защо "черните" хлебчета се развалят толкова бързо?!?

  • 1 671
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 911
За тези машини сами ли си забърквате тестото или ползвате готова насипна смес (суха)? Питам, защото мисля, че видях някъде да продават смес за машина. А ако ще си пека сама хляба, бих искала сама и да знам какво слагам в него все пак. Не като с полуготовите кремчета на Д-р Йоткер...

Не се бърка нищо. Сипваш вода и сол, прибавяш брашното, захар и мая (за най-обикновен хляб), пускаш чудото и после ядеш топъл, вкусен и т.н. хляб.

Готовите смеси имат подобрители, а откакто се набутах в един сайт на фирма продаваща подобрители за брашно, не купувам. Да си я ядат те покълналата пшеница с картофената болест....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 121
В ХИТ има Шнайдер и още една марка, която не запомних. Шнайдера е 65 лв. и доста се зачудих... Някой има ли такава? Отзиви?

# 17
  • София
  • Мнения: 708
ами аз си купих такава машинка от Метро, Оптимум..не помня какви пари беше но от сорта на 70лв.

навих се от форума тук..голям кеф..мъжът ми беше против, но сега е голям фен..децата също си падат по хляба..

# 18
  • Мнения: 3 927
Купи си машина за хляб и си прави какъвто хляб си пожелаеш. Освен, че е траен ще е и истински.

Спрях да купувам всякакви черни, типови и т.н. хлебчета, след като се зачетох в съдържанието им - бяло брашно и оцветители. Е, мерси!

Аз твърдо няма да си купя таква работа, но да попитам, намерила ли си брашна без оцветители и подобрители, защото и на техните опаковки си ги пише....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Гледах машината в Билла, много малка ми изглежда. Моя мъж я гледа, гледа и вика " За да се наям трябва да печеш два пъти само за мен". Трябва ми голяяяяяма, нещо грандиозно Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Купи си машина за хляб и си прави какъвто хляб си пожелаеш. Освен, че е траен ще е и истински.

Спрях да купувам всякакви черни, типови и т.н. хлебчета, след като се зачетох в съдържанието им - бяло брашно и оцветители. Е, мерси!

Аз твърдо няма да си купя таква работа, но да попитам, намерила ли си брашна без оцветители и подобрители, защото и на техните опаковки си ги пише....

Ти пък Тане, сигурно четеш опаковките на Техра - аз на други не съм виждала споменати подобрители:). Аз лично си купувам на Софимел типово и на Благополучие пълнозърнесто - определено вида, а и вкуса нямат нищо общо с хляба в магазините.

# 21
  • Мнения: 3 927
Мерси, явно не съм попадала на тез марки Confused

Да не искаш да кажеш, че и ти имаш пекарна? Да взема да преосмисля желанието си за подарък от дядо Коледа ли  Wink Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 249

Да не искаш да кажеш, че и ти имаш пекарна? Да взема да преосмисля желанието си за подарък от дядо Коледа ли  Wink Simple Smile
Да, да Laughing, но на FiF не бих си взела - контейнерът се изкриви и съответно дъното редовно се дращи от едната бъркала + др. "екстри". Но все още върши работа (5,6 м абсолютно редовно) и честно казано дори да се счупи тотално, бих си купила нова - не ми се яде друг хляб (макар че сериозно ще си помисля за марката).

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Iva_D , я дай практически съвет коя точно е най-най-най според теб, ама искам по-голяма от тези в Билла.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Iva_D , я дай практически съвет коя точно е най-най-най според теб, ама искам по-голяма от тези в Билла.
Не мога да ти дам съвет за най-най (все пак съм ползвала само една:)). Просто, ако бях на твое място, бих разгледала всичко възможно на пазара, като непременно ще искам да има поне 1год. гаранция и сервиз. Иначе това, което казваш за обема, си е фактор (на ФиФ сегашната е с добър от 1200гр), а повечето са с по-малък, но иди и разгледай.
Ето в Технополис например
- 169лв на MOULINEX BKE-4, 2 год. гаранция, но макс. тегло на хляба е 750гр.
Тези тук http://www.bonapeti.tv/store_tools.php сигурно ги знаеш.
Шнайдер (в ХИТ)  май също бяха с по-малък обем.
Последно видях в каталозите на Метро някаква хлебопекарна на ALASKA, но не мога да си спомня конфигурацията й точно (имаше май 2 г. гаранция и като цена не беше много, но не знам колко побираше).
Успех Simple Smile.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз искам машина за хляб, но имам въпрос, Всичките ли са с тефлоново покритие, защото страдам от скрупули, относно този материал.....

# 26
  • Мнения: 35 968
Много да се оплача от хлебопекарната на Шнайдер от ХИТ - купих я, у дома се оказа, че липсва перката за месене на тестото  #Cussing out и освен това работи с трифазен ток, т.е. няма как да я включа у дома  #2gunfire За радост успях да я върна и сега съм харесала тази на Мулинекс, но тя ще изчака 1-2 седмици, за да й събера парите  Money

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз си купувам един хляб на Слънце луна, които издържат и не се развалят бързо....три дни стоят, за повече незнам, защото са страшно вкусни и никога не остават

Общи условия

Активация на акаунт