За точките за ясла

  • 12 385
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Извинявам се, ако има такава тема. Може ли някой да ми изброи всички точки за ясла, колко точки гарантират прием? Осем? Тук ли са изброени всичките или има още:

http://kg.sofia.bg/?page=faq

# 1
  • Мнения: 3 993
Прочети Правилата за прием, там са изброени всички критерии и съответните точки, които носят: http://kg.sofia.bg/?page=wrk-grp&prot=pr5

Няма точно определен брой точки, които гарантират прием.  Simple Smile Нищо никъде не гарантира прием, освен да пробваш по втория начин, но и там няма 100% гаранция.  Laughing

Осем точки не са достатъчни в почти всички райони в София.
Провери в ИСОДГ с колко точки са приети деца в яслените групи в предпочитаните от теб ОДЗ-та.
В моя район има само едно ОДЗ и там приеха ясленчета с по 10 т. и нагоре. Деца с 8 т., какъвто е масовия случай, нямат никакъв шанс.  Whistling

Ела в страстната тема, там бистрим само такива въпроси около приема в ДГ в София: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=430892.1065

# 2
  • София
  • Мнения: 2 508
Мила, благодаря много! Ние с таткото сме и двамата студенти, та може и да ги скалъпим 10-те точки... Grinning

# 3
Мила, благодаря много! Ние с таткото сме и двамата студенти, та може и да ги скалъпим 10-те точки... Grinning

Не, няма да ги скалъпите 10те точки. Сумата от К2 и К3 трябва да е мах 2. То ако така лесно се скалъпваха 10 точки всички щяхме студенти да се пишем.
За да ги скалъпиш 10 точки трябва или да работиш или да имаш баба или дядо работещи в ДЗаведение, или майка, баща, дете с ТЕЛК, или близнаци и т.н.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 508
Бааааси... Странна компания са там явно! Joy

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
 Само дето от ИСОДГ вече не можеш да разбереш, с колко точки и кои деца са приети.
 Тази година решиха всичко да покрият!!!
 Има само от последните две класирания данни.

# 6
  • Мнения: 9 973
Мила, благодаря много! Ние с таткото сме и двамата студенти, та може и да ги скалъпим 10-те точки... Grinning

Не, няма да ги скалъпите 10те точки. Сумата от К2 и К3 трябва да е мах 2. То ако така лесно се скалъпваха 10 точки всички щяхме студенти да се пишем.
За да ги скалъпиш 10 точки трябва или да работиш или да имаш баба или дядо работещи в ДЗаведение, или майка, баща, дете с ТЕЛК, или близнаци и т.н.
а ако детето има ТЕЛК и брат в градината? Thinking

# 7
Бааааси... Странна компания са там явно! Joy

Бе, на теб нещо ти е много смешно. Само дето моето дете е набор 2008 и вече близо година се нервирам покрай приемането му и все още сме в чакащи и не сме приети. Повярвяй ми обмисляла съм сто хиляди пъти всички варианти да ни приемат, но отникъде не виждам светлина в тунела.  А ти искаш чак сега да кандидатствате и чак пък веднага да ви приемат. Може, но само ако си от Кремиковци, Нови Искър, Панчарево
Много ме ядосваш, да знаеш.

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
Деси,  в профила на детето имаш опция да заявиш дете със СОП-тези деца се приемат с комисия, извън всякакви опашки.
 Май ти е рано за кандидатстване,можеш ако не се включат, да се обърнеш към  Дидиа и Ели (Хриса) - най-добре ще ти обяснят.

 За моето дете няма място, детето на съфорумката е на 9 месеца. Естествено е въпросът точно сега да я вълнува. Само след месец ще има активен профил. И не са й толкоз малки шансовете, понеже много от децата 2009 набор още не кандидатстват. Докато с 2008 набор е различно.

# 9
Сега в съседната тема виждам, че си в Красно Село. Забрави просто за място в детска градина. Единствено по втория начин. И изобщо не е весело.
Даже вече се съмнявам, че и в училищата ще намерим място за нашите деца.

# 10
[ За моето дете няма място, детето на съфорумката е на 9 месеца. Естествено е въпросът точно сега да я вълнува. Само след месец ще има активен профил. И не са й толкоз малки шансовете, понеже много от децата 2009 набор още не кандидатстват. Докато с 2008 набор е различно.

Извинете ме, толкова ми е наболяла темата вече, че нищо не забелязвам. Особено, когато някой говори по темата с насмешка. Наистина много се ядосах.

# 11
  • Мнения: 3 993
blanc, какво като детето на autumnsphere е на 9 месеца?  newsm78
Ще може да кандидатства чак догодина напролет и евентуално да тръгне на ясла през септември 2010 г.
Догодина борбата за ясли за набор 2009 ще бъде точно същата като тази година за набор 2008, а може би и по-зле, защото всяка година пускат все по-малко места за най-малките (това го знаеш, де  Simple Smile).

# 12
  • Мнения: 3 993
Сега в съседната тема виждам, че си в Красно Село. Забрави просто за място в детска градина. Единствено по втория начин. И изобщо не е весело.
Даже вече се съмнявам, че и в училищата ще намерим място за нашите деца.

Ей това и мен ме притеснява, макар че имаме още доста време до първи клас, но времето минава много бързо, а държавата е скапана и нищо няма да предприемат за превенция, сегашния проблем с ДГ да не стигне до училищата.  Mr. Green

# 13
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
 За моето дете няма място
 Миналата година се чувствах адски прецакана,нищо ,че не беше въпрос на живот и смърт да дам детето на ясла.

 Литъл,по-безнадеждно е за канидатстващите за 2-ра яслена (според мен). Тях нито да ги дадеш тепърва в чиста ясла, нито нищо. Групите вече са раздути и ще видим,какви свободни места ще обявят наесен.
 В 93 ОДЗ пък,за където пита autumnsphere, в първа яслена са теглили жребий за децата с 8 точки.
 Но както и да си говорим-нови яслени места не се осигуряват,наблягат на градинските.

 Литъл, любимате ти дир-ка е обявила 1 свободно място за вашия набор Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 932
Бааааси... Странна компания са там явно! Joy

Бе, на теб нещо ти е много смешно. Само дето моето дете е набор 2008 и вече близо година се нервирам покрай приемането му и все още сме в чакащи и не сме приети. Повярвяй ми обмисляла съм сто хиляди пъти всички варианти да ни приемат, но отникъде не виждам светлина в тунела.  А ти искаш чак сега да кандидатствате и чак пък веднага да ви приемат. Може, но само ако си от Кремиковци, Нови Искър, Панчарево
Много ме ядосваш, да знаеш.

Моето е 2007 и още не е прието никъде, стискам си палци за догодина  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт