Болни дечица в яслите

  • 9 831
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 488
Лошото на детските градини е, че винаги има някой безотговорен и праща болно дете. За радителя, детето може да е просто неразположено и да е хремаво, но това детенце е бомба със закъснител за околните зайчета. И какво, спираш детето си  непрекъсното  от дет. градина, за да го върнеш напълно здраво и след 2 дни да се завъртиш отново в болести, лекарства, болници... Имам трагичин опит с детската градина - 3 плевмонии детето ми направи от разни недоизлекувани и полу- болни деца / само с хрема/ и накрая я спрях. Контактува с деца, но не се е разболявала. Лошото е, че има много родители, които не се съобразяват с другите дечица и задочно разболяват нашите деца

# 16
  • Мнения: 4 458
Що за егоист трябва да си - ако не мислиш за другите деца, да не помислиш поне да своето!

Миличка, не е нужно да си егоист за да заведеш детето си болно на градина! Понякога живота ни го налага и не можеме да си позволим лукса да останем в къщи заради едни сополи - никой не дава болничен за това. А дори и да ти дадат болничен, нали знаеш че имаш само ... колко беше дни в годината които можеш да отсъстваш поради болест!  Naughty
Недей да съдиш родителите! Сигурна съм че всеки би искал да си седи в къщи и да си гледа детето докато е здраво и може да тръгне на градина. Защо мислиш че на мен ми е приятно да си водя детето с температура на градина и да се моля да не стане нещо и да не вдигне по-висока Т през дена? И аз искам детенцето да не се мъчи там в градината а да си седи в къщи на спокойствие и да си лежи а аз да не го мисля по цял ден?

# 17
  • Мнения: 7 387
                  Момичета,не става дума за това кой е лош и кой -не.Съгласна съм,че персонала трябва да е здрав и е недопустимо да ходят болни.Децата много по-лесно се разболяват.Както са безотговорни някой родители ,така и хора от персонала проявяват същите качества.Аз лично не възприемам тезата,че детето ми може да ходи на детска градина с температура.На моята възраст просто няма работа ,която си заслужава тази жертва.Много по-лесно се спасява положението в началото.След като се получат усложнения много по-трудно и по-дълго се лекуват децата.Една пневмония никога не се развива за 10 минути.Съгласна съм ,че живеем във време когато много лесно можеш да загубиш работата си,но се питам дали това трябва да се плати със здравето на детето.Може би ще ви шокирам с мнението си,но лично аз мисля,че детето до три години е най-добре да се гледа в къщи.Имам личен опит.Второто ми дете не е ходило на детска ясла и не си спомням да е боледувала често.Сега не позволих и внучката ми да ходи на ясла.На 3 години децата са по-устойчиви на заболяванията.И ако от двете страни-учители и родители се прояви разбиране по въпроса мисля,че проблема ще се реши .Аз май се поувляках.Това е въпрос,който всеки решава в крайна сметка сам.Успех ,момичета  и не мислете,че градината е толкова страшна.И тя като всичко останало си има плюсовете и минусите.

# 18
  • Мнения: 2 032
Откога пък дете с неизбърсано носле е еквивалент на "заразно болно дете"?

# 19
  • Мнения: 7 387
      Скъпа Алиса,практиката показва,че когато не се вземат навреме мерки обикновенно леката хремичка на другия ден са гъсти ,зелени сополи, а след два дена детето отсъста вече сериозно болно.В момента съм с три годишни предупредих майката,че детето има лека хрема и кашля.Тя е бременна и не го спря от градина въпреки,че имаше тази възможност.Сега след една седмица то е в болница с пневмония,а в групата си имам поне 5 вече леко сополиви.Интересно ми е в понеделник когато отида на работа коя от майките ме е чула и е обърнала внимание на леката хремичка и коя не.Вие съдете "от кога леко сополивото дете "е синоним на заразно дете.Никой няма интерес децата ви да са болни и не си мислете,че когато ви дават съвет искат да се отърват от детето ви.Просто има хора и с по-голям опит както личен така и професионален.Приемете,че ние които работим в детските заведения също обичаме децата и не ни е безразлично тяхното здраве.Не твърдя,че няма изключения.Поздрав.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Откога пък дете с неизбърсано носле е еквивалент на "заразно болно дете"?

Алисия, ако в момента не се занимамах с болно и ревящо дете, въпросът ти щеше да ми е изключително смешен, даже като се замисля, дори и в този момент ми е доста смешен  Grinning

п.с. за някои неща в този живот не е необходимо медицинско образование, а обща култура.

