Коледа идва! - 2

  • 82 832
  • 745
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 363
danidji , аз също искам да направя коледните звезди на Мишел .И според мен са по-различни от другите.... Моля те да споделиш,колко бройки излизат от цяла доза ,както и количеството брашно Praynig..и с какви сушени плодове ги направи...,извинявай ,май много станаха въпросите.. newsm78

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 16:15 от normas

# 301
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
направи ги,няма да съжаляваш Hug
използвах сушени сливи и  кайсии,ядките бадеми и орехи...
като бройки,ами знам ли newsm78да ти кажа честно не ги броих...предполагам 35-40 но реално моите останаха около 20 тина Crossing Arms
брашното...уф на око....то пише първо 5-6 с.л. послесе добавят по 2с.л.и месиш....може би още около 1ч.ч....но знам ли да не те подведа....просто гледай тестото да не ти лепне по плота и по ръцете,но да не сатне твърдо,ей !!!!Внимавай,затова ако не си сигурна по добре го остави по меко,и когато вече ще ги разточваш,нали отлежава тестото
и преди да ги точиш леко го поомеси пак и ако тогава ти лепне,добави лъжица по лъжица брашно,а не много наведнъж да не объркаме конците Joy
айде прави и не се страхувай Hug

# 302
  • Мнения: 331
Вчера опекох меденките на Джули и линцеровите сладки. Направих и една доза рохлички, но моят мъж заяви, че не били представителни за Коледа и за половин час ги ометоха с децата. От белтъците направих целувки. Сега сладките са прибрани върху гардероба в спалнята. Олепила съм кутиите с тиксо, защото иначе мога да бъда неприятно изненадана на празника. Ще слепваме линцеровите и ще украсяваме меденките по-нататък.

# 303
  • Мнения: 363
danidji , благодаря ти за бързият отговор  Grinning ...със сигурност ще ги правя ,но се колебая за 1/2 доза ,защото правих вече меденките на Джули ...за плодовете и аз си мисля,че сушените сливи много добре се съчетават с мед и подправките....

# 304
  • София
  • Мнения: 6 269
   Момичета, аз направих и Джинджифиловите сладки, но малко ми нагарчат (предполагам от настърганите цитруси вътре). В мен ли е повредата или такъв си е вкуса?

На мен не ми нагарчат... Много странно. Аз рендосвам само коричката, без бялото отдолу.

# 305
  • Мнения: 1
На кой номер се намира магазина на "Три уши"? Моля за инфо!

# 306
  • София
  • Мнения: 5 605
Момичета, аз че съм зле с ориентацията - зле съм, ама чак пък толкова, не намерих магазина в Редута, моля, много, някой да ми даде някакви пояснения - до какво се намира напр.

# 307
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
  Момичета, аз направих и Джинджифиловите сладки, но малко ми нагарчат (предполагам от настърганите цитруси вътре). В мен ли е повредата или такъв си е вкуса?

Джинджифилът има специфичен мирис, но и вкус Simple Smile Ако не си свикнала с него, може да ти е особено.

За да няма такива изненади, аз тренирам целогодишно с ядене на джинджифилови сладки (готови от Метро, обаче).

# 308
  • Мнения: 31
Момичета, аз че съм зле с ориентацията - зле съм, ама чак пък толкова, не намерих магазина в Редута, моля, много, някой да ми даде някакви пояснения - до какво се намира напр.

Нищо няма за ориентир, нито личи, че е магазин. Просто е една стъклена врата. Трябва да се ориентираш по номера - 6. (ул. Кадемлия).   Peace

# 309
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, понеже питате за мини хартиени кошнички, който пазари от Ибей, да покажа какви си взех аз, 700 бр . Продавачът е коректен, поръчвала съм и друг път:
 http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3801780 … ame=STRK:MEWNX:IT

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 19:14 от Джемма

# 310
  • Мнения: 308
   Благодаря за отговорите на Кати М и Бу. И аз рендосах само коричката без бялото. Мъжа ми сега ги опита и каза, че не му нагарчат, а и детето си хапна и после още търсеше.    Laughing

   Един въпрос, който може и да не е за тук, но след като Петя спомена за млечния марципан, които сами може да си приготвим отворих темата и видях, че за всички марципани и фондани се използва глюкоза. Въпроса може да е тъп, но какво представлява и от къде се купува?

# 311
  • Мнения: 12
здравейте ако ви трябва помощ в готвенето посетете моята страница в форума и питайте?

# 312
  • Мнения: 850
    Момичета пак съм с въпросче.... забравените сладки , колко дни могат да издържат? Благодаря предварително  Hug

# 313
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте, имам следният въпрос. В рецептата за Шоколадовите звездички с капучино на Габи, дали мога да заменя марципана с нещо друго? Търсих в Била, Кауфланд, Т маркет и няма никъде.
Та очаквам идеи от вас.  bouquet

ще се самоцитирам, понеже вече за втори път го пиша.

Аз си взех едно пакетче от любопитство,но ми е прекалено силен аромата на горчив бадем.Нека споделят тези,които са правили тези сладки.
аз още не съм ги правила, но все пак сладките не са основно от него, а само са слепени с марципана. И преди бях предложила да погледнете в тортената библиотека. Тези, които не харесват вкуса на горчив бадем, а искат капучино звездичките, спокойно могат да го заменят с млечен марципан или шоколадов фондан с бял шоколад. Peace
Харесай си един от двата вкуса и си го направи сама. Peace
Много благодаря за отговорът.  bouquet
И с риск да стана супер досадна, да питам, откъде мога да намеря млечен марципан или шоколадов фондан с бял шоколад? Blush
тях трябва да си направиш сама,не се купуват. Simple Smile

 
   Един въпрос, който може и да не е за тук, но след като Петя спомена за млечния марципан, които сами може да си приготвим отворих темата и видях, че за всички марципани и фондани се използва глюкоза. Въпроса може да е тъп, но какво представлява и от къде се купува?
глюкозата е в стъклени бурканчета и се продава в диетичните магазини или на такива щандове в големите магазини. Млечния марципан специално няма глюкоза и тези, които обичат вкуса на сухото мляко, много ще го харесат. Peace

# 314
  • София
  • Мнения: 1 890
     Искам да попитам - как правите меденките така лъскави като гланцирани ? Ето тук например http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240784.msg5756795#msg5756795 .  Rolling Eyes За бялата украса разбрах, но това не ми стана ясно.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт