ПРАГА - нова тема

  • 104 378
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 118
п.п. Между другото скоро бях във Вроцлав Полша, който леко ми напомни Прага и много ми хареса. Препоръчвам го!
Ти Краков да видиш! Мястото!
За съжаление линкът на четивото е мн. стар и ги няма снимките...

# 706
  • Мнения: 462
Междудругото ако искам да изчисля равностойността на нещо в български лева, деля чешките крони на 13.50, нали така?

27 CZK = 1 euro , така ще ти е по-лесно, отколкото да делиш...по-добре дори грубо 25 CZK да ги смяташ за 1 euro

# 707
  • Мнения: 1 030
п.п. Между другото скоро бях във Вроцлав Полша, който леко ми напомни Прага и много ми хареса. Препоръчвам го!
Ти Краков да видиш! Мястото!
За съжаление линкът на четивото е мн. стар и ги няма снимките...

Знам, че сме извън темата /м/у другото преди да тръгна четох материала ти от темата за Полша   bouquet/, но посетих и Краков и той е страхотен, но ВроцLOVE ми легна повече на сърцето. Изобщо Полша е много подценявана, а в същото време евтина и красива дестинация.

# 708
  • Мнения: 1 377
Понеже не ме бива много в приказките /по-скоро съм по цифрите/, искам да ви покажа един блог на една изключително колоритна авторка /тя пише и тук понякога   bouquet/, която така е обрисувала бирите и кухнята на Прага, че пак ми се доходи  Laughing
http://colourmagicp.blogspot.com/2011/07/blog-post.html
Давам това във връзка с изказване по-горе, че не се е харесала кухнята.
Пожелавам на всички хубави дни в този невероятен град!

Знаем го блога Simple Smile поне аз де. Крушовице е много хубава бира, опитах я в Карлови Вари, в Прага заложих на BON - една невероятна жива бира която правят специално в северна Моравия за едно от заведенията за които писах - Валашка пивнице,(едно че е хубава, второ че цената и беше 29крони за 500мл) и разбира се на още местна жива бира. Грехота е да си в Прага и да пиеш бутилирани добре познати известни марки.
Относно бирата с много добри спомени останах от посещението в пивоварната на Пилзен. Бирата е една от най-добрите марки на Чехия и хората добре са се ориентирали да направят мястото туристическа атракция. Обиколката е около 2 часа и завършва в подземията, накрая интересното е че дегустацията не е онова което се сервира в заведенията и по магазините а е жива бира, която има доста интересен вкус.
Ако някой се реши да ходи да си приготви дрешки температурата пада много.

# 709
  • Мнения: 88
Понеже след хакването на картата ми, тя нали вече е блокирана и деактивирана, та в Прага ще отида с нова карта, но номерът й няма да съвпада с този на старата карта, с която си резервирах и платих хотела. Как мислите, дали бих имал проблем с настаняването ми? Името върху новата ще е същото, разбира се, като на старата карта.

# 710
  • Мнения: 11 118
От букинг (нали там ти е резервацията?) трябва да ти се обадят да ти кажат, че картата е невалидна, но може и ти да го направиш.
Теоретично, ако нямаш предварително теглене на пари по условията на хотела и плащаш в кеш на място - никой няма да ти поиска картата дори да я погледне. Но обикновено от сайта ги следят тия неща и смърдят, ако картата не важи.

# 711
  • Мнения: 88
Стаята съм я платил в момента на резервацията ...
Ще пиша на букинг, само (не се смейте) да ми кажете: на български мога ли да им пиша или понеже е чужд сайта и само на английски (не знам има регионален служител за всяка държава, та затова питам)?

# 712
  • Мнения: 11 118
Може на български.

Макар че щом вече са удържали цялата сума от банковата ти сметка, дреме им за картата, ще ти поискат само лична карта при настаняване.

# 713
  • Мнения: 88
Мерси. Дано нямам проблем и не се скапе всичко. Ще ми дойде вече твърде много ако се окаже, че нямам хотел и да трябва да плащам за нов...

# 714
  • Мнения: 88
Една добра новина от хотела ми в Прага:

Цитат
Dear Mr. Petkov,
It will be OK, you´ve already paid the reservation, there will be no problems with your new credit card. Thank you for information.
Look forward to seeing you.
Best regards
Petra Rjapošová

Така че да си знаете, щом сте платили дори да сте с нова карта, проблеми явно няма да има cheers

# 715
  • Мнения: 88
Може ли да ми кажете ориентировъчно на ден какви пари ще ми трябват (ако не ми стане готова картата до сряда, да знам какви пари в кеш да нося), като имате предвид, че става дума за макс 2-3 кафета/фрапета с безалкохолно, макс 2 храненета в типичните им кръчмета, вода за през деня и, разбира се, повечко наливна биричка денем и вечер, хайде закръглете ги на 10 бири по половинка Simple Smile Знам, че е относително, ама горе-долу някакво инфо? Става дума за заведения из Мала Страна и Стария град. А, и транспорт от летището до центъра и обратно, иначе пеш - обичам да вървя Simple Smile

# 716
  • Мнения: 1 165
Имайте си 150 евро на ден.

# 717
  • Мнения: 88
На ден!?
Не стана ли на въпрос по-рано, че някои неща са по-евтини даже от в България?
Други, доколкото помня, на прилични цени, като например бири от порядъка на 3-4-5 евро? Кафета по 2-3-4 евро?
Какво ще ги правя тези 150 евро на ден Simple Smile

# 718
  • Мнения: 11 118
150 на ден са прекалено много дори за двама души (смятам, че тя ти отговаря със сметка за двама-трима, както ходят повечето туристи Simple Smile).
Наливната бира е около 1-2 евро. Ядене в ресторант за един, колкото и обилно да е, едва ли ще отиде над 15-20. Транспортът е стотинки.
Кафето нямам представа колко е, но фрапе със сигурност няма да намериш - то се предлага само в Гърция и България Grinning

50-60 на ден смятам, че е напълно реалистичен бюджет за сам човек.

# 719
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Че даже може и по-малко то 50-60. В Прага наистина не е скъпо.
150Е са прекалено много.
Е, ако човек може да ги отдели, ок.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт