А какво готвите с консервирана риба тон?

  • 12 170
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 197
Блонди, страхотна рецепта! Благодаря!  bouquet

# 16
  • Мнения: 613
В салати. Но освен в зелена и в различни с картофи. Например - варени картофи - намачкани, риба тон , ситно нарязан лук, сок от лимон, сол на вкус и майонеза.  
Или в салати с авокадо. Например -авокадата се режат на половинки, маха се костилката. Издълбава се така , че да остане здрава кората. Прави се смес от авокадо, риба тон, нарязан на ситно лук , лимон , може и магданоз. Със сместа се пълнят корите на авокадото. Много е вкусно и ефектно при сервиране

# 17
  • Мнения: 5 228
Любимата ми салата е с риба тон, кисели краставички и майонеза.

Харесвам и пица с риба тон и лук.

# 18
  • Мнения: 90
 Аз правя салата с варени картофи, царевица от консерва, домат и консерва с тонно, накрая заливам с млечна майонеза и поръсвам с черен пипер.

Другият вариант за салата ми е зелена салата, домати, лук, риба, стар хляб накиснат във вода (после се изцежда и се прави на трохи и се прибавя към салатата) малко зехтин и подправки на вкус.

В къщи много обичаме и паста с тонно, чесън и краве масло  Simple Smile

Имаше и една рецепта в Гответе с мен за Ароматни рогчета с крем от риба тон само че не помня на кого беше...много е сполучлива  bouquet

# 19
  • Мнения: 492
и от мен една испанска рецепта

риба тона
майонеза
лимонов сок
лук нарязан на ситно, но да се осеща

смесват се всички продукти и се оставя да престои няколко часа. тази смес испанците я слагат между 2 вилийки предварително препечени на скара с масло (препечени само от страната на маслото, а от страната, която не е препечена слагат плънката!),но аз я използвам и за салата. Наталинке, ще се възползвам и от твойто предложение, много ми допадна, звучи страхотно  Hug

# 20
  • Мнения: 197
    Ароматни рогчета с крем от риба тон

Продукти

125 гр.меко масло
1 яйце
1/2 ч.л. сол
1/2 ч.л.розмарин
1/2 ч.л.салвия
1/2ч.л.мащерка
250 гр.брашно
1/2 ч.л.бакпулвер

1 консерва риба тон - филе в собствен сос
1 стрък пресен лук
1 стрък пресен чесън
сол,черен пипер и лимонов сок на вкус
1 с.л.майонеза
1 с.л.галета

Приготвяне

  Разбийте маслото на пяна и прибавете яйцето.Накълцайте подправките на ситно, ако са пресни и ги смесете с брашното,предварително пресято с бакпулвера и солта.Омесете меко тесто и го оставете на студено докато приготвите крема от рибата.Ако яйцето е по-голямо,може да се наложи да добавите още малко брашно.

  Сложете в дълбок съд предварително отцедената риба,лука и чесъна.С пасатор направете гладък крем.Сложете майонезата и галетата.Разбъркайте и овкусете с подправките.

  От алуминиево фолио направет фунийки.Разточете тестото и го нарежете на тънки ленти,широки 1 см. и дълги 15 см.Увийте ги спираловидно върху фунийките и изпечете до порозовяване в предварително загрята на 170*фурна.

  Изстиналите фунийки напълнете с рибния крем с помощта на шприц с тънък накрайник.




Рецептата е на Йоли от форума Гответе с мен  Hug

# 21
  • Мнения: 13 191
Слагам я към ориза като правя суши, става много вкусно.

# 22
  • Мнения: 27 524
Слагам я към ориза като правя суши.

Как си правиш суши?  Thinking

# 23
  • Мнения: 13 191
Ползвам ориз за суши, измивам го, отцеждам за 1 ч. Като се свари /250 гр. ориз в 300 мл. вода при затворен капак 15мин., после още 10 на изключен котлон/ се добавя 2 с.л. оризов или балсамов оцет, 1л. захар,1/2 ч.л. морска сол, 4-5 л. майонеза, слагам и консервата риба тон. Много леко обърквам с дървена лопатка. После върху нори, с влажни пръсти разстилам от изстиналата смес и се прави рулце. Овалва се в сусам. Нарязва се. Ядем го със соев сос и много хрян. Толкова го обичам, че ако нямам нори си правя "голо" суши /оформям го като голи сърми/ и ако имам слагам скаридка отгоре, а морков вътре. Цялата работа отнема около 35 минути с варенето.

# 24
  • Мнения: 649
и от мен една испанска рецепта

риба тона
майонеза
лимонов сок
лук нарязан на ситно, но да се осеща

смесват се всички продукти и се оставя да престои няколко часа. тази смес испанците я слагат между 2 вилийки предварително препечени на скара с масло (препечени само от страната на маслото, а от страната, която не е препечена слагат плънката!),но аз я използвам и за салата. Наталинке, ще се възползвам и от твойто предложение, много ми допадна, звучи страхотно  Hug

И аз правя нещо подобно, но без лук и вместо майонеза слагам заквасена сметана. Може да се сложи копър или магданоз, аз лично предпочитам копър. Сместа се маже върху препечени филийкии.

# 25
  • София
  • Мнения: 721
Правя едни страхотни спагети с риба тон, ако някой се интересува ще пусна рецептата Wink

# 26
  • Мнения: 492
пастета на Наталина е супер вкусен, аз добавих и песто
това е крайния резултат

# 27
  • Мнения: 1 726
Руската салата в Испания се прави вместо с краставички и салам с царевица и риба-тон, другите съставки са си същите. Става вкусно и доста по-различно  Peace

# 28
  • Мнения: 492
Руската салата в Испания се прави вместо с краставички и салам с царевица и риба-тон, другите съставки са си същите. Става вкусно и доста по-различно  Peace

слагат и аспержи,  зелени маслини, а  не слагат грах. тази руска салата е съвсем различна от българската, единственото общо между двете е майонезата, варените картофи и яйцата.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 09:18 от svetlane

# 29
  • Мнения: 197
Правя едни страхотни спагети с риба тон, ако някой се интересува ще пусна рецептата Wink
Аз се интересувам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт