Кой да гледа детето-голямата дилема!

  • 1 766
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз май съм ЗА арабката  Thinking
В крайна сметка Щом ти няма да се 4увстваШ комфортно ако свеки е при вас пък и Щом жилиЩето ви не е голямо май това си остава най_уда4ния вариант.
Все пак тази жена има опит,добри условия за детето, под контрола на социалните е,Ще ви покрият 4аст от разходите,данъ4ни облек4ения...никак не е за пренебрегване като вариант.
Мисля,4е трябва да се опитаШ да убедиШ мъжа си изтъквайки му вси4ки положителни доводи и искайки неговите аргументи ПРОТИВ.
ОЩе пове4е,4е може по някаква слу4айност да се намери място в детската градина макар и не веднага и тогава проблемът е реШен.
Стискам палци  Peace

П.С. Само за протокола: моята я гледа свеки ( тя е тукаШна ) откакто тръгнах на работа,тоест година и 8 месеца ве4е. Много неЩа,които не ми харесваха  трябваШе да преглътна,но знаех,4е е временно явление и за момента нямах друг избор

# 16
  • Мнения: 3 491
И аз съм ЗА арабката, макар и да имам не много добър опит с гледачка пакистанка. Но от човек до човек има разлика, а и в твоя случай изглежда регулирано. Не се знае ако доведеш жена от България дали няма да случиш на нещо по-зло от свекърва, дето ще ти се бърка в семейството, ще мърмори, и все ще ти натяква "ама що така ги няма бабите" (пак собствен опит). При това от опита, който имам, българките са алчни, но без особено покритие за претенциите - аз такива улучвах. Родих се обаче с гледачка молдовка, вече 2 години сме си дружки, но това си беше чист късмет. GrinningВ крайна сметка, пак да си кажа, че съм за арабката.

# 17
  • Мнения: 4 244
Много кофти ситуация определено.
Факта, че мъжа ти е с предубеждение към арабката е много неприятен и ще утежни нещата ако решиш да оставиш детето при нея.
Предполагам че не искаш да си обтягаш отношенията с него.

Искам да те питам имаш ли други познати там, които биха направили жест да ти гледат детето? Няма ли ученички, които да изкарват някой евро като детегледачки, може пък мъжа ти да кандиса, знаеш ли?
На мен тук познати са ми предлагали за децата да идват техните по големи деца - примерно на 14 г и по нагоре. Така хем ще си имат джобни, хем няма да мислят за лоши работи.

Аз имах опит с една грузинка, но тя идваше до нас да ми гледа щерката докато ходих на работа. Не и плащах нищо, щото тя пък си переше нещата у нас (нямаха тогава пералня още в квартирата)

А какво имаш против свекърва си точно - отношението и към детето, към възпитанието и или начина по който го гледате? Или е заради отношението и към теб?
Всеки човек си има кусури, може пък тя да е по малкото зло в случая

# 18
  • Мнения: 1 465
To i az mai sam za arabkata newsm78
Na muja mi sestrata be6e naela arabka da gleda plemenni4kata mu i be6e stra6no dovolna ot neia - ama ne moga da ti dam koordinatite i 4e te sa v Tahiti sega i po-rano ot godina niama da se varnat, a jiveeha v Neuilly i sa ot horata s dosta iziskvania. Dano mujat ti razmisli nad tozi variant s arabkata - a nelegalno ne ti prepora4vam gleda4ka da naema6/koi znae kakvi glavobolia 6te si navle4ete/. Uspeh ot men - dano namerite dobro re6enie na vaprosa. newsm10

