Изхвърляне на стари мебели, електроуреди и други подобни

  • 14 203
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Видях подобна тема в Архив, но тя не отговори на въпросите ми.  Embarassed Така че, моля, споделете, какво правите със старите си мебели, електроуреди и други подобни едри вещи за изхвърляне. Има ли някаква схема, от която може да се възползва един обикновен гражданин, плащащ такса смет?  Sick

# 1
  • Мнения: 120
имаме нещо като обичай - всяко старо нещо да се хвърля през терасата Wink така преди време тати хвърли старият бойлер през нея, наскоро и скарата мина по този път.. слава Богу, че живеем на 1я етаж Wink

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Има фирма, която извозва стари ел. уреди. Но как се казваше...?  newsm78

Или да ги занесете на вторични суровини. Или да се възползвате от офертите на МЕТРО, и другите техно-магазини: "Старо за ново с отстъпка'.
За мебелите не знам. Ако имаш нещо читаво, виж дали някоя майка в неравностойно положение няма да ти се зарадва на дарението. Може и някой уред да им подариш.
Попитай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

# 3
  • Мнения: 1 180
Да, уж има някаква фирма - миналия месец се скъсах да звъня, никой не ми вдигна. Имах за изхвърляне 2-3 факса, телефони... Бухнах си ги до кофите и така...

# 4
  • Мнения: 172
При нас дойдоха хора от фирмата, като предварително си бяхме записали дени час и събраха всички излишни уреди от офиса. Не пазя брошурката с телефона обаче. Има и стационарни контейнари по квартали - в сайта беше обявено мястото и времето , за което ще са там съответните контейнери. Имаше теми по този въпрос. Ще потърся .

Редактирам. Ей това намерих:
На тел. 080014100 можеш да си направиш заявка да дойдат да ти вземат този вид боклук. Информация за мястото , на което се намирит контейнерите може да получите и на 02/ 9377550. На www.eltechresource.com - може да си види графика за деня.

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 09:35 от nikoniki4

# 5
  • Мнения: 4 450
С уговорката,че са напълно работещи но остарели като дизайн и функции моите стари неща измити и опаковани с опаковачно фолио заминават към някое общежитие.Била съм студентка и знам какъв лукс е една печка раховец или хладилник.Миналата година подмених всичко в кухнята ,мъжлето го натовари в буса на съседа и ги откара в студентски град.В неделя вечер старата кафе машина отпътува за Благоевград,но при детето на едни приятели.Ще и е полезна известно време после ще я завещае на някого.
Дай боже след месец-два ще има и напълно работещ цветен телевизор с дистанционно но не от плоските а тези тумбестите.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 Подари ги тук  Peace
 

http://www.podariavam.com/index.php

# 7
  • София
  • Мнения: 3 863
Ако някой си изхвърля работещ цветен телевизор, да ми пусне бележка на лични. Нашият пак се повреди, а от сервиза ми казаха, че е безсмислено да го оправяме повече. Но засега не можем да си позволим нов, че стягаме ново жилище и има бая разходи.

# 8
  • Мнения: 2
На тел. 080014100 можеш да си направиш заявка да дойдат да ти вземат този вид боклук. Информация за мястото , на което се намирит контейнерите може да получите и на 02/ 9377550. На www.eltechresource.com - може да си види графика за деня.

nikoniki4, благодаря!   bouquet
Това изглежда доста полезно. Но е само за електроуреди, май...  Thinking

# 9
  • Мнения: 172
Да, за електроуреди и подобни е - изтощени батерии, зарядни, монитори и т.н.Можеш да питаш на телефона, който е написан от нещата които ти имаш кое ще приберат и да търсиш къде да оставиш /  продадаш, подариш / останалите.
Видимо мебелите не са опасни зъмърсители.

# 10
  • Мнения: 1 180
А аз къде да си пласирам една триъгълна акрилна вана? Вече 5 години задръства гаража!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 438
Ако не държите да ги подарявате на някой конкретно, може да действате по ромската схема. Бях го писала преди време, но темата е потънала.
Значи да предположим, че разполагате с доста багаж. Избирате двете най-ценни неща вътре - да имат метал и да се тежки или да са електроуред. Залагате по-малко ценното до кофата и сядате "на пусия".

След най-много 30 минути идва вашия човек - циганин или циганка, които оглеждат предмета и обмисляткак да го съберат. Тогава се приближавате и преговаряте. Това аз го изхвърлих, имам и още, обаче трябва да се извади от мазето. АКо извадите всичко, което ви кажа и го отнесете, ще ви дам и .... и добавяте другия ценен предмет.

Те след около 20 минути са организирали каруца, работна сила и изнасят.

След това им благодарите и си заключвате мазето.

Ползвали сме го няколко пъти, методът работи  Peace

# 12
  • Мнения: 221
Момичета преди време в една подобна тема,някой беше написал телефона на една нарко комуна. До колкото  разбрах от там имат собствен транспорт и могат да дойдат да вземат старите мебели. Моля ако някой се сеща за темата да пусне линк,или направо телефон още по-добре.  В момента и аз съм на етап изхвърляне на стари мебели и темата много ме вълнува. За София става въпрос.

# 13
  • Мнения: 4 450
Ако не държите да ги подарявате на някой конкретно, може да действате по ромската схема. Бях го писала преди време, но темата е потънала.
Значи да предположим, че разполагате с доста багаж. Избирате двете най-ценни неща вътре - да имат метал и да се тежки или да са електроуред. Залагате по-малко ценното до кофата и сядате "на пусия".

След най-много 30 минути идва вашия човек - циганин или циганка, които оглеждат предмета и обмисляткак да го съберат. Тогава се приближавате и преговаряте. Това аз го изхвърлих, имам и още, обаче трябва да се извади от мазето. АКо извадите всичко, което ви кажа и го отнесете, ще ви дам и .... и добавяте другия ценен предмет.

Те след около 20 минути са организирали каруца, работна сила и изнасят.

След това им благодарите и си заключвате мазето.

Ползвали сме го няколко пъти, методът работи  Peace
По тая схема разчистих къщата преди да почна ремонта Peaceпечки на твърди гориво,посуда,бюфети....ОБАЧЕ  в последствие открих ,че са ''изчезнали'' и паниците на кучето от пред колибката Shocked.А то моето куче е гад  Shocked.Явно и него са изработили  hahaha Joy Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 086
Аз бях пускала преди време такава тема,ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433420.0

НИе още не сме започнали разчистването,та все още не мога да споделя личе опит,но прочети темата,има полезна информация.

Общи условия

Активация на акаунт