Помощ-имам хлебарки

  • 9 760
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Моля ви помагайте от мивката постоянно
излизат хлебарки, а не знам с какво до ги
напръскам или убия.Ако можете ми дайте някакви идеи.

# 1
  • София
  • Мнения: 32
От селскостопанска аптека си вземаш РЕГЕНТ и забравяш за хлебарки.В нас преди 2г. напръсках  въобще няма.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 35
При майка ми преди имаше ужасно много хлебарки- малко от черните и много жигулки. Черните измряха от кубчета от аптеката. Жигулките измряха от раз със следната смес- купуваш препарат за пръскане на картофи с/у колорадски бръмбар, сваряваш картофи и ги намачкваш, сипваш една доза/работи с ръкавици, защото е отровно/, разбаркваш добре и правиш малки топчици. Слагаш зад шкафове и мивки и след 2 дни гарантиран успех- няма и следа от тях.

# 3
  • плевен
  • Мнения: 644
Райд за хлебарки.На работа това беше изпробвано лично,умират мигновенно,лошото е че трябва да ги махнеш сама  Peace

# 4
  • Мнения: 15 379
Преди 2 години имах същия проблем, но тогава излизаха от канала на душкабината. Хрумна ми нещо, което им разказа играта - вечер наливах белина в сифона, така стоеше до сутринта, когато със силна струя на душа изплаквах. Правих това няколко пъти и резултатът е, че вече изобщо не съм виждала.

# 5
  • Мнения: X
 Sad  Извини ме,но .....прочети мненията тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357269.msg12709432#msg12709432

Дано се пребориш с "тази" напаст !

# 6
  • Мнения: 1 045
За да прекратиш достъпа трябва да си намерш капачки за сифоните,аз това съм направила.Изморих ги с препарати и им прекратих достъпа.
Гадното е че всеки път при използването на мивката или банята трябва да махаш и след това слагаш. Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 74
При всички случаи- за първо ползване регент. Нашите мутанти умряха преди три години и не се върнаха а в блока има. Иначе преди какъвто и препарат да вземех- само временен и еднократен резултат. Втори път нищо не им действаше. Не са се появили сега да ги пробвам втори път с Регент- но съм готова- имам едно пакетче в кухнята и само чакам да ми се покаже някоя антенка.. Mr. Green
Иначе той е доста отровен- за това по-безопасно и както аз направих -сваряваш два картофа и ги прехвърляш в съд за еднократно ползване, намачкваш ги и слагаш Регент-а и после в капачки от бира наслагах навсякъде. Всичко използвано за приготвяне на отровната смес се ИЗХВЪРЛЯ. Препаратът е много отровен.

# 8
  • Мнения: 85
Ще следя и аз темата,ние също имахме много от този вид съквартиранти беше някакъв АД нощно време плота в кухнята се движеше,дадоха ми от препарата Регент но разтворен с вода два пъти пръскам и изчезнаха сега виждам от време на време някоя да се разхожда безцелно но незнам откъде идват зада напръскам отново ще пробвам и белина в каналите но вече съм се предала имам чувството че те ще уморят по лесно мен отколкото аз тях Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 15 379
незнам откъде идват зада напръскам отново...
Гадините идват отвсякъде - всякакви пролуки (например външната врата), без проблем се движат и по фасадата на сградата и така преминават от апартамент в друг, канали на мивки, душове.
Важно е наистина да се разбере откъде точно проникват и да им се спре нашествието - изолиране изцяло на входната врата, комарници (мрежи) на прозорците, обработка на каналите, поставяне на вентилатори с капаци в сервизните помещения и пр.
И разбира се, поддържане на изрядна хигиена в жилището и особено на кухня и сервизни помещения.








# 10
  • Мнения: 154
И аз съм ЗА Регент,но вече май е спрян от производство...Трябва да видиш дали има заместител,засега  е най-ефикасното! Peace

# 11
  • Мнения: 434
И аз съм ЗА Регент,но вече май е спрян от производство...Трябва да видиш дали има заместител,засега  е най-ефикасното! Peace

Подкрепям! Peace И според мен това е най-добрият препарат срещу тези гадини.
Но и аз знам,че вече е спрян... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 120
От Габрово съм и когато дойдох в София преди 4 години за първи път видях хлебарки. В Габрово никога преди това не бях виждал. На улицата само видях веднъж нещо черно с голяма черупка и ми казаха, че е хлебарка. После в София в общежитието беше фул - но тукашните са малки кафеви и гадни. Една колежка от УНСС дори се събудила с хлебарка в ухото - тя живее на общ. също... много зле.
Сега съм на квартира и още има... Ако чистиш - идват пак от съседи и чудеса, просто не знам. Цяла София си е в хлебарки явно

# 13
  • Мнения: 1 322
Ние ги преборихме с един препарат, който се казва Айкън. Мисля, че и фирмите пръскат с него.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 486
   Aз ги изчистих с Федона.Купих три шишета, но едно ми стигна, разтворено в два литра вода.После напръсках профилактично и с Фронтлайн за кучета. Сега един път на месец пръскам , за да не дойдат на гости от друг апартамент. Регент не се продава вече, Федона съдържа същото вещество, като Регента.

След Федоната все още се разхождаха единични хлебарки, но след Фронтлайна окончателно изчезнаха.

Общи условия

Активация на акаунт