лечение на кариес на млечен зъб под упойка

  • 154 099
  • 396
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 910
И двете ми дъщери минаха през манипулации с пълна упойка.Миналата година март месец водих малката ми дъщеря -на 2 годинки.Дадоха ми един куп документи с които да направя изследвания.Рентгенови снимки,кръвни картини,кардиограми ,снимка на щитовидна жлеза,пълен преглед при личния лекар...Миналата седмица ходих пак и ми казаха,че от тази година има още повече изследвания.Та явно контролът е затегнат.

# 331
  • Мнения: 222
За клиника Усмивка в Пловдив...
Преди броени дни правихме зъбки на детето.Но как е възможно млада зъболекарка да ми каже "има правен един кариес но е много нескопосано" при положение че аз като родител съм сигурна че до тогава нито едно зъбче не е правено по никакъв повод???След снемане на статуса при първо посещение ми казахА че има дасе правят 11 млечни и 4 постоянни зъби .Поисках документ за статуса и документ за платеното капаро(получих само касова бележка).Според статуса приготвих 865лв.В деня на правене на зъбките се направиха общо 4 зъба за по-малкА сума от половината на 865лв."Другия път ще се правят по-малко зъби за по-малка сума" като с това се приключва.Първоначалния брой развалени зъби и цената не отговаря на реалните които се направиха и цената която се плати.Питам се защо???И как се бърка има ли правен кариес???

# 332
  • Мнения: 3 922
Много непрофесионално! Как пък едно хубаво мнение няма за тази клиника. Освен на една служителка там, която много нескопосано се мъчеше да й прави реклама тук във форума,, представяща се уж за тяхна пациентка.

В деня на правене на зъбките се направиха общо 4 зъба за по-малкА сума от половината на 865лв."
Това означава ли, че за 4 зъбчета сте платили към 400 лева  Shocked Абсурдно е! Те нали вече уж работеха със Здравна каса?

# 333
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
И двете ми дъщери минаха през манипулации с пълна упойка.Миналата година март месец водих малката ми дъщеря -на 2 годинки.Дадоха ми един куп документи с които да направя изследвания.Рентгенови снимки,кръвни картини,кардиограми ,снимка на щитовидна жлеза,пълен преглед при личния лекар...Миналата седмица ходих пак и ми казаха,че от тази година има още повече изследвания.Та явно контролът е затегнат.

За коя клиника говорите?

# 334
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Много непрофесионално! Как пък едно хубаво мнение няма за тази клиника. Освен на една служителка там, която много нескопосано се мъчеше да й прави реклама тук във форума,, представяща се уж за тяхна пациентка.

В деня на правене на зъбките се направиха общо 4 зъба за по-малкА сума от половината на 865лв."
Това означава ли, че за 4 зъбчета сте платили към 400 лева  Shocked Абсурдно е! Те нали вече уж работеха със Здравна каса?


Не мога да разбера защо много хора водят децата си там, ако не са доволни. Струва ми се много меркантилно да се плаща капаро, само за да им се пази часът за лечение.

# 335
  • Мнения: 222
Доверих им се но донякъде съжалявам.Детето ми не даваше да му се прави зъбче.Изпада в паника и изпитва ужас.А го болеше.Опитвах се няколко пъти,говорих,обеснявах но не дава.В същото време не спеше от болка.Единствения вариант беше с пълна упойка а най -близката клиника която ни насочи зъболекаря ни беше тази в Пловдив.За 4 зъбчета и 2 извадени са платени 360 лв.И здравна каса поемала но колко нямам идея.За мен странно и необеснимо е ,че при първи преглед ми казаха че има да се правят общо 15 зъбчета и ще струва 865лв а в деня на манипулацията се направи едната половина от 4 зъбчета и 2 извадени(имам и някакъв документ) с думите "другия път по-малко ще се направят за по малко пари" и с другата манипулация се приключва.И пак питам,как една зъболекарка твърди че на детето ми е правен кариес а аз твърдя че никога не и е правен зъб по никакъв повод.По мое мнение ,има "зрънца"от персонала които злоупотребяват и са некомпетентни.Сега съм раздвоена.Очевидно има още 3 зъбчета да се правят(млечни).За сега детето не го боли.Капарото е 50 лв (не е много) и се чудя дали да се правят отново там или да не се правят.С добро не става и нямам друг вариант.

