Как сте с килограмите през бременноста?

  • 1 319
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
забременях 46кг.-сега съм 64.в началото повръщах много-до 5 месец и не качвах нищо.Немога да се похваля,че после съм имала апетит.Голямата част от килограмите се натрупаха през последните 2 месеца.Хората около мен казват,че съм качила много на корем,но аз си виждам ръцете,ханша,бедрата,че и врата като на борец...Моля се бебето ми да се роди живо и здраво,а пък килограмите....пожелавам го и на теб!

# 16
  • Мнения: 995
 Аз също в началото наддавах бавно. Започнах да качвам след 3-я месец, дотогава всичко повръщах. Толкова много исках да ми порасне корема, че се тъпчех без да съм гладна.
Е, порасна ми....Когато ме приемаха в родилно, сестрата ми каза, че според дължината на матката (нали я мерят) съм в 43 седмица, а аз бях в 38-ма. Качих 30 кг и приличах на бензинова колонка. smile3521
 Бременей си спокойно, нещата ще се случат от самосебе си.Колкото толкова. newsm10

# 17
  • Мнения: 448
а колко горе-долу килца се свалят със самото раждане?В едно списание прочетох, че едва половината-демек около 5-6, ако си качил 11-12, и зле ми стана, мислех че десетина изчезват...И вярно ли е, че в деветия месец най-много се напълнява??Ясно че е индивидуално за всеки, но при вас как е?

# 18
  • Мнения: 1 259
Аз през първия триместър качих най-много,понеже не съм имала проблеми с гадене и т.н. Цели 9 кг.Забременях 43,сега съм 57кг. До края да стана 60.Сега нямам голям апетит,храня се по 2 пъти на ден.

# 19
  • Мнения: 903
Не се притеснявай, аз имах фрапиращи варирания в килограмите. Забременях на 86(естествено доктора се мръщеше, че съм дебела)до средата на 4 месец много повръщах и бях само на ябълки и свалих 12 кг., а до раждането качих 21. Най хубавото е че в родилното свалих 11,5 кг и в крайна сметка родих две прекрасни момиченца. Те се родиха  мънички, но това е защото са близнаци. Яж колкото ти се яде, но качествена храна, аз така правех(вслушвах се в организма си). Леко бременеене.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Аз качих с дъщерята 13 кг., но като забременях бях 83кг. и както вече съм казвала, в родилното бях най-големия слон /имаше момиче качило 40 кг. и по-слабо от мене/
Доктора ме питаше дали не съм качила 50 кг?!? Sick
След това със зор и мъка свалих...Сега забременях 73 и до момента не съм качила нито килце, при условие, че за разлика от първата бременност, кокато мнооого повръщах, сега въобще не съм повръщала. Всичко е строго индивидуално

# 21
  • Мнения: 592
Както и други мами казаха нещата са съвсем индивидуални. Разбира се при всеки е различно, но аз смятам, че и сезона има значение, т.е. през топлите месеци повече се потиш и се ядат повече плодове и зеленчуци (леки храни), през хладните месеци обратно. Така е даже да не си бременен, зимата се трупва - лятото се спада. Въпреки всички фактори, хапвай разумно и здравословно най-вече заради бебчо. Най-важното е бебчо да е голям, колкото трябва да бъде за седмиците си, а не ти да трупаш килограми.

# 22
  • Мнения: 6 472
Качвах до 6-ти месец включително. Последния триместър не качих и 1 кило, а ужкем тогава се качвала най- много newsm78 Всички си е много индивидуално и според мен няма никаква причина да се тревожиш Grinning

# 23
Здравей
Аз по време на бременноста имах голям апетит и качих 15 килограма Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами аз преди да зебременея бях 48 сега съм 56 - значи по 1 кг на месец средно... все ми се струва,  че е малко Thinkingдобре че тук таме някоя мама ме успокоява, като споделя че и тя не е наддала много и все пак ми е малко свито понякога Confused дано бебо се чувства добре

# 25
  • Мнения: 2 952
  Мен взе  да избива на  сладка  вълна!!!Опасно става ...34  седмица  съм ...не ми се  яде  нощо освен  сладко и то шоколад , не какво да е  сладко ... Rolling EyesСилни дози... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт