Какво правят жените в менопауза когато....

  • 653 391
  • 1 118
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 1 309
Дали ги е ползвала продължителен период от време? Направи ми впечатление точно времето, за което ми изписа гинекологът Феминорм дуо- две години. Не че съм ги купила. Чудя им се още. Питам се, защо се предпочита този продукт, а не Ремифемина, който е познат в Европа от 40 години, ако се не лъжа. Повечето ползвали на аква сорс продуктите ги хвалят, но и повечето са им дистрибутори.

# 1 036
  • Мнения: 5 825

Тези продукти билкови ли са?

Фемовита са билкови хапчета и много помагат при горещи вълни.

# 1 037
  • Мнения: 4
Ехооо момичета бях писала миналата година мисля ,че октомври беше .Сега си имама редовен цикъл -без да взимам лекарства.Правете секс редовно в периода на овулация,първо ,и второ спокойствие и силна храна .Разбира се малко с шеговит тон ,но всеки намира своя начин.

# 1 038
  • Мнения: 50
здравейте и от мен, смятам, че съм в предменопауза, макар че цикълът ми е редовен (но различен), нямам вълни, но имам абсолютно всичко други симптоми на света.
някой друг да чувства игли/бодежи по кожата? или все едно че те лазят мравки ... сърбежи и пр.

# 1 039
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
На мен ми се е случвало, особено вечер / нощем и ако съм под по-голям стрес. Не знам дали са някакви симптом  newsm78

Не знам до каква степен, но чета, че спортът е много препоръчителен  / то и по принцип /, но в случаи на предменопауза. Лично аз съм се стегнала за по-сериозна физическа активност.

# 1 040
  • София
  • Мнения: 736
здравейте и от мен, смятам, че съм в предменопауза, макар че цикълът ми е редовен (но различен), нямам вълни, но имам абсолютно всичко други симптоми на света.
някой друг да чувства игли/бодежи по кожата? или все едно че те лазят мравки ... сърбежи и пр.

Би ли описала по-подробно. Това мравучкане по крайниците ли е? Сърбеж отделно или в следствие от мравучкането/бодежа?   

# 1 041
  • Мнения: 50
най-неприятното е усещането, че те бодат иглички или даже прилича на електричество когато е по-силно. на английски е pins and needles и има много информация в нета (толкова, че сама си поставих една страшна диагноза и сега се надявам да излезе само менопауза)
освен тези игли понякога се чувства само като някакво лазене или сърбеж, нещо междинно
не е само по крайниците, и по врата и гърба също
допълнително слабост в краката + треперене

Последна редакция: ср, 07 май 2014, 15:36 от Sparkle Red

# 1 042
  • София
  • Мнения: 736
най-неприятното е усещането, че те бодат иглички или даже прилича на електричество когато е по-силно. на английски е pins and needles и има много информация в нета (толкова, че сама си поставих една страшна диагноза и сега се надявам да излезе само менопауза)
освен тези игли понякога се чувства само като някакво лазене или сърбеж, нещо междинно
не е само по крайниците, и по врата и гърба също
допълнително слабост в краката + треперене

Ами и аз си представих една лоша диагноза, точно затова попитах. Мисля, че непременно трябва да се консултираш с невролог, за да се разсеят страховете.

# 1 043
  • Мнения: 50
да си редактирам латиницата от вчера Simple Smile

ако бях ходила на лекар за всички лоши диагнози,които съм си поставила от гугл, при следващото ми посещение щяха да ми назначат вече психотерапия (доста ми е необходима в момента и тя).
ще изчакам още малко, пък то ако е лошо ще се разбере няма къде да ходи.
в момента се радвам на всяка ставна и костна болка, защо ме кара да мисля, че може да е ставно заболяване, а не неврологично. или пък просто менопауза

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 18:58 от Sparkle Red

# 1 044
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Някой нещо да каже за този продукт, че ми свърши сладкия див картоф и смятам да премина на нещо друго.
http://vitabiotics.bg/produkti/menopace/menopejs-original-vprosi-i-otgovori.html

http://apteka.framar.bg/30038872/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BF% … B0%D0%B1%D0%BB-30

  bouquet

# 1 045
  • Мнения: 131
Някой нещо да каже за този продукт, че ми свърши сладкия див картоф и смятам да премина на нещо друго.
http://vitabiotics.bg/produkti/menopace/menopejs-original-vprosi-i-otgovori.html

http://apteka.framar.bg/30038872/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BF% … B0%D0%B1%D0%BB-30

  bouquet

А от картофа беше ли доволна? Аз от Ремифемин съм недоволна, Феминорм дуо -също, от Мирифемин много малко  Sad