# 19
  • Мнения: 1 194
Благодаря на всички за включването. Общо взето виждам, че разсъждавам както повечето от вас, но това само усложнява ситуацията. И аз съм за арабката гледачка защото от една страна е с опит и е сигурна, а и тук те имат славата , че са наистина най-добрия вариант. както беше писала една от вас арабките са по-сърдечни и се отнасят много топло и галиовно с децата.
Да, но мъжът ми е твърдо против. Снощи пак говорихме, изобщо не иска да чуе за черна или арабка. Освен, че не ги обича(-то и аз не ги обичам, но явно не ги и мразя и се опитвам да бъда обективна), изплю камъчето , че "майка(тоест свеки)няма да го преживее ако разбере, че сме взели арабка , а не нея..."
Така че от трите варианта които изброих, за него първия е неприемлив, за мен третия. остава този по средата: да вземем българка. Няма да я "внасяме" от България, защото няма къде да я сложим да живее.
Ще се опитам да намеря някое свястно момиче тук. Вчера видях една девойка на 20 години, харесах я. Няма опит с деца, но то моето не е и бебе чак вече, толкова специфични грижи не изисква пък и нали ще расте още и още...
Мъжът ми мисли, че някоя "опитна " лелка ще е по-добре, ама аз май предпочитам младо момиче без предубеждения , което ще прави каквото аз реша, а няма да започне по самоинициатива да я слага на гърне например, защото била вече "голяма". Разбирате какво искам да кажа. Абе май с мъжо хич не сме на еднакво мнение за гледането на детето... Confused
А за яслите(както Надин правилно предположи), не съм се натискала много. Едно, че няма места, а аз като ми кажат така и казвам 3Добре" и затварям телефона. Хич ме няма да ходя да се моля , но тази история така ме мотивира, че даже взех днес среща с директорката на една ясла. Ще и разкажа как година и половина не работя и не можем да си позволим гледачка, а за кариерата ми е изклшчително важно да започна работа... ще видим дали ще го направя, да не се заканвам, като се знам каква съм патка EmbarassedАма ще ми е по-леко на сърцето да знам , че има шанс да е с деца, било то и догодина, тази зима нека си стои в къщи...
Та така с моите одисеи. Wink

# 20
  • Мнения: 4 244

Ще се опитам да намеря някое свястно момиче тук. Вчера видях една девойка на 20 години, харесах я. Няма опит с деца, но то моето не е и бебе чак вече, толкова специфични грижи не изисква пък и нали ще расте още и още...
Мъжът ми мисли, че някоя "опитна " лелка ще е по-добре, ама аз май предпочитам младо момиче без предубеждения , което ще прави каквото аз реша, а няма да започне по самоинициатива да я слага на гърне например, защото била вече "голяма". Разбирате какво искам да кажа. Абе май с мъжо хич не сме на еднакво мнение за гледането на детето... Confused

Много правилно предпочиташ.
Младите момичета са любопитни и отворени и общо взето по слушат като им даваш наставления отколкото някоя "опитна" лелка, която ще върти и ще суче и пак нейното ще прави

# 21
  • Мнения: 1 194
А какво имаш против свекърва си точно - отношението и към детето, към възпитанието и или начина по който го гледате? Или е заради отношението и към теб?
Всеки човек си има кусури, може пък тя да е по малкото зло в случая

Ами против имам това, че апартамента ми е 36 квадрата и ако дойде ще спи в хола и всяка вечер ще сме си тримата , без да имаме възможност да се видим с мъжа ми. Аз не уточних, че той иска тя да се пресели във Франция за постоянно. Ако беще за месец -два ямам нищо против(не съм чак такъв звяр Wink), даже по-малък ще е стреса първите месеци като тръгна на работа.
А иначе, това кето ме дразни най-много е , че свеки "обсебва" детето. Щом е тук само тя се грижи за нея , аз не трябва да се меся и си преписва всички заслуги за новите неща които Яна научава. Примерно аз казвам: "Яяяя, тя казва биба!", отговор: "Ами нали аз все и повтарям биба и я научих"
Знам ,че звучи дребнаво, но ако е постоянно много ме нервира. Сякаш нямам никаква заслуга за това дете. Абе познавам се и знам, че няма да я изтърпя.
ПС. Тя по принцип не е лоша по характер или някой змей, даже е добричка и гледа да ни угажда, ама много глези синчето си, да не пипне нищо, че ще се преумори Wink

