здравейте, аз съм с вроден порок на сърцето чакам бебе

  • 2 963
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Таткото какво мисли по въпроса ? Подкрепя ли те ?

# 16
  • Мнения: 53
И моята майка е с вроден порок  и си ме е родила нормално, без никакви усложнения! Не се притеснявай  Hug

# 17
  • Свищов
  • Мнения: 874
И аз съм с вроден сърдечен порок. Коригиран е, редовно се изследвам и да чукна на дърво проблеми нямам. Сърцето ми е добре и за човек, който не е имал сърдечни проблеми. Четох доста за бременността при моя порок (транспозиция на големите съдове). Все пак ми предстои 1 ден да ставам майка. Общо взето резултатите са най-плашещи относно наследяването на порока (по-опасно е, ако бебето е момче). Разбира са трябва да има непрекъснато наблюдение и от страна на кардиолог. Ако той и гинекологът преценят, че рискът е минимален, може да родиш. Препоръчително е да стане обаче със секцио (смъртността на родилката при естествено раждане не е за пренебрегване). И изобщо всичко е много уникално и относително. На по-късен етап може да си направиш допълнителни изследвания и да се прецени дали плодът наследява проблемът ти(ако изобщо се предава по наследство). Никой и в двата ми рода не е имал подобен дефект, но това не означава, че няма да го предам на бъдещото поколение. Моят съвет е на този етап да задържиш бебето. По-късно ако се наложи, може да се направи аборт. Това, че имаш проблем не значи, че никога на трябва и няма да станеш майка. Да, по-рисково за теб самата, но при едно постоянно следене на състоянието ти, благоприятният изход е напълно реален и възможен. И аз се страхувам. Страхувам се да не предам дефекта на децата си, страхувам се за моя живот, страхувам се дали изобщо ще мога да родя здраво дете. Нормално е да тее страх. Сега медицината е толкова напред, че тези страхове са все по-малко основателни. Имай предвид, че колкото по-рано родиш, толкова по-добре. Аз вече леко изтървах лака на препоръчителната възраст, но като гледам ника ти, ти си на 22 и моментът е най-добрият от чисто здравна гледна точка. Смелост.

# 18
  • Мнения: 23
Много Благодаря за всички съвети на всички Ви, но ще се наложи да направя аборт Cry  предвид че 2г. няма да съм трудоспособна, а приятеля ми няма да може да се справи сам,ние сме на квартира и за да се оправим някак си, ще са ни нужни поне 2500лв  а неговата заплата е 1500лв просто не става не мога да гледам дете в мизерия и да няма какво да му дам, много ми се искаше предвид, че вече имам един аборт и всеки път който видя бебче и си мисля на колко месеца щеше да бъде ,дали щеше да говори вече и още много такива неща.  Cry просто не знам как се оправят другите хора , явно ще си сменям гаджето и надявам се следващия път да намеря точния човек, искам си семейство вече,да на 22г съм имам чуството че съм на поне 30г. от 15г съм сама и съм се научила как да се оправям. МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЧЕ СЕ ОТЗОВАХТЕ КОГАТО МИ БЕШЕ НАЙ ТРУДНО, БЛАГОДАРЯ Cry

# 19
  • Мнения: 803
Кеми, а досега работила ли си и работиш ли в момента? Ако да, то значи ти текат осигуровки, съответно можеш да разчиташ на майчинство. 1500лв не са малко пари, недей само заради това да се отказваш. Нямате ли родители, които да ви помогнат малко?
Не е казано, че 2 години ще си нетрудоспособна. Има ясли. Да, не са идеалният вариант, но са вариант.
И въобще, ако седнеш да помислиш ще намериш много варианти... Стига да имате желанието с таткото да задържите това дете.

