Ще отшуми ли болката някога?

  • 2 913
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Здравей и от мен. Аз също съм на мнение че не ти трябва тази беля да записваш детето с името на такъв безотговорен тип и нагъл лъжец. Колкото до това какво ще каже детето като порасне - никой от нас не може да знае със сигурност. Ние всички си блъскаме главите над този, оказва се основен за всички самотни майки, въпрос. Независимо дали децата ни носят имената на бащите си или са с "баща неизвестен" всички се страхуваме от това как ще им обясним "защо татко не живее с нас". Така че попълването на графата няма да ти реши проблема.
От друга страна си мисля, че ти държиш бащата да признае детето малко и за собствено удовлетворение. Обидена си, че е пуснал такива слухове сред вашите познати, честолюбието ти е наранено и искаш да докажеш на всички, че е лъгал и че той е бащата.
Според мен - помисли си добре и пресметни всички плюсове и минуси.
Желая ти успех и да вземеш най-правилното решение за двама ви!
 Praynig Praynig Praynig

# 16
  • Мнения: 449
Абсолютно съм на мнение, че не трябва да го записваш на такъв...човек или както там се казва. Пускай го да пасе, само трудности ще си създадеш с такъв двуличник. Наскоро една моя леля се сблъска фронтално с последиците от такова решение. Накратко: тя имаше 2 деца, той-3. Ожениха се и тя на 40 год. хукна да ражда още едно, ама те излязоха две. Той каза, че не ги е искал и така тя сама си ги отгледа. Живяха заедно докато му отгледа дъщерите и после й би шута. Децата въобще не ги е погледнал, нищо, че са на негово име. И оня ден (децата  са на 15 години) се напил, полицаите го арестували и той казал да го закарат в жилището на леля ми, щото бил си загубил ключовете. И цяла седмица се върти там "при жена ми и децата ми". Сетил се. Представяш ли си?
П.С. Преди няколко дни я срещнах, обикаляше по банките за кредит да купи учебници на децата, а "баща им" е бивш висш офицер от полицията с доста сериозна пенсия.
Това ли искаш? Дай шанс на себе си детето си за по-добър живот, съпруг и баща. Мога да ти напиша пък други примери за мъже, които се грижат за децата на своите съпруги хилядократно повече отколкото нехранимайковците, които са ги правили. За такива само #2gunfire

# 17
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Като чета написаното от момичетата и се замисля,са много прави за проблемите ,които може да ти създаде узаконеният евентуално татко.Аз търсих 4-5 пъти бившият си съпруг за да дойде до паспортна служба и разпише,че е съгласен по-малкият ни син тогава да пътува зад граница на лагер!Правеше се на велик,нищо че не се сещаше да праща пари и си живееше с новата си жена и дете.След още години,тоя наш тати взе да прикотква децата и ги накара да останат при него,защото се изместихме с настоящият ми съпруг от Варна в Горна Оряховица,да не си развалят средата а и се беше позамогнал и имаше с какво да ги омая.Имаше уж доверие между мен и децата ,но предпочетаха по-удобният живот.Ха де!Та и с твоя хубостник-заслужава да го осъдиш,но един ден ,ако почне да се изживява като татко може много да ти вгорчи живота.Дано скоро срещнеш свестен човек,който да изтрие болката от душата ти и ви приеме с обич и разбиране!Стават и такива чудеса!РАзмисли,прецени и дано изборът ти да е верният!Ние от страни само можем да съветваме,но решението е твое!

# 18
  • Мнения: 1 327
присъединявам се към мненията на повечето майки тука - припознаването на детето ще ти доведе само главоболия! чакат те 16 години през които за много документи ще ти се налага да го търсиш... ако той е човек ще си гледа детето и без да носи неговото име. а болката ще отшуми, когато започнеш да не мислиш за нея  Wink

# 19
  • Мнения: 193
Радвам ,че споделих всичко това с вас,радвам се ,че ми оказахте такава подкрепа.Осъзнавам,четейки вашите мнения,че много навътре съм съм си взела проблемите и съм си затворила очите за някои неща."TERIGALL" е много права-че явно искам да го съдя за собствено удовлетворение,да докажа,че именно той е бащата.Наистина обидата е много голяма,поне аз така я чувствам.
Момичета,едно огромно БЛАГОДАРЯ !

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 newsm10  love001 newsm10

# 21
  • Мнения: 1 023
едно не мога да разбера - как така няма име?! ти име нямаш ли? а фамилия? или е по-малко стойностна?!

а бе аре нема нужда!
моя син е с "баща неизвестен" - ма има си Борис ми и име и майчино и фамилия!
майка и баща са хубави нарицателни, ама смятам следва да се заслужават... е има ли смисъл дете ти да носи име на недостоен за представите ти човек, пък бил той и биологичен баща?!
къв е тоя зор?! за 20 грама сперма и на ти име! хех!


милк - оф амааааааааааа #Cussing out

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
едно не мога да разбера - как така няма име?! ти име нямаш ли? а фамилия? или е по-малко стойностна?!

а бе аре нема нужда!
моя син е с "баща неизвестен" - ма има си Борис ми и име и майчино и фамилия!
майка и баща са хубави нарицателни, ама смятам следва да се заслужават... е има ли смисъл дете ти да носи име на недостоен за представите ти човек, пък бил той и биологичен баща?!
къв е тоя зор?! за 20 грама сперма и на ти име! хех!


милк - оф амааааааааааа #Cussing out
Страшно ме изкефи този постинг! Ма точно така си е...Аз сега си блъскам тъпата глава защо съм било толкова квадратна в мислите си та зор оня тиквеник да си дава името на малката! Сега тормоз и късанка на нерви, както вече писах в една друга тема! И за какво - за да може некъв си донор на генетичен материал да се бие в гърдите - ей, вижте кво дете съм произвел! То това е най-лесното, трудното идва после, когато тези тиквеници вече са си омели от живота ни!

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Алена как вървят нещата при теб?

# 24
  • Мнения: 193
В момента ми се е свило сърцето-детенце първи ден е на ясла ,плакало е, аз още не съм, но като че ли съм на път. Иначе - скоро таткото се обади от Китай/той е моряк/ пита за сина си, да не повярваш. Но общо взето,всичко си е нормално.Благодаря ти, че си се сетила за нас.Много целувки...

# 25
  • Мнения: 473
В момента ми се е свило сърцето-детенце първи ден е на ясла ,плакало е, аз още не съм, но като че ли съм на път. Иначе - скоро таткото се обади от Китай/той е моряк/ пита за сина си, да не повярваш. Но общо взето,всичко си е нормално.Благодаря ти, че си се сетила за нас.Много целувки...


Alena мила ако преди 2 години бях прочела това щях да реагирам по друг начин от сега.Ще ти кажа че и аз съм изживяла почти това което и ти.Ние се разделихме като разбра че съм бременна.И заживя с друга,много ми беше тежко.Когато влезнах да раждам в болницата той ме закара до там.И знаеш ли кръстих си детето на него.А когато трябваше да му сложат фамилия,аз го попитах дали иска да носи неговата.И знаеш ли какво ми каза."ами добре".Представи си 9ами добре).След изписването ни закара в къщи и ни остави и изчезна.Знаеш ли къде.Неговата мадама много тежко преживяла раждането на синът ми,и заминала за чижбина.Та той ни хвърли като куфари в къщи и хукна да я изпраща за Аерогарата.След което ми каза че съм била инкубатор за детето му и никога не ме е обичал.След 1 седмица мацката му се върна и той я закара на Сандански да си починела че била направо съкрушена.А аз 1 седмично бебе бях супер.И куп други гадости са ми се случвали.Знаеш ли много ме е яд че си кръстих детето на него и му взех фамилията ама сега си плаща за всичко.Аз немога да забравя болката но не му казвам нищо.Само му казвам колко е велик и как той е най готиния от всички и си взимам парички от него за мен и детето.А пък в същото време го псувам на ум,колко е нещастен.Нека си мисли че умирам за него.Но за мен е важно да сме си подсигурени ние с детето.А той да си вярва на тятара който му разигравам.Дреме ми на шапката smile3521 newsm10

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Алена, успех и кураж мила!
Една мам ми каза, че няма несвикнали дечица има само несвикнали родители  Mr. Green
Да ви е по вода яслата и да нямате боледуване и проблеми!
Пък другото все ще се нареди! Драсвай някой и друг ред как сте с малчо!

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Алена,ще плаче още много дни като го водиш на яслата,но ще спре,и  ще ходи с желание след това!Горе главата!Дано сте здрави...другото ще се нареди някак newsm10

Общи условия

Активация на акаунт