# 22
  • Мнения: 4 244
Какртинката ми стана ясна!
Значи дереджето е повече от безнадеждно.
Подобен проблем има с моята майка когато дойде да ми помага още за щерката.
Бяхме в 56 кв и както ти казваш не можехме да се видим като бели хора с мъжа ми през това време.
Да оставя настрана и факта че и тя като твоята свекърва си приписва заслуги и понякога мрънка че не съм правила това или онова правилно за децата.
Вярно че като моя майка преглъщам по лесно, а като свекърва сигурно нямаше да мога да изтърпя такова мрънкане ( аз съм щастлива снаха без свекърва)
Пробвай с младо момиче и както Надин те посъветва иди да нахалстваш по яслите и да ми мрънкаш, белким им писне от теб и се отвори място за детенцето!

# 23
  • Мнения: 404
Първо да кажа че и аз съм мургава, не виждам това защо е проблем за някои от вас.

Миналата година Деси беше на почти 2 години и така и беше писнало у нас че реших е време да бъде сред други деца.  Ходих да гледам градини и ясли, но не ми харесаха.  Спрях се на такава лицензирана бавачка.  И до ден днешен Деси е там.  Харесва ми това че хем е сред деца, хем не са толкова много че да не им се обърне внимание.  Пет дечица са там.  Жената готви на всички, взимам си я чиста, нахранена и спокойна.  Откакто тръгна интелектуално много добре се развива.  Още няма три годинки, а реди пъзели от по 63 пар4ета, оцветява и стои в очертаниата, знае да брои до 20 и т.н.  Не виждам защо расата е проблем и какво значи това "свекърва ми няма да го преживее че не сме взели нея а някоя арабка."  Арабките са нормални хора, вярно че много права и досега съм и отнети но са много грижовни майки.  Имам много добра приятелка Маруа, египтянка и е страхотна майка и приятелка.  Две дечица има и си ги гледа и така се старае.  На рожденния ден на Деси само тя от всички гости (българи) ми се обади и попита какво да направи и да донесе и се появи след два дни с един огромен арабски сладкиш.  Те са също като нас, но им е различна културата и религията.  Но раждат деца и си ги оглеждат също като нас с много грижи и любов.

Аз лично смятам че за детето е много по-добре да бъде сред други деца, било то на градина или при бавачка, отколкото да си стои с роднина вкъщи.  Те имат нужда от социални контакти, от игри с други деца и въобще от това да започнат да свикват да са отделени от мама, за да са подготвени за времето когато ще ходят на училище и мама няма да е там.

# 24
  • Мнения: 1 017
Хич ме няма да ходя да се моля ...
Ама не им се моли, малко по нахакано го раздавай:)

Ние ще стискаме палци да стане Simple Smile Praynig

# 25
....Ама не им се моли, малко по нахакано го раздавай:)

Ние ще стискаме палци да стане Simple Smile Praynig
Ама така де  Wink Grinning
Те и за Ели като подадох формата ми рекоха - "Ми няма места, може би Декември............".
Ама аз нали съм "прасната" в устата споделих тук, там и на следващият ден получих писмо с датата за започване Flutter Whistling. Предполагам и там нещата стоят горе-долу така.  Като ги "понастъпиш" малко и те клякат Wink

# 26
  • Мнения: 1 017
....Ама не им се моли, малко по нахакано го раздавай:)

Ние ще стискаме палци да стане Simple Smile Praynig
Ама така де  Wink Grinning
Те и за Ели като подадох формата ми рекоха - "Ми няма места, може би Декември............".
Ама аз нали съм "прасната" в устата споделих тук, там и на следващият ден получих писмо с датата за започване Flutter Whistling. Предполагам и там нещата стоят горе-долу така.  Като ги "понастъпиш" малко и те клякат Wink

Точно!!! Laughing
Тук много се презастраховат та да не си усложнят живота случайно!
И трябва да си по- напорист и с необходимата доза самочувствие!

