Коледа идва! - 2

  • 82 829
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 305
Днес направих бонбони Рафаело по рецептата на Гелева
Kalinikol, колко бял шоколад сложи в бонбоните, че в рецептата пише половин шоколад, ама от колко грама. Има различни грамажи шоколад.
На мен също ми е интересно дали са трайни. Ако някой има опит с тях да сподели.

# 271
  • Мнения: 1 329
Днес направих бонбони Рафаело по рецептата на Гелева-СТРАХОТНИ СА  newsm10  започнаха да изчезват още в движение  


Калиникол, откъде си взе единичните опаковки за бонбони?
Предварително ти благодаря за отговора Hug

# 272
  • Варна
  • Мнения: 966
Калиникол, откъде си взе единичните опаковки за бонбони?
Предварително ти благодаря за отговора Hug

И мен ме интересува същото.   bouquet

# 273
  • Мнения: 427
danip,утре весел и усмихнат празник пожелажам! Grinning Peace
Мерси за пожеланията!Наистина беше весело! Laughing
Айде и аз да се наредя на опашката за отговор относно бонбонките Рафаело,че на снимката изглеждат страхотно  bouquet

# 274
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
220 гр е малко за два белтъка, толкова отива за един. Вероятно затова не ти засъхва. Консистенцията трябва да е подходяща за рисуване, а не за намазване, казвам само за да се ориентираш, не че не може да се мажат Simple Smile Тогава ще съхне бързо. По принцип съхне за няколко часа, може и по-бързо. Аз обикновено като украся меденките ги оставям до сутринта, защото дори и изсъхнала ако ги прибера след няколко часа, в кутията поомекват и глазурата се поразваля.
До сутринта бяха изсъхнали, значи по-малко от 10 часа. Другия път ще пробвам с повече пудра захар, ако ще съхне по-бързо Simple Smile Повечето от глазурата ми остана, в хладилника е, така че ще добавя още захар.

# 275
  • Мнения: 454
Добро утро, момичета! И мен ме интересуват тези хартиени кошнички, но освен големи за мъфини, друг размер не съм виждала никъде. Пепи беше дала линк към сайта на Новаджел в предната тема, но там опаковките са по 2000бр. Някой от Пловдив ако е навит, може да се комбинираме, че иначе ще ги ползвам до края на дните си  Grinning

# 276
  • Мнения: 308
Имам следния въпрос свързан с линцеровите сладки: в рецептата пише ,че се замесва меко тесто, но на мен ми се получи нещо,което според моите разбирания е далече от тесто изобщо. Сложиш 3 жълтъка,но не можеше да стане еднородна маса,а постоянно се разпадаше и слоших, и малко белтък, но така и до края не ми стана гладко тесто, а едно ронливо.Съмнявам се,че утре ще мога да го разточа.  Къде съм сбъркала?

   И аз вчера ги правих. Тестото го месих докато що годе стане еднородна смес и го оставих в хладилника за два часа и половина. След като го извадих процедирах така (смятах, че ще се проваля), взимам малка част, поомесвам я малко, че да се отпусне от топлината на ръцете и точа. Не вярвах, че ще се получи нещо, но стана. Вярно, че така става доста по-бавно, защото не се разточва голям лист и така се изрезват по-малко формички, после пак месиш и пак разточваш. Грешката ми май е, че ги направих доста тънички, но каквито са станали такива ще ги ядеме (получиха се 38 двойки). Сега съм ги сложила в пластмасова кутия на хладно в другата стя и ще ги слепвам седмица преди Коледа, но имам въпрос.

   След като се слепят пак ли трябва да са в стая, където не се отоплява?

   И още един въпрос: Меденките сега ли се правят или може преди Коледа?

# 277
  • Мнения: 1 401
За момичетата от София пак ще напомня - малки хартиени кошнички като за бонбоните Рафаело има в магазин Хит при домашните потреби - 200бр за 1.99лв, а големите като за мъфини са 2.49лв за 100бр. Последно проверено вчера  Peace  bouquet Точно тези на картинката в долния под моя пост. Само има голяма разлика в цената  ooooh!

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 09:52 от chervenokoska_2

# 278
  • Мнения: 970
labrex-незнам дали са трайни но и те няма да издържат дълго  у дома  Laughing,тренирах за Коледа пък и стават много бързо затова могат да се приготвят и преди празника Peace

bonni -сложих цял малък шоколад LZ,но определено  са ми по-сладки бонбоните и шоколада трябва да е половин или малко повече от половината-ама то лаком г**..... ooooh!,в рецептата на natalyna прочетох че има и 2 вафлени кори-аз сложих две ситно начупени вафлени кофички от сладолед Peace


Дарилка,lina6.3 ,danip,Velesa-формичките са 200 броя мисля че бяха 3 лева от един магазин в Бургас ,ако искате на ЛС ще ви дам имейла на магазина  Hug



Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 09:55 от kalinikol

# 279
  • Мнения: 863
Такива формички на Тескома купих наскоро от Карфур- Бургас, но вчера видях,че и в Практикер продават разни неща на тази фирма, може пък там да има  Thinking

# 280
  • Мнения: 1 122
За момичетата от София пак ще напомня - малки хартиени кошнички като за бонбоните Рафаело има в магазин Хит при домашните потреби - 200бр за 1.99лв, а големите като за мъфини са 2.49лв за 100бр. Последно проверено вчера  Peace  bouquet Точно тези на картинката в долния под моя пост. Само има голяма разлика в цената  ooooh!

Вчера специално ходих в Хит заради малките кошнички обаче видях само от тези големите на Факелман. Обиколих целия магазин и няма и няма. newsm78

# 281
  • Мнения: 850
   Здравейте, момичета ! Включвам се при вас ... направих грешката да отворя темата пред милото той започна да преглежда и хоп натъкнахме се на коледния английски кейк и бонбонките Рафаело  ! Тази събота ще се пробваме и дано ни се получат ! Ще пиша и снимам резултата,  ако е за показване !   Joy
 Поздравявам Ви за страхотните рецепти и оформление на темата !   bouquet

# 282
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
като заговорихте за хартиените кошнички за бонбони -знае ли някой къде във Варна могат да се намерят

# 283
  • София
  • Мнения: 3 679
Калиникол, откъде си взе единичните опаковки за бонбони?
Предварително ти благодаря за отговора Hug

И мен ме интересува същото.   bouquet
Има в Хит- 200бр/1,99лв - размр на дъното 2,5см
Аз си ги взех уж за мъфини,но са доста нисички- 1,5см и както изглежда ще ми се застоят в къщи  Tired
А си взех дори 2 опаковки  ooooh!
Същите са като тези ,които е показала  kalinikol - аз ги взех от Хит- Младост в събота-  stasi76 - бяха близо до тези на Факелман ,на същия рафт...

# 284
  • Мнения: 305
bonni -сложих цял малък шоколад LZ,но определено  са ми по-сладки бонбоните и шоколада трябва да е половин или малко повече от половината
Калиникол, извинявай пак за въпроса, но понеже не знам колко е шоколада LZ, (тук не се продава такъв),ще те моля да ми кажеш в грамаж  Hug

Общи условия

Активация на акаунт