СЕПТЕМВРИ, тема 5

  • 16 106
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 243
Здравейте и от мен! И аз като Горската китка си влизам в старата тема и се чудя защо няма никаква активност hahaha
Ей Бамба кво кафе си пуснала, аз току що си изпих сутришното ooooh!
За къпането и ние се къпем всяка вечер, т.е. с шампоанче през вечер, а иначе се плицикаме всяка вечер. Чак ме е страх ако не я топнем във водата дали ще спи като хората вечерта Mr. Green
А за темата не е важно как се казва, а важно че има къде да пишем Peace
Честит рожден ден Цвета! Всички твои желания нека бъдат наши пожелания! nbirthday
Находчице стискам палци - разбии ги! И като мине да пишеш че ще ни заболят пръстите да стискаме тия палци!!! Laughing
Абе вашите деца накалшят ли! В смисъл като ходихме при педито всички си ни е наред, преслуша я и нищо не каза.Сега като че ли взех да се притеснявам що сега така накашля newsm78, и то предимно сутрин

# 46
  • Мнения: 215
Здравейте!
bibo4e беба може да покашля от секретчето, което се събира нощно време в нослето. Йоана и тя е така понякога - промивам с тетрисал и издърпвам с помпичка секретчето.

За къпането, на детето много му харесва, гледам да е всяка вечер, ама понякога пропускаме ако е заспала по никое време, аз не робувам на режими. Суче  на поискване, спи когато й се доспи и така.

Браво на Дундито за новата тема и за благородното й сърце!
Честит рожден ден на Цвета!

# 47
  • Мнения: 365
Честит рожден ден, мила ми Цвета!!!
Бъди здрава и все така уснихната и лъчезарна. Нека животът те радва само с положителни емоции. Много целувки от мен и НАЗДРАВЕ!!!

Аз пак нямам време да пиша и само наминавам да прегледам по диагонал. Нищо ново при нас, Митака слуша, хили се, яде..... само дето е голям глезуран и иска да е на ръце. Ама бабите те са за бой! Големи "помагачки" се оказаха.
Тези дни не беше акал, педито каза, че няма логика, щом е на кърма, не можело да се запече. Предположи, че не му стига кърмата. Почнах да се цедя, яде си детето, по 100-120 мл си изпива. Тази сутрин го изаках с термометъра. Предните дни и този номер не помагаше. Така и не ми стана ясно, защо не се изходи цели 3 дена. Някой по-компетентен ако е наясно, ще се радвам да ме "светне".

# 48
  • Мнения: 215
TRINITI има вероятност бебето да усвоява напълно кърмата и затова да е запечено. Чувала съм от познати и за по 5 до 7 дни да не се изхождат именно поради тази причина. Ако детето е жизнено, яде си, смее се и не реве значи  не е нещо страшно.

Моята бебка за сега не е пропускала ден без да се изходи, ама при всеки е индивидуално. Спомням си, че с баткото имах такъв проблем и му помагах с термометъра понякога.

# 49
  • Мнения: 1 046
Здравейте и от мен, Дундито мерси за новата тема   bouquet

Находката какво стана с изпита пак ли си нашата гордост?

Цвета, Честит рожден ден   bouquet  bouquet  bouquet

# 50
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
TRINITI, Габи не ака по 3 дена, стига до 5. Просто я усвоява почти изцяло. Вече спрях да се притеснявам след като при меренето се установи, че е качил 1300гр за 40 дена. Кърмете си се и се радвайте един на друг Hug
Габчо съм го метнала на активната гимнастика и умира от кеф като успее да целне някоя от пчеличките Joy

# 51
  • Мнения: 8
Момичета, почерпете се за наше здраве! Валери днава на три месеца Hug



Последна редакция: нд, 29 ное 2009, 17:55 от maya_4ekelova

# 52
# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825

Обичам изчистени на вид теми и заглавия аз, не е тайна от кой отбор съм  Grinning


Хората продължават да ме гледат като объл камък със слинга  Mr. Green


За голяма моя радост имаме вече Джъмбо и в Пловдив (срещу Метро 2). Прекарах там сигурно 2 часа и оставих повече пари, отколкото трябваше, но ми беше много приятно и пак ще ида може би утре, че замислям да направя на голямата нестандартен коледен календар и ми трябва 'пълнеж'. Сдобих се с чинии с коледни мотиви (за сладки) и 'попикавка' (как му е нормалното име на това?) в три десена, плюс други щуротии.


за захранването. този път май ще захраня по-рано. зависи, то и детето ще си покаже. но идеята ми е, че като сме на вън да му давам пюренце, когато огладнее. а не като сега, да бягам към къщи, кога наближи часът
Рейвър иви, а варианти, в които да кърмиш навън, нямаш ли? Аз хич не мога да си представя тоя път да търча до вкъщи всеки път, като огладнее детето  Crazy Особено сега, с хубавото време, мога спокойно от 9-10 сутринта до 18 вечерта да съм навън, само да има кой да ми подава на равни интервали вода, кафе с мляко и курабийки (или дюнери, какво пък)  Whistling
Домакинската работа не е заек, да избяга, я.