# 27
  • Мнения: 1 465
Az se setih ne6to smile3555, ama neznam kolko 6te ti haresa tazi ideia - ami az imah priatelka v Paris /bulgarka/ ama izgubih kontakt s neia - tia u4e6e psihologia neznam v koi to4no universitet i e mnogo to4en 4ovek, ama na. Na vsi4koto otgore taka se i izdarja6e - gleda6e decata na niakakvo frensko semeistvo /daje madamata rabotela v CANAL+/, a te mislia 4e i jili6te i biaha osigurili nedale4e ot tiah - mislia v 17 raion. Nedale4e ot garata Saint Nazaire - ta misalta mi e ako moje6 da dade6 obiava i to ako si saglasna na variant  bulgarska studentka - no neznam kade da ia publikuva6 tazi obiava /sigurna sam 4e e palno s bulgarski svestni momi4eta - osobeno v Paris/ - v po-elitnite universiteti li? Ili v niakoia bulgarska asociacia ili v na6eto konsulstvo? - prou4i Thinking
Ami dano da sam ti pomognala s ne6to Flutter

Последна редакция: чт, 22 сеп 2005, 18:48 от Pollia

# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Първо да кажа че и аз съм мургава, не виждам това защо е проблем за някои от вас.

Миналата година Деси беше на почти 2 години и така и беше писнало у нас че реших е време да бъде сред други деца.  Ходих да гледам градини и ясли, но не ми харесаха.  Спрях се на такава лицензирана бавачка.  И до ден днешен Деси е там.  Харесва ми това че хем е сред деца, хем не са толкова много че да не им се обърне внимание.  Пет дечица са там.  Жената готви на всички, взимам си я чиста, нахранена и спокойна.  Откакто тръгна интелектуално много добре се развива.  Още няма три годинки, а реди пъзели от по 63 пар4ета, оцветява и стои в очертаниата, знае да брои до 20 и т.н.  Не виждам защо расата е проблем и какво значи това "свекърва ми няма да го преживее че не сме взели нея а някоя арабка."  Арабките са нормални хора, вярно че много права и досега съм и отнети но са много грижовни майки.  Имам много добра приятелка Маруа, египтянка и е страхотна майка и приятелка.  Две дечица има и си ги гледа и така се старае.  На рожденния ден на Деси само тя от всички гости (българи) ми се обади и попита какво да направи и да донесе и се появи след два дни с един огромен арабски сладкиш.  Те са също като нас, но им е различна културата и религията.  Но раждат деца и си ги оглеждат също като нас с много грижи и любов.

Аз лично смятам че за детето е много по-добре да бъде сред други деца, било то на градина или при бавачка, отколкото да си стои с роднина вкъщи.  Те имат нужда от социални контакти, от игри с други деца и въобще от това да започнат да свикват да са отделени от мама, за да са подготвени за времето когато ще ходят на училище и мама няма да е там.
Браво на Dushica   smile3501.Толкова хубаво го е написала.Браво smile3501

# 29
  • Мнения: 1 194
Здравейте. чувствам се задължена да дам отчет. GrinningАми, избрахме варианта, който допада и на двамата-тоест ангажирах едно българско момиче, което е дошло тук преди 4 месеца да живее при приятеля си и имат намерение да останат тук поне няколко години. Та така. Средата на октомври почваме адаптация и се надявам всичко да е ОК.
Студентка не мога да взема защото моето работно време е от 8-18 часа и момичето ако е студентка няма да може да ходи на лекции.
А с яслите, мани мани SickЗначи-отивам в яслата-не ме пускат изобщо да вляза! #2gunfireДа се обадя по телефона. Обаждам се-дават ми уж час, но след един ден ми се обаждат пак да отменят часа, щели пак да ме търсят да ми дадат нов час. да ама това вече съм го преживяла, знам че няма да ми се обадят. Ще отида пак на крака в понеделник и ако пак ме върнат ще ходя в кметството да се оплаквам(там е службата за яслмите) #Cussing outТа въпреки вашите окуражителни съвети, пак не се справих с тези ясли. Срам, срам!

Общи условия

Активация на акаунт