# 336
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Доверих им се но донякъде съжалявам.Детето ми не даваше да му се прави зъбче.Изпада в паника и изпитва ужас.А го болеше.Опитвах се няколко пъти,говорих,обеснявах но не дава.В същото време не спеше от болка.Единствения вариант беше с пълна упойка а най -близката клиника която ни насочи зъболекаря ни беше тази в Пловдив.За 4 зъбчета и 2 извадени са платени 360 лв.И здравна каса поемала но колко нямам идея.За мен странно и необеснимо е ,че при първи преглед ми казаха че има да се правят общо 15 зъбчета и ще струва 865лв а в деня на манипулацията се направи едната половина от 4 зъбчета и 2 извадени(имам и някакъв документ) с думите "другия път по-малко ще се направят за по малко пари" и с другата манипулация се приключва.И пак питам,как една зъболекарка твърди че на детето ми е правен кариес а аз твърдя че никога не и е правен зъб по никакъв повод.По мое мнение ,има "зрънца"от персонала които злоупотребяват и са некомпетентни.Сега съм раздвоена.Очевидно има още 3 зъбчета да се правят(млечни).За сега детето не го боли.Капарото е 50 лв (не е много) и се чудя дали да се правят отново там или да не се правят.С добро не става и нямам друг вариант.

Ако на детето наистина трябва да се направят 15 зъба, това не може да стане наведнъж, защото ще трябва да стои под упойка повече от 2 часа, а това не е за препоръчване. Може би затова са Ви казали, че следващия път ще направят по-малко зъби за по-малко пари. Може би първият път са направили тези зъби, които са били в по-лошо състояние.
Ако детето ходи на детска градина/училище, може да са го викали на зъболекар и да са му направили един зъб и затова да не знаете.
Здравната каса плаща по 5 процедури за деца и 3 за възрастни за календарна година, но има доплащане. Носете книжката на детето и искайте да използват пакета, който му се полага за годината.

# 337
  • Мнения: 910
Имам предвид "Усмивка" в Пловдив.

# 338
  • Мнения: 222
Не,никога не е правен зъб по никакъв повод.А за в училищата даже и за силант искат подпис от родителя.Категорично зъб не е правен.Аз съм единствен родител който се грижи за детето и няма какда не зная ако нещо е правено .За мен в клиника Усмивка в Пловдив има злоупотреби и част от персонала не си разбира от работата.(дано някой от тях го прочете).Тогава премълчах и явно ме помислиха за глупава но имам едно на ум.

# 339
  • Мнения: 222
Zemfir@
Не,никога не е правен зъб по никакъв повод.А за в училищата даже и за силант искат подпис от родителя.Категорично зъб не е правен.Аз съм единствен родител който се грижи за детето и няма какда не зная ако нещо е правено .За мен в клиника Усмивка в Пловдив има злоупотреби и част от персонала не си разбира от работата.(дано някой от тях го прочете).Тогава премълчах и явно ме помислиха за глупава но имам едно на ум.
Да но както и да смятам не стават общо 15 зъбчета.4 направени и два извадени а другия път по-малко не правят общо 15.И защо не ми дадоха статуса да го имам като документ където младата неопитна зъболекарка си сложи подписа за 15 зъба.

# 340
  • Мнения: 17
Здравейте отново! Кратък отчет - ние го докарахме до под кривата круша, както се казва  Tired

Мажа с Туут мус от много време, добавих и студено пресовано кокосово масло, което помогна до някъде (на 3 от 4 долни зъба, им се изчисти черната плака), но от две направени пломби на предните горни зъбки, едната падна, а остатъкът от зъбчето днес се "сцепи" хоризонтално по средата. Установих го, докато детето спеше, а аз тръгнах да го мажа с памучния тампон с Туут мус.  #Crazy

Едновременно с това по зъбките се трупа плака, по задните зъбки вече виждам тъмни петънца в средата (може и оцветена плака да е), предните горни 4 зъба са с олющен емайл, а ето че днес единият направо се "сцепи".