Както и да е. От някои коментари тук, разбирам, че както с всичко в нашата държава, решението е да се спасяваш поединично  Crazy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С риск да нападнете и мен - постъпвам като Белята. Не мога да се съглася, че сополите винаги са признак на болест. Докато бях малка, имах трета сливица и, като се изключи лятото, през останалата част от годината, бях постоянно със сополи, носът ми беше запушен. Но! Не съм била болна!!! Като ми извадиха третата сливица в 4-ти клас - носът ми се оправи.
Преди 10-тина дни Мони взе да кашля и вдигна леко Т, заведохме я на лекар, педиатърът я преслуша, прегледа й гърлото и каза, че нищо й няма. От нослето й течаха прозрачни сополки и продължи да кашля още няколко дни. Ами, ходеше си на ясла - след като лекар е казал, че е здрава! Преди 5 дни й изби зъбче - кътник, явно това е била причината за хремата. Е, какво, трябваше да я спра от яслата заради това ли?!

Скъпа Алиса,практиката показва,че когато не се вземат навреме мерки обикновенно леката хремичка на другия ден са гъсти ,зелени сополи,

Според нашия педиатър, когато сополите започнат да се сгъстяват, положението се подобрява, а не влошава, въпреки че точно такива сополи стряскат повечето хора! Naughty

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 295
С Т. никога не съм го пускала на ясла/градина,но със сополки -ДА. Никой няма да ме търпи на работа всеки месец или през месец да съм  в болнични заради сополки.И в нашата градина е пълно със сополиви и кашлещи деца,но, странно никога не съм се ядосвала затова,приемам го и тва е живота Борба за оцеляване. Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Дидия, благодаря ти за поясненията и кометарите. Ценни са като поглед от "другата страна".

Белята, разбрах те какво имаш предвид.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Чоколина, трета сливица се оформя след 3-4 година.

Да, наистина сгъстяването на кополите, означава втора фаза на отделянето на тези специфични секрети, но това не означава, че инфекцията се локализира само в синусите и не може да слезе на долу.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чоколина, трета сливица се оформя след 3-4 година.

Долу-горе толкова голяма съм била по времето, за което говоря! Нямам спомени от по-рано! Wink

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не пращам сина си на детска градина в такива случаи.  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 752
Ами лелите са като всички нас, за хрема никой не им дава болничен Wink.
Ако беше само хрема, сега детето ми нямаше да е в начална фаза на пневмония и с гадни антибиотици. Досега постоянно е общувала с деца, по градинките тук майките си пускат сополивите деца да си играят с другите, така че би трябвало да има имунинет. Не съм я държала в саксия и сега от най-малката хрема да се заразява.
В тази дискусия и двете страни имат право. Никой шеф не обича да отсъстваш постоянно поради болест и няма да те търпи. Но пък е и гадно да ти заразяват постоянно детето и да е все болно. Все има начин да си задържиш детето вкъщи за няколко дни и да го излекуваш. Има си баща, баба, дядо и т.н. роднини, които могат да се редуват да го гледат.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Чоколина, трета сливица се оформя след 3-4 година.

Не е така - Александра също има трета сливица и по принцип си се роди с увеличени сливици. Страда си от тях както аз като малка! Синусите се оформят по-късно, а сливиците се вадят чак след 3 г. възраст ако са проблемни.
По темата - аз също водя Александра със сополи на яслата. Те не винаги са признак на заболяване. През зимата като влезе от студено на топло моментално текват. Никога не съм пращала обаче детето с Т на ясла. както и персонала ВИНАГИ ми се е обажда да си я взема дори и 37,5 да е вдигнала! Никога не съм давала в яслата каквито и да е лекарства, те не биха и приели, защото самите ги е страх да се оправят с деца вдигащи 40 градуса (те са ми го казвали).
Елси, истината е, че децата през първата година в детско заведение боледуват доста по-често (за кой ли път го пиша това... newsm78). Ти казваш, че детето ти не боледува, а се среща с много деца по площадките. Не забравяй, че тия контакти в повечето случаи са на открито, а в яслата са в помещение, което все пак улеснява предаването на заразите!
Спокойно, ще се закрепи имунитета на детето ти и всичко ще си дойде на мястото!

# 29
  • Мнения: 244
 
Дъщеря ми е жилаво дете и много рядко боледува, но синът ми (на 3 години) познава всички известни УНГ доктори  в София  Cry Той е с алергичен ринит и с увеличена трета сливица (не е вярно, че се появява на 3-4 години, на Мартин му е увеличена от както беше на 1 година и 2 месеца). Сами се сещате, че много често е с хрема. В такива случаи не го водя на  ясла/градина. Но!!! - и майка ми, и свекърва ми са пенсионерки и има кой да го гледа. Правя това много важно уточнение заради хремата - при синът ми тя се влачи по 2-3 седмици! Работя в частна фирма, работата е много и въпреки всичко, когато детето ми е сериозно болно си взимам болнични и поне в най-тежката фаза си го гледам аз, а след това го поемат бабите. Но ако трябваше да си стоя вкъщи , за да гледам синът ми докато му мине хремата - по-добре направо да напусна работа. В този ред на мисли напълно разбирам майките, които си пускат децата хремави (въпреки, че  моето дете страда от това - при него почти всяка хрема води до отит).

Общи условия

Активация на акаунт