Коледа идва! - 2

  • 82 859
  • 745
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 798
kalinikol,уникални са Crazy браво Hug

# 256
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Имам следния въпрос свързан с линцеровите сладки: в рецептата пише ,че се замесва меко тесто, но на мен ми се получи нещо,което според моите разбирания е далече от тесто изобщо. Сложиш 3 жълтъка,но не можеше да стане еднородна маса,а постоянно се разпадаше и слоших, и малко белтък, но така и до края не ми стана гладко тесто, а едно ронливо.Съмнявам се,че утре ще мога да го разточа.  Къде съм сбъркала?

# 257
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Кажете как се казва и прави бялата сладка твърда глазура за сладки  Crazy ако напиша в търсачката "бяла сладка твърда глазура за сладки" надали ще даде желания ефект.
Никой не ми каза, затова викнах неволята и разбих 2 белтъка с доста пудра захар (може би 100-120 гр), докато почна да се точи като сопол (Mr. Green) и мазах готовите сладки, които малко по-късно ще тествам и снимам.

# 258
  • София
  • Мнения: 2 671

...
Кажете как се казва и прави бялата сладка твърда глазура за сладки  Crazy ако напиша в търсачката "бяла сладка твърда глазура за сладки" надали ще даде желания ефект.


И аз днес от Джъмбо взех много симпатични чинии с коледни мотиви (трябва ли да снимам?)
Бу, ето глазура с белтъци: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383995.0;topicseen (сушените белтъци милата рОдина ги продават само в индустриални количества, но четох, че могат да се заменят със стрити на прах целувки  Peace тая седмица ще пробвам)

и без:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=416014.msg12776607#msg12776607

А, докато пишех, ти си се справила Simple Smile

# 259
  • Мнения: 22 867
Кажете как се казва и прави бялата сладка твърда глазура за сладки  Crazy ако напиша в търсачката "бяла сладка твърда глазура за сладки" надали ще даде желания ефект.
Никой не ми каза, затова викнах неволята и разбих 2 белтъка с доста пудра захар (може би 100-120 гр), докато почна да се точи като сопол (Mr. Green) и мазах готовите сладки, които малко по-късно ще тествам и снимам.

Хайде и аз след дъжд качулка, Бу се е справила и сама, но за всеки случай, от блога на Йоана съм си копнала това за глазура:

Продукти за глазурата:

1 белтък
220 гр. пудра захар
щипка сол
няколко капки ванилова есенция

Белтъка се разбива с пудрата захар и щипка сол с миксер на средна скорост. Добавя се ванилията и скоростта се увеличава. Разбиването продължава около 2-3 минути, докато глазурата стане гладка, с гъста консистенция.

Глазурата може да се покрие с фолио и да се съхранява на стайна температура до 6 часа, преди да се работи с нея.

# 260
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Аз я правих по начина, описан в рецептата от Лабрекс, по спомени от детството Grinning Хубаво ги наглазурих, но отказва да стане твърда - това ще стане, като изсъхнат на собствен ход, или нещо трябваше да им бая  Thinking
И във фурната ги сложих за минутка-две, но извадих, за да не покафевее, белтъка лесно прегаря (каза тя, изгорила успешно всичките си опити за целувки).

# 261
  • София
  • Мнения: 2 671
Ще си изсъхнат сами, но може и до 2 дни да отнеме.
Фурната не е добра идея!

Като Бу каза "целувки" - след малко ще покажа забравените сладки. Направих ги само да не изхвърлям белтъците ит рохличкие, а те се оказаха ФАНТАСТИЧНИ!!!

# 262
  • Мнения: 22 867
Бу, да не ти е малко захарта? newsm78 Пишеш 2 белтъка с доста пудра захар (може би 100-120 гр), а в рецептата на 1 белтък е 220 гр. Ама само си гадая, защото малко съм правила такава глазура.

# 263
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Здравейте, онзи ден си купих от Кауфланд форма за печене с коледни мотиви - Снежко, елхичка и камбанка. Но ми се струват много дълбоки, като тези за мъфини. Имате ли идея какъв сладкиш ще е удачен да се приготви в тях  newsm78, че аз не мога да реша? Благодаря предварително на всички.

Ами няма да е зле да почетеш малко темата- преди 2 страници обсъждахме формата и дадох рецепта. Даже на миналата страница има вече отзив за готовите кексчета. Peace

# 264
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Бу, да не ти е малко захарта? newsm78 Пишеш 2 белтъка с доста пудра захар (може би 100-120 гр), а в рецептата на 1 белтък е 220 гр. Ама само си гадая, защото малко съм правила такава глазура.
Не, добре си стана Simple Smile като го забърках, го докарах до консистенция и вкус точно както го помня.

edit: ходих да видя пакетчето - 250 гр, беше наченато и има малко останало, значи баш 200-220 са отишли  Grinning

# 265
  • Мнения: 3 379
Бу, да не ти е малко захарта? newsm78 Пишеш 2 белтъка с доста пудра захар (може би 100-120 гр), а в рецептата на 1 белтък е 220 гр. Ама само си гадая, защото малко съм правила такава глазура.
Не, добре си стана Simple Smile като го забърках, го докарах до консистенция и вкус точно както го помня.

edit: ходих да видя пакетчето - 250 гр, беше наченато и има малко останало, значи баш 200-220 са отишли  Grinning

220 гр е малко за два белтъка, толкова отива за един. Вероятно затова не ти засъхва. Консистенцията трябва да е подходяща за рисуване, а не за намазване, казвам само за да се ориентираш, не че не може да се мажат Simple Smile Тогава ще съхне бързо. По принцип съхне за няколко часа, може и по-бързо. Аз обикновено като украся меденките ги оставям до сутринта, защото дори и изсъхнала ако ги прибера след няколко часа, в кутията поомекват и глазурата се поразваля.

# 266
  • Мнения: 4 358
Мислех аз дали и тук да се запиша newsm78, предвид това, че сили за миналогодишните количества сладки едва ли ще имам.
но пък какво пречи да точа лиги.И без това на сладко ме избива.
Надявам се няма да се сърдите да надничам Embarassed.
Много нови момичета има кулинарки.Браво Peace

# 267
  • София
  • Мнения: 2 671
Ето две дози рохлички (1 с орехи и 1 с лешници) и от останалите белтъци - забравените сладки две дози рохлички (1 с орехи и 1 с лешници, но вторите ще показвам по-късно): тук

Рохличките също правих за първи път, приятни са. Само домашните (нали всички са родени да критикуват) решиха, че им трябвало парченце локум по средата.

Дозата забравени сладки с лешници се получиха по-различни и по-хубави според мен, защото не ми стигна 50 грама шоколад на копчета и сложих фино настърган. В резултат сладките станаха шоколадови, ммм  Crazy

Бъниии,  bye

# 268
  • Мнения: 970
kalinikol,уникални са Crazy браво Hug


Мерси Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 22 867
Днес направих бонбони Рафаело по рецептата на Гелева-СТРАХОТНИ СА  newsm10  започнаха да изчезват още в движение  smile3521.Ето и малко снимки


kalinikol, наистина са страхотни, ако имаше как и от снимките щяха да почнат да изчезват. Heart Eyes  chef  bouquet
До Коледа ли ще траят (ако останат Grinning) или са за бърза консумация, т.е. трайни ли са?

Общи условия

Активация на акаунт