  • Мнения: 2 521
Дори не бях забелязала анкетата,но сега гласувах. Излишно ми се струва обаче.Предполагам,че Срамежливка вече разбра,че не трябва да дава мед.Пълно единодушие по темата Wink

# 23
  • Мнения: 1 045
Изчетох и чух крайни мнения.
За това да обясня това което аз знам.
Мед не се дава заради ботулизъм.Т.е.при децата до 1г киселинността в стомаха  им е по-малка и не може да убие спорите.След това може ако не прояват алергия 1-2гр на 1кг телесна маса,разделено на няколко приема.
За захарта при жълтеница има полза,както и при друго боледуване,защото ензимите в стомаха намаляват,т.е.така получава чиста енергия и си набавя дневната доза калории.Това е теорията за добавяне на захар.
Към въпросът:при толкова малко бебе не се прилагат никакви методи без компетентно мнение от специалист.Има си медикаменти,витамини и т.н.предназначени за новородени,но трябва педиатър да ти назначи а не да се самолекувате. Peace

# 24
  • Мнения: 31 198
Не не бих и го смятам за абсолютно неприемливо. Педиатър ми  е казал да давам мед след навършване на три години от детето.

# 25
  • Мнения: 1 045
Не не бих и го смятам за абсолютно неприемливо. Педиатър ми  е казал да давам мед след навършване на три години от детето.
Интересно ми е какво обяснение е дало педито за чакане до 3-тата годинка? Peace

# 26
  • Мнения: 31 198
Не не бих и го смятам за абсолютно неприемливо. Педиатър ми  е казал да давам мед след навършване на три години от детето.
Интересно ми е какво обяснение е дало педито за чакане до 3-тата годинка? Peace
Алергии най-вече и просто ме посъветва, между другото не само един лекар.

# 27
  • София
  • Мнения: 142
Не, не бих дала.

# 28
  • Мнения: 1 045
Не не бих и го смятам за абсолютно неприемливо. Педиатър ми  е казал да давам мед след навършване на три години от детето.
Интересно ми е какво обяснение е дало педито за чакане до 3-тата годинка? Peace
Алергии най-вече и просто ме посъветва, между другото не само един лекар.
Ако е само алергията,тогава никога не давай мед.Има толкова полезни в-ва в него че няма смисъл да се чака до 3г.Ако детето е алергично и на 5г пак ще направи алергия.Както и може на 3г нищо да му няма а на 15г да се появи..Това с презастраховането не е застраховка.Лично мнение,разбира се избора си е твой. Peace

# 29
  • Мнения: 9 483
Изумявам се на такива въпроси, че и с анкети! ooooh!
Сигурно повече разпитвате за фризьора и маникюриста, преди да изберете при кой да се направите на красиви!
Ами вземете да се информирате и как се гледа бебе преди да го родите..има книги, интернет-педиатъра попитай!



За захарта при жълтеница има полза,както и при друго боледуване,защото ензимите в стомаха намаляват,т.е.така получава чиста енергия и си набавя дневната доза калории.Това е теорията за добавяне на захар.


Това категорично не е вярно!!!!!!!
Покажи ми една статия в подкрепа на това, че захарта е полезна! А пък за новородено с абсолютна незряла храносмилателна с-ма....едни ползи има, не е истина ooooh! Прочетете съвременните статии и материали Peace

Общи условия

Активация на акаунт