Интрадуктален папилом - кръв от гърдата

  • 34 082
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 964
puhi99 ,  успех - всичко вече е зад гърба ти !!!   Hug newsm10 Peace


  Леко възстановяване !!!  Peace

# 31
Благодаря,надявам се всичко да е минало вече.Отново Благодаря

# 32
  • Мнения: 26
Puhi99,браво! Желая ти бързо възстановяване! Вярвам,че всичко в резултатите от биопсията ще бъде наред! Обикновено папиломата е доброкачествена. Стискам палци !!!!!!!! Не се предавай! Лошото е зад тебе! Гледай с оптимизъм напред. Знам от опит,че най-мъчителното нещо е чакането.А ти напълни главата си с ведри мисли и си живей живота,не унивай. С най- добри пожелания!

# 33
  • Мнения: 1
  bouquet Благодаря за топлите думи и куража ,дано всичко е наред.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Пухи, стискам палци и аз. Като знам колко е гадно това чакане. Дано всичко бъде наред.  bouquet

# 35
Благодаря моомичета,колкото по-малко остава толкова по нетърпимо е .дано всичко е наред ,ама незнам....  Cry.

# 36
  • Мнения: 1
Всичко ще бъде наред само не се притеснявай и не хаби излишни нерви. Аз като се сетя колко нерви изхабих докато чаках да ми излезе хистологията. Само спокойно.

# 37
 Hug Здравейте днес ми излезнаха резултатите от хистологията ,всичко е наред 2 възпалени млечни канала с инфекция.много сам щастлива и най-вече спокойна.
Благодаря от сърце на всички,за подкрепата и здраве на всички   bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 964
пухи 99 ,   Hug   Много се радвам за теб ,че резултатите са добри!!!  Peace newsm10   bouquet

# 39
# 40
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Няколко дни преди цикъла си видях, че имам секрет от гърдите. Стиснах да видя какъв и колко и от едно от каналчетата /не централното/ излезе кафеникава течност. След няколко дни ме достраша и хайде на лекар - хирург /с добро име на отличен диагностик/. Прегледа ме много обстойно и като каза "Ето напипах го" ми се подкосиха краката. Постави диагноза фибро - мастопатия. Не ми изписа никакво лечение, каза, че не е необходимо да ходя и на мамограф. Поиска гинекологичен преглед, а гинеколожката ми каза, че му има 100% доверие и като е сигурен, че не е нужно друго то и тя няма да предпише. 
Може би е важно да спомена, че проблема с този секрет го имах и преди 7 години. Ходих на мамограф и ме опипва бая народ в онзи паметен ден, накрая ме пратиха при гинеколог и той ми изписа някакви противозачатъчни. Секрета спря, но от хормоналните препарати се чувствам депресирана и ги спрях, после забременях, родих, кърмих 2 години и ето, че пак съм там от където тръгнах. Последна мамография имам през 2008 година. На ехограф никой не ме е гледал никога. Секрет никой не спомена да се изследва. Хормони също не са изследвали. Т.е. малко ме мъчи, че нищо не правя да премахна проблема иначе диагнозата не ме притеснява  Mr. Green
Има ли и други момичета със такъв тъмен секрет и какво са им предписали на тях?

# 41
  • Мнения: 1 428
Здравейте,

Няколко дни преди цикъла си видях, че имам секрет от гърдите. Стиснах да видя какъв и колко и от едно от каналчетата /не централното/ излезе кафеникава течност. След няколко дни ме достраша и хайде на лекар - хирург /с добро име на отличен диагностик/. Прегледа ме много обстойно и като каза "Ето напипах го" ми се подкосиха краката. Постави диагноза фибро - мастопатия. Не ми изписа никакво лечение, каза, че не е необходимо да ходя и на мамограф. Поиска гинекологичен преглед, а гинеколожката ми каза, че му има 100% доверие и като е сигурен, че не е нужно друго то и тя няма да предпише. 
Може би е важно да спомена, че проблема с този секрет го имах и преди 7 години. Ходих на мамограф и ме опипва бая народ в онзи паметен ден, накрая ме пратиха при гинеколог и той ми изписа някакви противозачатъчни. Секрета спря, но от хормоналните препарати се чувствам депресирана и ги спрях, после забременях, родих, кърмих 2 години и ето, че пак съм там от където тръгнах. Последна мамография имам през 2008 година. На ехограф никой не ме е гледал никога. Секрет никой не спомена да се изследва. Хормони също не са изследвали. Т.е. малко ме мъчи, че нищо не правя да премахна проблема иначе диагнозата не ме притеснява  Mr. Green
Има ли и други момичета със такъв тъмен секрет и какво са им предписали на тях?




Силве, тази кафеникава течност е кръв и моя съвет е да си направиш поне ехография.Аз съм с твоя проблем и в сряда ми е операцията в онкологията ,съмняват се за папилом и дано да е така, защото при изтичане на кръв от гърдата варианти много няма.Поискай поне цитологично изследване на секрета и посети добър онкохирург, който да те види на ехограф или мамограф не е шега работа това.Макар ,че според моята лекарка онкохирург папиломите не се виждат в повечето от случаите.А болка имаш ли в гърдата?

# 42
  • Мнения: 1 942
Не нямам някаква болка, която да е различна от болката в другата гърда.
Течноста наистина изглежда кафеникава, но като се допре до бяла тъкан оставя зеленави следи. Хирургът ми обясни, че това е секрет, който се задържа в каналите и придобива този вид.
След като имаш папилоим кръвта, която виждаш какъв цвят е?
От всички каналчета ли излиза или само от едно? При мен от 2 каналчета на едната гърда.
Какво всъшност е папилом и опасно ли е ако не ми е поставена правилно диагнозата?
Постоянно ли имате кръв или от време на време?

# 43
  • Мнения: 1 428
Силве,твоя хирург нещо не ми вдъхва доверие.Как може поне един ехограф и цитологично изследване на секрет да не ти направи.Ами моя секрет е от един канал и е кафеникав и на моменти тъмнозеленикав, на цитологията излезе кръв, нищо че не прилича на такова.
Много несериозно е подходил хирурга ти според мен и не оставяй нещата недоизяснени.Иди при онкохирург,който да прецени откъде идва този секрет.Да ти кажа мен даже не ме гледаха на ехограф,само като казах че ми тече кафяво и след изследването се видя че е кръв ,ми насрочиха дата за операция.Не искам да те плаша,но според лекарката , която е най-добрата в областта на мамологията и е оперирала хиляди гърди ,изтичането на кафяв или кървав секрет от гърдата е патология и се налага незабавна операция, за да се види от какво идва.Според нея проблема не е хормонален и не може да бъде след като тече само от едната гърда.
 Утре вече ще ми правят всички изследвания плюс ехографа и мамографията и в сряда съм на операционната маса.Да се надяваме , че ще излезе доброкачествен папилом.Аз също не съм наясно какво е точно папилома и ще се радвам ако някой ,който е минал по нашия път ни обясни

# 44
  • Мнения: 1 942
Желая ти успех и отлични резултати от изследването Helen-mama  Hug

Общи условия

Активация на акаунт