ПРАГА - нова тема

  • 106 092
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 178
Бирата е по-евтина от водата  Joy


Абе, където и да си в Прага, все е хубаво.

Абсолютно вярно Heart Eyes

# 676
  • Мнения: 2 501
На мен мястото на хотела много ми харесва, там бих се разхождала денонощно.
Цените са много прилични, както са ти написали, някои неща са по-евтини от при нас.

# 677
  • Мнения: X
Мариян,според мен  е добра идея да се ситуираш за нощувка в топ-центъра,стига да имаш време да си подбереш хотел на някоя по-тиха уличка,особено пък щом си за толкова кратко време.Ние бяхме в прекрасен апартамент на 100 м. от ул. Карлова,но същевременно тих и спокоен.Разбира се ми отне доста време четене на отзиви,докато го избера (не давам линк,защото за сам човек е нерентабилен).За разлика от други европейски столици,в Прага и аз предпочетах да сме в центъра,защото забележителностите са наистина компактно разположени на пешеходно разстояние.Разбира се по-назад в темата транспорта на Прага е многократно и заслужено похвален,така че и по-далеч да е хотела не пречи,стига да си близо до спирка.Предимството да си в центъра е,че като се поизмориш можеш да се прибереш за кратка почивка и после пак да излезеш .Ние все пак от любопитство се качихме за 1 спирка на метро и за няколко се повозихме на трамвай с цел да си спестим пешеходното катерене до Храдчани,а с трамвая слязохме до входа на градината с летния дворец.
В Прага храната и бирата са на съвсем поносими цени.
Изобщо на нас Прага ни хареса изключително много-кокетна,чиста,с поддържани ,красиви и пъстроцветни сгради,зелени паркове,хубави заведения,вкусна храна.
И с много и най-различни луксозни возила Simple Smile

# 678
  • Мнения: 11 267
Мариян,според мен  е добра идея да се ситуираш за нощувка в топ-центъра,стига да имаш време да си подбереш хотел на някоя по-тиха уличка,особено пък щом си за толкова кратко време.Ние бяхме в прекрасен апартамент на 100 м. от ул. Карлова,но същевременно тих и спокоен.
Еликсир, мисля като теб - точно такива места му предложих (на тихи улички буквално на 100-200 метра от часовника, познавам града добре), но доколкото разбирам е млад човек, ерген, шумът не е проблем.

Иначе за мен мястоТО в Прага е Мала страна, ако човек търси смес от автентичност, романтика и близост до забележителностите.

# 679
  • Мнения: 464

Та имам няколко въпроса:

чакам с интерес отговори и отзиви. Simple Smile

Преди един месец бяхме за няколко дни в Прага(част от европейска обиколка). Препоръчвам този хотел:http://www.booking.com/hotel/cz/zlata-va-ha.bg.html?aid=304142;sid=57f47581c23e23752cfccf43b0962a8c;dcid=1;ucfs=1;checkin=2014-08-25;interval=3
където виждам, че има свободни стаи за края на август и цените са прилични. Чист и уютен хотел, на рецепцията говорят куп славянски езици; закуската е добра, има и обедно и вечерно меню(мисля за 7-8Е), което на място можеш да уговориш. Единствения минус е, че е малко шумно от трамвая, който минава под прозорците(ако ти се падне такава стая). В нашата стая имаше и климатик. Хем е в центъра на стария град, хем не е в суматохата, а близостта му до ж.п.гарата за нас беше важна поради пристигането ни от летището точно с шатъла, за който пишеш. Билетите се купуват от шофьора и струват 60 крони(за автобус и метро, връзката, за която по-горе са ти обяснили, ще ти е необходим билет от 34 крони). В близост има всякакви ресторанти, улични бързи храни, дори Билла.
Ако имаш други въпроси - питай!
Прага е много, много близък до темперамента на българина град и няма неподходящо време за посещение!

# 680
  • Мнения: 88
Мислих, мислих и реших, че две нощувки някак не знам дали ще са ми достатъчни, та дръпнах датите с две седмици, като си резервирах без анулация за три нощувки (7-10 август). Избрах по-залухаво хотелче от предишния, показан на предходната страница, за спане (но отговарящо на критериите: самостоятелна баня, интернет, център, има пак закуски) и цената горе-долу остана същата, с 35 лв отгоре, по-точно 344 лв.
Ако някой е бил да каже какво мисли за хотелчето/пансион - знам че не е нищо особено, макар оценката да е 8.3, дано не съжалявам. Иде реч за това нещо:

http://www.booking.com/hotel/cz/pension-u-lilie.bg.html?aid=3041 … b9ef40f5e7;dcid=2

И междудругото имам питане за градския транспорт. Рових се из нета след инфото от колежката по форум Параход и видях, че от летището до центъра с автобус 119 и метро А цената е 32 крони. Питането ми е за двете превозни средства общо ли е тази цена или за всяко поотделно? Не разбрах билетите как се ползват в Прага - за време и сменям колкото си искам превозни средства в този времеви период или за всяко прекачване отделен билет...

# 681
  • Мнения: 10 031
Билет от 32кр важи 90мин със всякакви прекачвания.  Peace
Ето подробности за билетите, също има опции за 1 или 3 дни:
http://www.dpp.cz/en/fares-in-prague/

# 682
  • Мнения: 88
Ясно, той ще е значи, че метрото спира на 2-3 преки от хотелчето. Много мерси Simple Smile

# 683
  • Мнения: 1 377
Ние предпочетохме хотел в периферията и карта за градски транспорт за 3 дни. Картите за Прага за транспорт са разделени горе долу така - билет за 20 мин с трамвай или автобус без прекачване или 5 спирки с метрото за 30 мин., еднодневни карти, тридневни и почват седмични и месечни. Тридневната карата която си взехме ние беше около 300 крони но си заслужава защото пътуваш без ограничение. Картата важи от момента в който я чекираш на влизане в който и да е транспорт. Зелената линия на метрото А е много удобна, хотела ни беше на 5 мин от нея и ползвахме и трамвай 5 който минава през доста места в града така че това беше основния транспорт с който се придвижвахме. Нещо интересно за онези които искат да се качат на Петринската кула. Фуникуляра е с билето за градския транспорт, така че онези които се с карти за цялата мрежа няма нужда да си взимат билети за него. Simple Smile А горе е чудесно
За любителите на Бирата открих едно закътано заведение почти на края на Увоз в Мала страна.. за разлика от цените в центъра голяма бира от 500мл там е 29 крони. а в центъра са около 65 крони и нагоре. Много приятно местенце с тиха и уютна обстановка. Имат и хотелска част към заведението - казва се Валашка пивнице

ето линк към картите на Прага за транспорт
http://czech-transport.com/index.php?id=156

Седнах да пиша пътепис онзи ден за Прага и излезе 8 страници  #Crazy

Последна редакция: нд, 20 юли 2014, 13:03 от mamaSunshine

# 684
  • Мнения: 88
Пиши, пиши, да го прочета преди да тръгна. Нали съм на тази вълна сега  Laughing

# 685
  • Мнения: 550
Да споделя и моите пресни впечателния от Прага. Бяхме там този уикенд, решихме да отседнем в хотел близо до гарата и центъра (Hotel Souvereign). Oстанахме доволни, защото мястото бе едновременно централно, но и тихо, близо до спирка на трамваи, на 5 минути пеш от гарата. Поради това пътувахме и с експресния автобус от летището до гарата – AE Bus. Пътува на всеки 30 минути като билетът струва около 40 крони, ако се купи от гише, и 60, ако се купи от шофьора.
Предимството за мен е, че се пътвуа директно, в автобуса има място за куфари (не се заплаща допълнително) и пътуването трае само 30-ина минути.

 Имахме късмет с времето, може би прекалено голям, защото не просто бе слънчево и топло, а направо горещо, следобед на слънце бе поне 35 градуса. Търсехме сянките, не обикаляхме прекалено много, карахме доста лежерно, но въпреки това за два дни успяхме да видим доста. Центърът е компактен и ако не се влиза в музеи се вижда и усеща доста от духа на този красив град. Така се случи, че двете ни основни хапвания бяха на една и съща улица -  Vratislavova. Останахме доволни и от двете заведения (U Kroka, U Semika), много добро облужване, храната бе вкусна, цените добри и без опити за надписване.


Пари теглихме от автомати, такива има на всяка крачка, а и имаме кредитна карта, която не таксува тегленето на пари.
Междудругото на няколко места (магазини и ресторанти) бе възможно да се плаща в евро (но само с банкноти), но рестото е в крони.

# 686
  • Мнения: 468
Включвам се при вас да не ви изпуснна  Simple Smile В следващите дни ще прочета темата подробно. Сигурна съм, че ще намеря много отговори и полезна информация.

# 687
  • Мнения: 88
Досега не съм летял с БГ Еър. След две седмици с тях ще летя до Прага. Искам да питам трябва ли да си разпечатам билета предварително както изискват при Уизз или не?

# 688
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Досега не съм летял с БГ Еър. След две седмици с тях ще летя до Прага. Искам да питам трябва ли да си разпечатам билета предварително както изискват при Уизз или не?

Не. Имат ти данните. Ако си само с ръчен багаж може и да направиш web чекин мисля, че е до 24 часа преди полета (не съм го правила до сега). Отиваш на гишето за чек-ин с документа си за самоличност и ти издават бордна карта с място. Чекират ти багажа (имаш право на само една бройка! ). Ако искаш да си до прозореца, по-напред просто казваш на служителката Simple Smile.
Виж за повече подробности в сайта на бг ер https://www.air.bg/

# 689
  • Мнения: 88
Да, само с ръчен ще съм. Значи само с багажа и личната карта на гишето, без каквито и да са други формуляри? И това важи ли и за обратния полет от Прага към София, за който не можело уеб-чекиране разбрах, само може на полета от София за Прага?

Общи условия

Активация на акаунт