# 1 046
  • София
  • Мнения: 6 478

в момента се радвам на всяка ставна и костна болка, защо ме кара да мисля, че може да е ставно заболяване, а не неврологично. или пък просто менопауза

Не знам защо трябва да се радваш на ставни и костни болки точно  newsm78 Щото точно след менопаузата идват коксартрозите и гонартрозите, които вярвай ми болят зверски, а решението е временно. А иначе менопаузата не боли, вервай ми  Wink

# 1 047
  • Пловдив
  • Мнения: 1 167

А от картофа беше ли доволна? Аз от Ремифемин съм недоволна, Феминорм дуо -също, от Мирифемин много малко  Sad


На мен също Ремифимин не ми влияе добре-мъчих сие с него 3 седмици.Предписан от  лекарката ,като много добър продукт.Напрово  се чуствах като варен рак.Върнах се кьм Мирефимина .За сега  след 2 седмици ,почти не се припотявам през ноща и намаляха гадните вълни.
Забелязах,че ако  нямам време да се храня през деня -нямам и симтомите с вълните.
Прехраня  ли се  са налице Flutter

# 1 048
  • Мнения: 131

Забелязах,че ако  нямам време да се храня през деня -нямам и симтомите с вълните.
Прехраня  ли се  са налице Flutter

И при мен така! Прибера ли се вечер и наям ли се и за през деня после... ooooh! през нощта и сутринта...

# 1 049
  • Мнения: 748
Да напиша за тези които искат да пробват ХЗТ.Година и осем месеца пих Фемостон,защото бях на 37 когато ми казаха ,че съм в пременопауза.Много трудно взех решението за ХЗТ,ходих на абсолютно всички видни лекари , ендокринолози и гениколози.Всички казаха ,че на тази възраст е задължително да пия ХЗТ,включително и консултация с руски ендокринолог-гениколог.
Мислех си ,че като ги започна всичко ще е ок.Нищо подобно,първите два месеца беше някакъв ад  /като преди това си имах естественно проблеми с вегетативна нервна система/след първите два месеца имаше около два месеца спокойни и след това положението беше горе долу добре ,но със стискане на зъби.
На опаковката пише ,че трябва да дойде евентуално цикъл на последното хапче-нищо подобно не ми се случи.И най лошото ,че от всички лекари никой не ми обясни ,че въпреки хапчетата може да има аномалии.Една година ми идваше от 26 до 32ден/това може да се случи на 24 хапче от опаковката ,а може да ти дойде и на четвъртото хапче от следващата опакавка/Като съм имала цикли и които прескачат.Като в последствие разбрах ,че може и въобще да не ти дойде цикъла.След година ХЗТ започнаха аномалиите ,идваше ми на 15 дни,прицапваше ми между циклите и за всяко нещо и всеки месец  трабва да ходиш на лекар ,защото при ХЗТ си има риск .Сега след осем месеца мъки по доктори реших ,че ще захвърля хапчетата и каквото такова.Никой доктор преди да започна ХЗТ не ме информира за елементарни неща,а аз трябваше да си търся информация или да им се обаждам по телефона/ако ги намеря/при всяка аномалия.
За мене няма информираност на пациента,в старанието си да те накарат да започнеш лекаствата не ти обясняват нищо.Казват само геникологични и прегледи на гърдите на 6месеца заради риска от рак.След много консултации разбрах ,че на 6месеца е добре да се пускат хормоните за черния дроб,защото хормоните се преработват в него и съответно трябва да се следи.
За мене трябва да има книжки, листовки,но не като тези които ги има в книжарницата ,защото тях ги имам всичките ,а такива в които са обяснени елементарни неща,които ние пациентите няма от къде да знаем.
Не мога да посъветвам никой какво да направи,а и не искам да кажа ,че избора на ХЗТ е грешен.За всеки е индивидоално ,според годините и генитичната обремененост от заболявания.Само искам да споделя,че няма информираност и стреса който изживяваш е огромен.

Общи условия

Активация на акаунт