# 20
  • Свищов
  • Мнения: 874
Аз си правя сметка, че ако имаме доход над 600 лв постоянни (без да сме на квартира де, за Свищов това е 200 лв отгоре), можем да се издържаме спокойно, че и бебе да имаме. Не смятам, че това е основателен аргумент. Да, отглеждането на дете е скъпо, но не и чак толкова безбожно скъпо. Липсата на финанси не би ме спряла да стана майка. Млада си още, но нямаш гаранции и в бъдеще кога ще имаш по твоето мнение възможности да гледаш дете. Не ти го пожелавам, но може 1 ден да сте и по-зле.

# 21
  • Мнения: 23
здр. направиш аборта в болица Доверие мина много зле имало е услуйнения по време на операцията въпреки че се прави за 5мин. при мен трая 1ч. отношението на лекарите беше много грубо и през цялото време ми обясняваха че с мойте забалявания аз никога не трябва да имам деца и че ако имам повече от 4-5мес и няма да мога да го износя....???? вече не знам  на никой не го пожелавам ужасно е , колкото до сведствата по отглеждате на бебе в софия , съм го смятала с стотинките с много лишения и само наи необходимото разходите ни отиват на 2500лв  с квартира,ток ,вода, интернет, кабелна,отоплене, децка храна, панперси и мокри кърпички само за това , няма как да не си направиш сметка при условие че това не е кученце което можеш да го оставиш на някои да го гледа виги си правя сметка за всичко случия нямаше как да гледам бебе ..

# 22
  • Мнения: 27 524
Кеми, ти да не ни пързаляш нещо?
Кога забременя на 2 седмици, кога писа тук, кога вече и аборт направи и цял сценарии за филм излезе. Какви заболявания, какви доктори с такива думи, какъв 1 час аборт?  newsm78
Нещо ме съмнява цялата работа, да ме извиняваш ако греша  Peace
А и мястото на темата ти не е за тук!

# 23
  • Мнения: 4 187
kemi87, няма нужда да се обясняваш и оправдаваш ! Така си решила, така си направила. Изказванията на  лекарите , относно евентуална твоя бременност ми се виждат абсурдни  Shocked .
Говорихте ли за евентуална контрацепция в такъв случай, за да не стават повече "грешки" ???

# 24
  • Свищов
  • Мнения: 874
Ти не каза какво точно ти има. При мен 1 бременност може да е също доста опасна и рискова, но нито 1 лекар никога не ми е казвал,че не трябва да раждам дете и няма да мога. 1 ден бях чела нещо подобно ( в смисъла, че бременността при ТГС е противопоказна и води до смърт на родилката и детето) от БГ лекарка и се бях паникьосала. Черен ми стана света ти казвам. Прерових целия нет и намерих в действителност какви са рисковете, каква е смъртността, какъв е броят на спонтанните аборти и прочие. Да, статистиката не беше особено благосклонна, но не изключваше бременност при съблюдаване на определени правила (изследвания, чести консултации с кардиолог, раждане със секцио).
Бих ти препоръчала след време като отмине шокът от аборта, и ти да се опиташ да проучиш нещата, но не само мнението на тукашните "светила". Просто се презастраховат, че ще е сложно и не искат да си навличат подобни проблеми. Виж и други мнения.

# 25
  • Мнения: 88
Кеми,много съжалявам,че е станало така,исках да ти кажа ,че ние с мъжа ми наскоро излязохме на квартира,той работи и изкарва близо 1000лв месечно,аз изкарвам по 400,наема е 300,но въпреки това ще си отгледаме мъника Simple Smile недей да си мислиш,че при втора бременност и ако спреш работа няма да можете да отгледате дете както трябва и да го лишавате.има майчински,които са също добра помощ и които работодателя ти плаща в продължение на 2 години,тоест държавата де,но те са 90% от заплатата ти.недей да се влияеш от мненията на разни доктори,на майка ми са казали абсолютно същата глупост,но мен все пак ме има,нали? Hugгоре главата и стискам палци всичко да е  наред оттук нататък. Hug

# 26
  • Мнения: 466
Съжалявам ако греша , но и на мен ми се струва че Кеми ни пуска да се спуснем по наклона  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт