Козметика за кожата на корема след секцио

  • 6 355
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 615
Не съм се мазала с нищо. Белега ми не личи, но гънчицата си седи. Вече загубих надежда, че ще изчезне.

# 16
  • Italia
  • Мнения: 1 059
7 години след секциото - линийката е едва забележима, но съм лепена, а не шита. С нищо не съм мазала белега. Корема ми още си виси, но пък стриите изчезнаха благодарение на бебешкото олио - веднага след секциото, може би за около две-три седмици мазане след всеки душ на непопита кожа.

# 17
  • Мнения: 1 473
Не съм се мазала с нищо. Докторът ми забрани да мажа с каквото и да било мястото на операцията.
Вече 18 месеца по-късно едва си личи, къде съм била срязана. Разбира се това е бавен процес и дълго време кожата около мястото на операцията беше увиснала и местото изтръпнало. Имах и леко придърпване там, но премина.
Самите стрий, които са се образували по време на бременността са друго нещо и не знам с какво се махат.
Аз не съм имала стрий и не мога да дам съвет.

# 18
  • Мнения: 216
С абсолютно нищо не съм се мазала след секциото.

И аз така  Peace
Коремът ми до 3-4 месец напълно се прибра и не съм имала проблеми.
Всичко зависи от типа на кожата.

# 19
  • Мнения: 2 309
Не съм мазала корема с нищо след секциото. Единствено появилите се стрии третирах с ампулите на Лиерак. Много съм доволна и този път ще си взема от тях.

# 20
  • Мнения: 3 641
Нямам нито една стрия и за това мажа само белга с Мадекасол. От врме на врем и то, защото забравям Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 601
Ползвах козметиката на Chicco - Mamma Donna за корема и съм доволна. За белега нищо не съм предприела, защото искам да мине още малко време. При изписването от болницата ми препоръчаха една система с лепенки CicaCare и тъй като тя действала независимо от 'старостта' на белега, още се чудя.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 130
Кога започнахте мазането с Контратубекса?Моят д-р каза след 15тия ден...но още не са ми паднали коричките и се чудя дали да изчакам още мъничко?Simple Smile

# 23
  • Мнения: 303
А мен ме притеснява освен провисналия корем и изтръпналото място. Днес става един месец от както родих и усещането все още е неприятно. Колко време трябва да мине и въобще изчезва ли това усещане напълно?

# 24
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Всичко, което описваш е нормално и никакви мазила няма да помогнат на кожата около белега да се прибере по-бързо. Като мине достатъчно време и тъканите регенерират напълно ще се прибере и тази кожа. Разбира се зависи колко си качила по време на бременността и каква ти е була структурата преди да забременееш.

Изтръпването е абсолютно нормално. Все пак всички нерви са били прерязани. Те прорастват отново след определено време и изтръпването изчезва. При мен напълно след около 6-7 месеца.

# 25
  • Мнения: 3 317
с нищо не съм мазала линията на белега ми е едва забележима

# 26
  • Мнения: 27
При изписването от болницата ми препоръчаха една система с лепенки CicaCare и тъй като тя действала независимо от 'старостта' на белега, още се чудя.

Ползвах CicaCare и смятам, че има ефект, въпреки че не бях много старателна в употребата му, защото белегът изобщо не ме притеснява.

Повече от 2 години след секциото, изтръпването при мен не е отминало напълно, макар да е мноого по-слабо от преди.

# 27
  • Мнения: 685
Препоръчаха ми Содермикс, но се колебая дали да го купя.
Проблемът не е белега, а набръчканата кожа. Освен изтръпването при мен се получи и една гънка точно над белега.. и там най-много ме боли в момента. Cry

Чувствам се като инвалид след тази операция... боли ме постоянно, не мога да си гушкам бебенцето, не мога да правя почти нищо у дома. А мислех, че след 2-3 седмици ще съм като преди. Tired

# 28
  • Мнения: 4 187
С абсолютно нищо не съм се мазала след секциото.


И аз ! Бяха ми изписали Контратубекс за белега, но от мързел и него не мазах  Crazy !
Нямам стрии по корема, белега ми също се заличи !

Щом си доволна от Мустела, мажи се с нея !

# 29
  • Мнения: 693
Мазах с Mustela, но не видях особен ефект Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт