Колко е нормално да напълнеем по време на цялата бременност ?

  • 69 802
  • 266
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Чак до драстична диета не трябва да се стига, въпреки че се качват килограми. Просто си следи теглото всяка седмица и ако качваш много леко се ограничи с калорични храни, за сметка на плодове и зеленчуци. Добре е и да се ядат храни с фибри - пълнозървест хляб, овесени ядки и други подобни. При мен обаче тази стратегия не мина - до 6 месец бях добре, но 7,8 и 9 - ужас  Shocked В крайна сметка качих 25 кг, свалих 10 кг в болницата, но другите 15 не мърдат. Мисля, че като спра да кърмя ще се взема в ръце, но до тогава newsm78

# 16
  • Мнения: 3 830
12-13 кг. е нормалното и здравословното. Simple Smile
Познавам майки, които са качвали над 30 кг....

# 17
  • Мнения: 73
Здравейте, аз съм отскоро тук, но ще се включа по въпроса за килограмите, тъй като и аз се чудех. В момента съм в края на шести месец и досега съм качила 6 кила и половина. Апетитът ми се беше стабилизирал досега, но от няколко дни пак започнаха да ми се ядат сладки и тестени неща и изобщо не мога да спра да ги ям. Имам чувството, че за останалите 3 месеца ще се нашишкам изведнъж.
Дали ще има ефект ако огранича сладките неща сега, или вече съм влязла в инерция на пълнеене?  newsm78

# 18
  • Канада
  • Мнения: 494
И двата пъти качих по 16 кила. Не съм хапвала за двама, гледах да ограниавам до минимум всички вредни храни, въпреки че мнооооооооого ми се хапваха. Но пълнеех. Като че ли най вече след 6-ти месец.
Сега, след вторта бременност съм 4 кила по слаба, от колкото преди да забременея първия път.

# 19
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
И аз мисля, че е индивидуално, не може всички да сме сложени под един знаменател. Плюс това, както някой беше споменал, момичета с поднормено тегло преди забременяването може да качат повече.

Аз винаги съм била слаба, 50-55 кг на 173 см височина, но забременях на 60 кг. Качих общо 19 кг, като първите 4 месеца и последния 9-ти месец не качих нищо...Не съм се ограничвала, но не съм се и хранила за двама, аз съм привърженик на здравословното хранене. Пиех витамини, може и от това да е. Не съм изглеждала дебела, напротив, много комплименти ми правеха, аз все си мислех, че много качвам, но лекарите ме успокояваха, казваха, че е много индивидуално. След болницата се прибрах минус 11 кг, другите ги свалих за 2 месеца. Сега съм 60 кг, не може да се познае, че съм раждала преди 3 месеца, искам да сваля и други 5 кг, но не ги бързам. Храня се нормално, даже ям повече сладко отколкто бих искала, сигурно за това не отслабвам.

# 20
  • Мнения: 529
Нормално е да се храниш здравословно и умерено,по-често в  малки количества,всеки качва различно.

# 21
  • Мнения: 198
По време на бремеността качих 16 кг.,но никога не съм била дебела.Винаги съм била слаба.В момента съм 54кг.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
До 14 кг казват че е. Всичко обаче е строго индивидуално за всяка жена. Важен е резултата след 9 месеца.

# 23
  • Мнения: 4
Докторът ми беше казал, че 12-14 кг е нормално, но аз бях качила 18 и деветия месец станах 72. Сега съм 56, не съм на никакви диети, просто тялото ми иска да си възвърне старата форма  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 249
Аз качих 9кг.....но честно да си призная с ограничения....

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз качих 14 без никакви ограничения, като 12 оставих в родлиния дом а дни по-късно бях с 21 кг по слаба .

# 26
  • Мнения: 364
Мисля, че трудно да се говори за нормално! Всичко зависи от това с какво тегло е стартирала бременността и дали бременната има други здравословни проблеми (захар, вода итн...).

Аз лично бях 50 кг с височина 168 см, а при раждането около 66 кг. Нямах проблем с диабет и др.
Седмица след раждането 56, а сега (6 месеца по-късно) 54!
Не свалям килограми от 4 месеца, независимо какво ям и колко, но се примирих.

# 27
  • Мнения: 765
Оф, ми то е ясно долу-горе от всичко изписано дотук, но да си кажа и аз - най-важно е здравословното и премерено хранене, нито преяждането, нито недояждането се отразяват добре и по принцип, а още повече през бременността. Ето тук един калкулатор за наддаване по време на бременност, има и поле да си сметнеш индекса на телесната маса, или както там се казва:
http://www.baby2see.com/pregnancy_weight_calculator.html
Тия 8-14 кг са си стандартната препоръка навсякъде. Освен това на мен лично много ми допадна и прилегна максимата "коремът се образува за 9 месеца, и после изчезва за 9 месеца".
От кърмене и будуване след раждането определено се отслабва, но за диети почни да мисли чак като отбиеш...
Това са май всеобщовалидните истини за килограмите и бременността Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 336
Останалите кг майката качва като мастни запаси които ще се изразходват докато кърми.За това ако 1 жена е доста пълна преди да забременее-то тя има повече мастни запаси и няма нужда да трупа.Докато при други които са с под нормалното тегло,може да се наложи и повечко кг да се  натрупат.
Не знаех, че за кърменето са необходими мастни запаси ...  newsm78
По принцип не е добре да се качват повече от 15 килограма, дори и да сте сигурни че ще ги свалите после. След раждането е добре да се кърми, а по време  на кърмене е изключено да се правят каквито и да било диети. Освен това кожата се отпуска и дори и килограмите да се свалят, стриите и целулитът си остават. Пък и много тежат тези кила, не стига че бременната носи и бебе (някои и по две) ами и мастни запаси. Но всичко си е до организъм, за съжаление някои жени дори и да се ограничават пак качват много килограми. Но все пак здравословното хранене и разходките всеки ден ще спомогнат и за по-леко раждане.

# 29
  • Мнения: 27 524
Около 12 общо казано, но за по-пълните и едри жени по-малко, а за по-дребничките - повече от тази цифра.

Аз лично качих 6  Blush

Общи условия

Активация на акаунт