първи ден с бебето в къщи

  • 12 169
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 107
И аз имах същите притеснения, но повярвай ми, щом се озовеш с бебчето в къщи, просто ЗНАЕШ какво трябва да направиш, а роднините по-скоро биха те изнервили в началото Wink.
На мен най-трудно ми беше да го слушам как плаче, защото в началото не разпознаваш видовете плач, но се свиква... Педиатърката пък обясни всичко, което трябва да се знае за първия месец, вкл. пита дали иска да демонстрира къпане, но решихме, че няма нужда. Сигурна съм, че при вас има кой да те подготви теоретично за ежедневието с бебчо.
Леко раждане и не се страхувай - това, което твърдят за майчиния инстинкт, е абсолютно вярно  Simple Smile

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 334
и ние бяхме сами в началото, според мен е по-добре-по-спокойно ще ви бъде,отколкото с 10 души и всичките даващи акъл. мен ме беше страх да я къпя, даже и памперса ме беше страх да и сменям,защото тя врещеше и аз мислех,че нещо я боли Grinning но правехме каквото ни бяха показали  и се справихме. Успех и на вас!

# 17
  • Мнения: 6 390
Спокойно, ще се оправите  Grinning
И ние бяхме сами, и мога да кажа че ми беше много по добре, отколкото след няколко дена като дойде майка ми  Crazy
Ще те научат на всичко в болницата преди да ви пуснат, нали и те искат по малко проблеми да си имат  Wink Питай там за всичко което се сетиш, не се притеснявай, нито си първата нито последната която ражда за пръв път  Wink
Ще се оправите и сами  Wink Grinning

# 18
  • Мнения: 579
И ние,както повечето,може би, в чужбина бяхме сами.Притеснявахме се(особено аз) дали ще се справим,след като се приберем от болницата,но всиочко мина нормално.Сигурна съм че и вие ще се справите.
На нас лично ни беше най-трудно къпането,защото ми се струваше че  бебка е толкова малка(3,200кг),но се справихме.

 
Леко раждане и не се страхувай - това, което твърдят за майчиния инстинкт, е абсолютно вярно  Simple Smile

Това е абсолютно вярно Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Успех и леко раждане  bouquet

# 19
  • Мнения: 955
Леко раждане, нямаш представа колко щастие те чака.
Трябва да си подготвена с всичко необходимо. Остави ги тези бабини приказки, дето не бива да се пазарува преди бебчо да дойде на този свят.  Стерилизатор, шишета, помпа за кърмата /ако бебето не може да засуче и също така ако се задръстиш с кърма, ако не я цедиш има опасносто от мастит, знаеш/. Всичко друго постепенно сама ще знаеш как да правиш, то идва от вътре. Най-важното е да бъдеш спокойна, че всичко ще бъде наред. Когато майката е спокойна и бебето е спокойно.  Аз също съм си гледала и двете бебета, и досега го правя без никакви проблеми. Желая ти много щастливи мигове.

# 20
  • Мнения: 398
Благодаря на всички за съветите, подкрепата и хубавите пожелания. Сега като че си представям малко по-ясно този първи ден с бебето в къщи. Явно има полза да поговориш и споделиш страховете си.  Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
По-добре, че нямате баби. Само ще се пречкат и най-много някоя беля да свършат. Момичетата вече са ти казали какво да направиш. Аз ще наблегна на това-опитай се да запомниш добре къде си оставила нещата за бебчето-шишенца, кремчета, дрешки и разни други. Аз например като се прибрах не помнех някои неща къде съм ги сложила. А уж всичко бях подредила. Освен дрешки подготви и хавлийка-вечерта като изкъпете бебето да е готова. Водичка също така... И не се плаши. Малко по малко ще свикнете и ще се научите. Успех  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 491
Не се притеснявай, и ние сме се прибирали сами с бебе. 2-та дена в болницата ми бяха достатъчни да науча основните неща, за да се справим. При това нали татковците си влизат болницата по всяко време, нашият татко помоли сестрите да го научат да сменя памперси и да му обяснят как се къпе бебе, така че и той нямаше проблем. От моя опит мога само да препоръчам да си заредите фризера с готова или полуфабрикатна храна за около 2 седмици. Знам, че е гадна и при други обстоятелства не бих я яла, но една друга българка раждала тук преди мене ме беше посъветвала да го направя,  и аз бях благодарна за съвета.

Общи условия

Активация на акаунт