Ураганът"Рита" - лелееее, страх!

  • 2 887
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
I men me e iad na Bush za New Orleans - vse edno 4e tova ne e 4ast ot Amerika. Vse edno 4e vdigna gordo tabela "Vijte me kakav sam rasist!!!". Absoluten sram za Amerika - tolkoz sredstva propilia za voinata v Irak, pak v sobstvenata si darjava pomo6t ne moje da osiguri newsm78 Ama  takav sa si go izbrali, jalko 4e sega takav 6te si go tarpiat Thinking 
Много то4но казано ! Подкрепям напълно  Peace
newsm50 newsm50 newsm50 Banghead #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 7 837
Агито, дано не ви удари силно  Praynig
Моми4ета, не съм расист, но ще ви кажа, 4е много неща не са така, както изглеждат по ТВ.
Ситуацията с негрите е то4но като ситуацията с циганите в БГ  Confused Наистина трагедията е жестока, най-вероятно предстои и нова такава.
Невъзможността да се помогне на места се дължи и на самите бедстващи, така казаха наши познати, които живеят в Луизиана.
Да не говорим, колко изгубени деца има в момента. Какъв родител си, та да оставиш детето си да се оправя само и да се спасяваш поедини4но  newsm78


# 17
  • Мнения: 7 430
Aги, дано всичко при вас е спокойно и няма поражения  Hug както и да не ви евакуират... Praynig

....аз само като си помисля, че в сряда бензина бе 1.12 CAN $ а вчера бе вече 1.67 CAN $ с тенденция още да се увеличава....тея хора са ненеормални #2gunfire

# 18
  • Мнения: 2 452
Агито, дано не ви удари силно  Praynig
Моми4ета, не съм расист, но ще ви кажа, 4е много неща не са така, както изглеждат по ТВ.
Ситуацията с негрите е то4но като ситуацията с циганите в БГ  Confused Наистина трагедията е жестока, най-вероятно предстои и нова такава.
Невъзможността да се помогне на места се дължи и на самите бедстващи, така казаха наши познати, които живеят в Луизиана.
Да не говорим, колко изгубени деца има в момента. Какъв родител си, та да оставиш детето си да се оправя само и да се спасяваш поедини4но  newsm78




Аз си мисля, че там в Щатите се опитват да представят нещата по друг начин.  Ела и прочети канадските вестници - статиите са писани от американски журналисти. коментарите им са съвесем различни......

# 19
  • Мнения: 2 452
Aги, дано всичко при вас е спокойно и няма поражения  Hug както и да не ви евакуират... Praynig

....аз само като си помисля, че в сряда бензина бе 1.12 CAN $ а вчера бе вече 1.67 CAN $ с тенденция още да се увеличава....тея хора са ненеормални #2gunfire


Странно, при нас вчера вечерта бензина беше под 1 долар. Shocked

# 20
  • Мнения: 4 212
май великата американска сила я има само по филмите, ама като стане нещо сериозно и се осир....т.

# 21
  • Мнения: 7 837
Лаура, не се опитвам да защитавам никой. Все ми е тая, особено за Буш. Негрите са му основни избиратели - да се оправя с тях. Обаче вярвам на коментарите на българи, които също са засегнати от Катрина или живеят в района.
Истината най-вероятно е някъде по средата. Недоволни и ощетени винаги ще има.
Искрено се надявам до края на Hurricane Season да няма пове4е големи бедствия.

# 22
  • Мнения: 7 430
Кейсче, ти ли далеч нали...се не мога да те намеря на картата smile3525

Лауричка, така е, даже днес се очаква да е още повече
...те го вдигат - свалят покрай тия урагани, както си искат, ама за един ден да се качи с толкова  #Crazy

# 23
Mnogo e kofti kato udaryat dva v priblizitelno syshtiya rayon. Nie jiveem na iztochnoto kraibrejie na Florida i minalata godina dva uragana udariha tochno pri nas (i dvata pyti byahme v okoto). Ne se evakuirahme, reshihme che e po-dobre da sme si v kyshti. Ta iskah samo da vi pojelaya kysmet, dano otslabne malko Rita predi da udari. Pri nas ne beshe tolkova strashno po vreme na uragana, kolkoto posle. Vodata na nashata ulica beshe do krysta. Za shtastie kyshtite sa leko izdignati i nyamashe navodneni. Nyamahme tok 10 dni pri nad 90 F. Na gazoviya gril toplehme voda da izkypem deteto (beshe na 10 meseca), i dobre che oshte beshe na pyurenca, ne znam s kakvo shtyah da go hranya inache. Osven tova nashi priyateli koito jiveyat na vodata gi evakuiraha ot bloka im, ta byaha u nas za nyakolko dni s kucheto si (nie imame dve kotki). Ta ludnicata beshe pylna. Stiskam vi palci vsichko da e nared, da mine po-leko. Kysmet!