Бу, мерси за отговора. Ами мисля че не му достига защото пуска гърдата и започва да плаче и като го премеря излиза че е изял примерно 60-70 мл. и търси още, но като изцедя гърдата няма. Това се случва вечер като папка, но понякога и през деня. Притеснявам се че ако започна на 2-2 и половина часа да го  храня няма да са ми пълни гърдите и пак ще е гладен, или греша? А до преди да посетя гастроентероложката го хранех на поискване, той се будеше на три и половина-четири часа сам, а по някога и повече. И може би това е било сигнал за организма да се произвежда по-малко мляко и затова да е намаляло  newsm78
детелини ти е писала, аз само да потвърдя  Laughing Мисли за гърдите като за тоалетни казанчета (извинявай). Ако пуснеш водата веднъж, ще се напълнят веднъж. Ако я пуснеш три пъти, три пъти ще се напълнят. Важна е не толкова вместимостта, а колко пъти ще пуснеш водата, т.е. крайният резултат за деня.


Бу, нормално ли е бебчо да повръща толкова? След всяко хранене (само на кърма сме) връща на фонтан поне веднъж другите са по-малко, при храненето днес на обяд му се събират към 10 връщания и после естествено пак беше гладен, даже му беше хлътнала фонтанелата... Аз съм на строга диета защото Коко е с АБКМ, единствения алерген който приемам е хляб т.е. глутен може ли това да е реакция? Ох пак се вкарах във филм  Thinking
А как наддава? Ако връща всеки ден и след всяко хранене далекобойно на фонтан (над метър и повече от себе си), искай направление за гастроентеролог, на всяком случае. Ако е спорадично и като цяло е жизнен и си наддава добре, зареди се с повече чисти дрехи и си свиркай. Ако пък подозираш глутена, яж известно време безглутенов хляб (т.е. да няма пшеница - има такива, например царевичен) и виж има ли разлика Simple Smile
А фонтанелата е нормално да е леко хлътнала (и малко да пулсира). Ако е изпъкнала, е проблем (но сега не мога точно да се сетя за какво точно).


# 54
  • Мнения: 68
Здравейте пак от нас. И ние преди 30 мин се върнахме от разходка .... 1stroller беше толкова хубаво временцето, че не ми се прибираше. Изпратихме таткото в Софето, ние продължаваме с гостито. Имаме нов лъч светлина да си останем сами без свеки до нова година. Днес са им монтирали спалнята и кухненското обзавеждане и е казала на съпруга че ходила да оправя и да чисти че нямало за кога да се мотаят newsm44
Алекс иначе си е добре- само дето като види повечко хора почва да се лигави защото знае че има кой да я разняся. Но аз категорично забранявам когато си е на гимнастиката и си кротува някой да й прекъсва играта с "я ела да те гушна"
Ние се къпем абсолютно всяка вечер  Naughty

# 55
  • Мнения: 277
И ние днес бяхме на доста дълга разходка, видяхме се с още едно бебче на 3 месеца Simple Smile Ако някой ходи в малкото паркче в Студ. град, до х-л Витоша, да свирка  Peace
Чифлигарова праща поздрави на всички; при тях всичко е наред Simple Smile
За името на темата: аз не търся, просто натискам "нови отговори на моите публикации" и излизат само "моите" си темички  Peace
И да се похваля: за първи път карах ролери  Crazy То било супер готино, ако успееш да останеш със здрав кръст и глава  Joy
Хайде лека от нас, до утре, че май няма да пиша повече тая вечер  Peace

# 56
  • Мнения: 141
Мая, честита месечинка на Валери- да е винаги усмихнат, лъчезарен и спокоен Simple Smile

Бу, това Джъмбо е голяма краста. И аз все се заричам да не прекалявам с харченето, ама не винаги успявам да се удържа Simple Smile
Метро 2 в Пловдив къде се намира ? Не е онова в Тракия нали?

е, дундито, то май свеки ще ви направи голям коледен подарък като се преместят в новото жилище и ви оставят насаме Simple Smile

МамаТ, аз на такова нещо незнам как ще оцелея Simple Smile Кънки съм карала, ама ролери... все имам чувството, че ще се пребия по пътя WinkОсобено като се знам колко съм вързана в краката Simple Smile



# 57
  • Мнения: 68
Gorska_Kitka

ееее ще почерпя за този пост "НА КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА"
 cook cheers

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Метро 2 в Пловдив къде се намира ? Не е онова в Тракия нали?
Не, това е по пътя за Пазарджик по-скоро Simple Smile

# 59
  • Мнения: 141
Дундито, мерси за почерпката, ама не ме изкушавай така че напоследък съм почнала да се храня обилно и май да си наваксвам загубените по време на бременност килограми Simple Smile

Бу, мерси за пояснението. Аз от толкова време не съм ходила в Пловдив( родом съм майничка), че вече съм забравила кое къде е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт