Препоръчайте ми марка маслен радиатор

  • 4 765
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Препоръчайте ми марка маслен радиатор за стая в която ще има бебе.Има ли модели,който да овлажняват въздуха.Задължително трябва да има и термодатчик за да поддържа еднаква температура в стаята.

# 1
  • Мнения: 1 310
До преди няколко години използвахме маслен радиатор на Whirlpool. За отопление на стая - става.
Не съм чувала да има такива, които да овлажняват въздуха, а определено радиатора изсушава.
Всички съвременни отоплителни електроуреди си имат релета за поддържане на желаната температура.  Peace

# 2
  • Мнения: 4 462
Били сме две години на маслени радиатори идеята не е никак добра.Още на втория месец по стените изби влага,която полекалека стана на мухал.Сметките бяха доста високи,а бе топло само до радиатора.На няколко метра от него си беше студено.Радиаторите отговаряха на квадратурата на стаите и въпреки това не бях доволна.Да не споменавам,че детето може да се опари жестоко като пролази,а и като дойде момента да лази пода на метър и половина от радиатора ще е твърде студен.Въздуха се суши наистина,но може да слагаш легенче с вода,но отоплението с маслен радиатор ще е голяма грешка.
След като сложихме климатици/инверторни/ месечната ми сметка за отопление падна до с повече от половината.Ако преди давах 300 на месец с климатици давах не повече от 130-140,а беше наистина топло и влагата изчезна.
Като си направих сметката високите сметки и ремонта за отстраняване на мухала ми излязоха доста по-солено от това да си бях взела климатиците на изплащане.Обаче тогава нямах сегашния опит и 100 лв за радиатор ми изглеждаше по-изгодно от 900 за климатик .Е нещата не винаги са такива каквито изглеждат.Помислете хубаво!
За около година разликата от сметката за тока би ви изплатила климатика,а имай в предвид ,че трябва да къпете бебето всеки ден и ще ви е нужно да е наистина топло.

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Имах маслен радиатор на ТЕСИ,  за около 180 лв май беше.  Thinking

След първата година един ден просто се проби  и всичкото му специално масло се изсипа на пода.

# 4
  • Мнения: 125
Делонги-много съм доволна.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 306
Още е едно положително мнение Делонги. Нашият е с терморегулатор и таймер. Този : http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011575, държахме на механичен таймер има и с електронен. Има и без таймер.
 - другото му предимство е, че няма открити ребра, като този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008527
Ако ти трябва влажност, ела ще ти дам стига да можеш да си я вземаш...  Mr. Green Всъщност кой ви каза, че трябва да има?
Вместо "овлажнител" си вземи един влагомер 10-20 лв. струват.
Мисля, че дори евтините модели имат терморегулатор (или като ти си го нарекла термодатчик)

Нашия добре се справи в газовата криза и преди да пуснат парното.

# 6
  • Мнения: 208
Ние с мъжът ми сме се спрели на Делонги,като първият,който си показала.Но за по-сигурно написах тема да не се укаже,че има по-добър вариант и ние пак не сме направили правилният избор.

# 7
  • Мнения: 371
Делонги Peace
Прави много хубаво топло и не изсушава въздуха повече от каквото и да е друго отопление.За бебе е идеално Laughing

много по-добре от климатик

Общи условия

Активация на акаунт