Обадих се в "ЕО дент" и ми дадоха час за работа под упойка на детето за четвъртък (друг родител е освободил днес този час). Казаха, че използват райски газ и ми обясниха накратко какво ще направят.

Детето ми е на 2 години и 1 месец. Чакам го да се събуди и да видим какво ще стане с полуотчупения зъб, обмислям какви храни да му давам до четвъртък...

Към майката, която скоро беше писала, че е избрала "ЕО дент" пред клиниката на Дучев, заради финансовия аспект на нещата - колко точно ви излезе цялата процедура в "ЕО дент", може и на лично съобщение?

От клиниката не се наеха да казват цифри, защото не знаят за колко работа става въпрос.

И каква е тази пропаганда от страна на Дучева по разни интервюта и статии да подчертава колко е вреден райският газ за децата? Защо да е по-вреден от пречистените им венозни упойки? Някой ако има повече събрана информация, може ли да каже, защото аз чета, чета, но не намирам нищо, което да докаже, че райският газ е лош, лош избор...  newsm78
Здравейте,и понеже тук се споменава и моето име,аз съм д-р Дучева,нека само да припомня,че едно фатално усложнение на райския газ е малигнената хипертермия.Друго няма да споменавам...

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 22:32 от Cvetelina Ducheva

# 341
  • София
  • Мнения: 10 703
Винаги има риск. Не само с райския газ.

# 342
  • Мнения: 17
Винаги има риск. Не само с райския газ.
Абсолютно сте права,важно е да можем да управляваме риска.Това са думи на главният ни анестезиолог доц.Румяна Андонова.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Съглана съм!
Но всеки анестезиолог преценява риска и трябва да е подготвен за това ,ако райския газ дава алергична реакция ,то би трябвало анестезиолога да разполога със съответния антидот....това са отнася и за венозните упойки

# 344
  • Мнения: 3
Винаги има риск. Не само с райския газ.

Скъпи майки,
Провокирана съм от постовете, които чета и случаят в клиника ЕО Дент, да се обърна към вас!
Сякаш напоследък стана модерно да се лекуват зъбите на децата  с обща анестезия!
Това решение  е извинение за безотговорността, с която се грижите за зъбите на децата си!(Това е истината, колкото и грубо да звучи! Изключвам децата със заболявания)
При наличието на толкова много информация е недопустимо дете на 2 години да има 15 кариеса или малко по-малко!
За какво говори този факт?
Грижата за здравето на детето( в частност денталното здраве) започва още по време на бременността, продължава по време на кърменето(хранененето), преди  да поникнат първите зъби и след това цял живот. От съществено значение е  не само качеството на храната, но и почистването на устната кухина след хранене. Изключително важно е след приемане на мляко, сок, чай и т.н. подсладени напитки венците(зъбите) да се почистват.
Личният пример е основният фактор за възпитание на детето към грижа за зъбите, както и редовните профилактични прегледи(поне два пъти в годината) в спокойна обстановка, заедно с родителя. Това дава възможност за проследяване развитието на зъбите и откриването на евентуален проблем навреме, когато все още няма болка, създава доверие. Ако вие се страхувате, не предавайте фобията на детето си!
Бъдете честни с децата си! Обяснявайте им какво им предстои!
Искам да ви попитам всяко посещение при стоматолог  ли ще бъде с обща анестезия? Цял живот?
Мислите ли, че общата анестезия е безвредна?
Намерих в интернет медицинския стандарт за провеждане на обща анестезия:
Обща анестезия се провежда по необходимост и при показания!(не рутинно!) и освен дугите изисквания за квалификация и мн.други, при проблем след извеждане от анестезия лечебното заведение трябва да разполага с необходимите средства(медикаменти) и реанимационен екип!
Майка съм на близнаци, родени  в края на седмия месец по 1,440 кг. Престой в кувьоз 1 месец, още 1 месец болничен престой, за да достигнат нормалните килограми. По една или две пломби на млечните зъби; по 2 пломби на постояни - вече са на 27 години! Като деца са пили само Sanostol като витамини(само това имаше!)
Надявам се да съм ви разубедила! Не е необходимо зъбите на децата ви да се лекуват с обща анестезия!       От Вас зависи!

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 01:05 от D64

Общи условия

Активация на акаунт