Коледа идва! - 2

  • 82 930
  • 745
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 293
Невероянти красоти ... Досега съм правила само АКК, но ме за палихте ... за всичко  Hug

# 316
  • Мнения: 22 867
    Искам да попитам - как правите меденките така лъскави като гланцирани ? Ето тук например http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240784.msg5756795#msg5756795 .  Rolling Eyes За бялата украса разбрах, но това не ми стана ясно.  Hug

Mirena80, пише го в рецептата:  "За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи. Осавят се да изсъхат и се украсяват по желание - най-добре с гллазура от останалите 2 белтъка!"
По-надолу е написано как се приготвя и белтъчната глазура.  bouquet

# 317
  • София
  • Мнения: 1 892
 Blush Мерси много, ще ги пробвам тия красоти в най-скоро време !!!  chef  bouquet

# 318
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Трябваше да снимам чинийките  Grinning


Това са сладките от вчера, вече само спомен на снимка.

А днес правих и коледен календар на детето, хвали ми се, извинете  Blush

# 319
  • Мнения: 1 798
Бу,очарована съм от календара  Heart Eyes
Ех,как искам и аз да съм дете Blush

# 320
  • Мнения: 483
И при мен голямото предколедно печене на сладки започна днес  Wink

Изградих стените на медената къщичка, остава само да я сглобя  Simple Smile Покрай нея направих и една доза от меденките на Джема.Не съм ги украсила и за това още нямам снимки.А тази вечер метнах две дози тесто за рохлички да мръзне в хладилника, утре идва техен ред за печене.

И аз да потвърдя, че хартиени кошнички за бонбони си купих вчера от Хит.

Забравените сладки миналата година доста време ми издържаха, чак до след нова година и си бяха вкусни, само стават леко по-твърдички, но не до там, че да трошат зъби  Wink А ги правих поне седмица преди Коледа.

Бу, добре си го измислила за календара като оформление.Аз понеже не успях да си събера подаръчетата на едно място, реших да ги пускам ден за ден в един голям Коледен чорап.Та и при нас от утре започва голямото броене  Mr. Green

# 321
  • Мнения: 1 122
Аз ходих в Хит- Люлин, явно там няма или аз не съм видяла.

# 322
  • Мнения: 4 116
Бу, чинийките са страхотни! Откъде ги купи?
Идеята за календара е невероятна, но да я беше дала по- рано... сега къде ще търся 24 рулца от тоал.хартия  Mr. Green
И един  леко тъп въпрос - какво слагате в коледните чорапи?

# 323
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Чиниите са от Джъмбо Simple Smile По 2 лв малките и 3 голямата, имаше и други десени, но тези ми допаднаха най-много.

Ролки - най-лесно е да изкормиш 24 рула, после ще си ги ползваш по-меки, какво толкова. Вътре сложих дребосъчески неща: единични печатчета, чорапи с дядо Мраз (Коледа, де), дървен комплект клечки за сглобяване, малък комплект за апликиране... малки разни неща. В другата половина има навити листчета със 'задачи за деня'. Днес си изтегли покана за правене и печене на коледни курабии, та ще трябва да се приготвя подобаващо Simple Smile (мисля да си допечем замразеното сжинсжифилово тесто, доомесено с малко бадемов крокан, както и да направим малко бонбони Рафаело, и после да умра от хипергликемичен шок).

Има и други - чаено парти с приятели, посещение на музей, тв вечер, литературно четене... такива работи Simple Smile
Отделно днес ще й направя дневник за месеца, в който да попълва всеки ден с рисунки и апликации какво сме правили.

Миналата година не сколасах навреме за такъв календар и всеки ден слагах по нещо в чорапа - но така е по-яко, защото очакването и отброяването са по-вълнуващи за детето, отделно, че като украса е чудесно.

Друг вариант са картони, рязани на две, залепени за кутия и отгоре им сложен капак така, че да се отварят едно по едно - една позната е направила такъв, ако даде разрешение, ще постна снимките й Simple Smile

edit: разреши Simple Smile
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12941_12 … 758_4783031_n.jpg
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12941_12 … 759_7270272_n.jpg
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12941_12 … 760_1149129_n.jpg
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12941_12 … 761_3464758_n.jpg

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 09:53 от Бу

# 324
  • Мнения: 4 116
Ех, какви хубави идеи ... благодаря , Бу

# 325
  • Мнения: 308
   Здравейте. Снощи направих тестото за рохличките и днес ги опекох. Много са вкусни и май една доза няма да ни стигне (ако въобще остане до Коледа).

   Вече съм направила 3 вида (тези, които се правят сега). Спряла съм се на още няколко, но тях мисля, че мога да направя и по-късно. Ще пробвам и бонбоните Рафаело.

   Темата е страхотна и искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на автора и на всички, които споделят рецепти и опит.

# 326
  • Мнения: 3 379
Да питам тези, които са правили Коледните звезди на Мишел - мога ли да заменя захаросаните лимонови корички с обикновени или изобщо д ане ги слагам, а да сложа портокалови само (че само такива имам готови)? И също - ако направя рецептата само с ядките, без сушените плодове, ще стане ли - да увелича ли количеството ядки (моите мъже не ядат много много сушените плодове)?

# 327
  • Мнения: 454
И аз днес не издържах и спретнах тестото за ванилените кравайчета. Утре ще ги пекна и ако ми се получат, ще станат част от почерпката за РД на дъщеря ми. Това, което ми хареса най-много е, че тестото се прави точно за 5 минути, а като го усетих как миреше, ми се струва, че и резултата ще бъде ометен за толкова  Grinning Сега ще погледна, дали нямам нужните продукти и за меденките, че откакто детето е на ясли ме налегна голяма скука. И без това от другата седмица съм на работа, така че ще е добре да се задействам.

# 328
  • София
  • Мнения: 276
И аз се включвам малко късно тази година  Rolling Eyes

Последните 2-3 години вие сте ми вдъхновението! Благодаря!

БУ, искам да споделя , че преди 3 год. правих такъв "Календар, като твоя. Опаковах всяка ролка с червен целофан и вързах със зелени връзки, като бонбон. Подредих ги във формата на пирамида( уж елха) и синът ми мн. се зарадва. Вътре имаше различни лакомства  Peace

А миналата година: по мързеливият начин-в едно чорапче всеки ден имаше по нещо сладичко  Peace

И да попитам- тази белтъчна глазура колко седмици може да издържи...мисълта ми е да не се изпонатровим, ако сега слепя къщичката ?

# 329
  • Мнения: 483
И моите рохлички са вече изпечени  Simple Smile

Аз в чорапчето слагам разни дребни нещица, подходящи а възрастта й и които знам, че харесва - напр.лепенки с принцеси, гипсова фигурка с боички за оцветяване, диадемка, фибички, химикалче с печат.Днес получи едни слънчеви очила(не питайте как ги намерих посред зима), за които 3 дена орева света.

Общи условия

Активация на акаунт