бременност и нива на левкоцити

  • 18 697
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,

Искам да споделите вашето мнение за нивото на левкоцитите по време на бременност. Вече съм в 19-та седмица и вчера доктора ме изпрати на изследвания. Днес взех пълната крънва картина и забелязах, че левкоцитите са ми 14,4 при референтни стойности 3,5-10,5, както и повишени гранулоцити - 80,7 при референтни стойности 50-75.
За съжаление чак във вторник съм на консултация Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 104
По време на бременност всички показатели са леко завишени, малко от рано си почнала, но ще ти се увеличават с всяка кръвна картина малко помалко. Не се притеснявай Hug

# 2
  • Мнения: 16
Благодаря за инфото - много ме успокои. Рових в нета за нивата на левкоцитите по време на бременност, но нищо не открих и се притесних. Сега вече съм по-спокойна:)

# 3
  • Мнения: 4 615
Показателите по време на бременност са наистина завишине. На мен при първите изследвания в 10 г.с. вече бяха извън референтните стойности.

# 4
  • Мнения: 1 001
Не гледай референтните стойности.
Те не са за бременни.  Wink
Моите изследвания също имаха отклонения от референтните стойности. В началото се шашках, но лекарят ми ме успокои и обясни, че не трябва да ги гледам и да се тормозя, защото това което на пръв поглед изглежда "ненормално" си е напълно в реда на нещата за бременна жена.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 705
Нормално е да е така, това за гранулоцитие също, спокойно  Peace . По-нататък може утайката да се ускори, да се появят бактерии в урината и следи от белтък, хемоглобина леко да падне, не се шашкай.

# 6
  • Мнения: 3 621
Не гледай референтните стойности.
Те не са за бременни.  Wink
Точно това ми каза и моя АГ. Моите през цялата бременност варираха между 13.9 и 15.2. Понякога бяха по-високи, понякога по-ниски, лекаря каза че докато са под 20 няма от какво да се притесняваме.
Другото което е, че левкоцитите се повишават до 3 часа след хранене, зависи кога си правила изследването.

но ще ти се увеличават с всяка кръвна картина малко помалко. Не се притеснявай Hug
Това не е така. Напълно възможно е към края на бременноста да са и в нормите.

# 7
  • Мнения: 524
Нормално е да е така, това за гранулоцитие също, спокойно  Peace . По-нататък може утайката да се ускори, да се появят бактерии в урината и следи от белтък, хемоглобина леко да падне, не се шашкай.
при мен и двете бременности точно така и стана.

Единственото , което ме притеснява в момента е нисък албумин (в 38 г.с. съм).

Общи условия

Активация на акаунт