# 24
Casey, toku shto vidyah che i ti si vyv FL - kyde tochno? Za izostavenite deca - gledah edno interview po TV za 6-te deca namereni samichki. Roditelite im ne sa gi izostavili, prosto kato sa gi spasyavali v helikoptera ne e imalo myasto i sa vzeli pyrvo decata. Kazali sa che posle shte se vyrnat za roditelite, no taka i ne doshli nyakolko dni. Maikite ne sa iskali da puskat decata, no sa reshili che taka  e po-dobre. Tova koeto samo ne mojah da razbera e kyde spasitelite sa izsipali tezi deca i zashto sa bili na magistralata. No pri taya sumatoha nikoi ne znae kakvo realno e stavalo.

# 25
  • Мнения: 2 381
Момичета честно не ви разбирам. Тук се следеше постоянно движението на Катрина и се знаеше в колко часа къде ще удари. Бяха подготвени безплатни самолетни полети на Юнайтед, автобуси извозваха хората...... Знаете ли че с въртолети се спускаха хора, за да ги спасяват и отдолу някои "бедни" им показвах среден пръст. Много от "бедните" стреляха срещу спасителите си. И точно тези "бедни" са останали в града, защото след като всички се изнесат ще могат да грабят лесно.
Ходя често до библиотеката и там има огромно помещение, в което продължават да се събират помощи.
На хората от районите им  дадоха им дебитни карти, с които могат да пазаруват навсякъде....
Да не говоря, че даваха интервю с няколко човека, които казаха че са подценили предупрежденията,  и още един черен дядо, който го измъкват от къщата и му казват, че не може да остане там, а той изобщо не ги слуша.
Да си призная и на мен не ми харесва особено външната политика на САЩ, особено след като и моите пари ходят там, но не моля ви се не слагайте "американците" под общ знаменател. Не всички хора подкрепиха Буш и не всички хора са съгласни с политиката на страната си. Не зная, защо мислите че САЩ не направи нищо за пострадалите райони. От къде тази информация. Аз поне не забелязвам подобно нещо.
И по въпроса за "бедните" в  САЩ имам много специално отношение.
Ако някой се интересува мога да му обясня как се започва тук с ВИЗА.

# 26
  • Мнения: 7 837
Casey, toku shto vidyah che i ti si vyv FL - kyde tochno?
На западното крейбрежие - Cape Coral  Simple Smile

Покрай Ники и аз мога да допълня много неща, ама айде няма да ви натоварвам излишно  Wink

# 27
  • Мнения: 4 244
Casey, toku shto vidyah che i ti si vyv FL - kyde tochno?
На западното крейбрежие - Cape Coral  Simple Smile

Покрай Ники и аз мога да допълня много неща, ама айде няма да ви натоварвам излишно  Wink


Давай и ти, и Ники!
На мен лично ми е много интересно.
Изказаната от мен горе позиция е от събиране на 2 и 2, а не от новините. Просто това което при нас показват е най вече личната трагедия на пострадалите и не коментират много много изявите на Буш.

# 28
  • UK
  • Мнения: 1 334
разкажете де, мен ми е интересно да чуя какво става от някой дето е там.
тук показват Америка като държава от 3 свят, общо взето много критика.
офф: в Дир-а четох ,че Буш пак се бил пропил Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 837
Само ще споделя, какво каза един афроамериканец в едно интервю, което даваха по местния канал - "Можех да се евакуирам, но не исках. А и сега нашият прекрасен президент ще ми даде чисто нов фургон, който ще превъзхожда в пъти къщата, която сам си построих. И пари ще полу4а, за да мога да живея" На въпроса "Какво работи?", отговора беше - "Аз съм свободен човек в свободна страна и съм избрал да не работя"
Без коментар  Confused

Сега гледам FOX и мисля, 4е Тексас ще се окажат по-подготвени за удара. Дано не греща...

Общи условия

Активация на акаунт