Ако може да ми помогнете...

  • 8 072
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
Незнам дали си взела правилното решение , но това е глупост да насилваш някои който несика , ако правилно съм разбрала.
Занапред ако е на твое име сама ще решаваш какво да се случва а в случаи на ризнание без да се разбирате мога само да ти кажа , че би било сигурно да имаш хиляди роблеми.
Аз имам син и не го писах на баща му  сега след 2 г не съжелявам.

# 61
  • Мнения: 427
         Начетох се на положителни и отрицателни постове в тази тема.Но все пак всички си имат свое мнение,което трябва да се уважава,та дори и да ни заболи от него.Всички разбираме живота и изпитанията на които ни подлага,по различен начин.Учим се от грешките си,падаме,ставаме и продължаваме напред с обеца на ухото.....И в този ред на мисли искам да припомня една стара приказка на всички : " Който е безгрешен,нека пръв хвърли камъка".
Аз лично няма да съдя питащата.Била съм и от двете страни на бариерата, и мога да кажа че във такива ситуации,страдащите са две- и съпругата и любовницата.С тази разлика,че в подобна ситуация,съпругата смята че всички права са на нейна страна,а страданията и най-силни."Кучката" в тоя случай няма сърце и душа,щото видиш ли е направила грешният избор, и заради "тънките " си сметки няма право да страда.Още повече ,че съпругата има на своя страна брачното свидетелство, и това е достатъчно "кучката" да бъде изядена с парцалите или оплюта от всяка една страна,с две думи заклеймена като най-долната п********ка.
питаща-моят съвет е да не се занимаваш повече с осеменителя.Остави го да си живее живота с изрядната съпруга.По напред в темата са ти казали ,че припознаването на детето ще ти донесе повече ядове в бъдеще, отколкото положителни неща.И това е вярно.
Ще имаш проблеми с документите,особенно ако искаш да изведеш след време детето в чужбина.А за разрешително от съда,ще са ти необходими освен доста пари,ами и доста нерви.Издръжка също може и да не видиш,дори и да го осъдиш.А и си помисли с какво ще ти помогне издръжката,определена от съда.Най-честата сума ,която съдът определя като издръжка е в порядъка на 60 лв.Какво можеш да купиш на детето си с тях,при днешните цени?Честно,не си струва да си хабиш нервите, и да си създаваш куп неприятности за едното име,и мизерни левчета.
Говоря ти от личен опит.
И все пак решението си е изцяло и единственно твое. Peace
Лека бременност и леко раждане ти пожелавам .  bouquet

# 62
  • Мнения: 18
Не знам как точно се добрах до тази тема толкова късно, а явно и с доста отминала давност, но...Питаща, принципно изпитвам органическа неприязън към жени като теб - лицемерно ми е, двулично ми е, провинциално нагло ми е, дребнаво низко ми е...По никакъв начин не се вписва в моите представи за пълноценен живот. По-скоро наподобява живот на паразит, отколкото на пълноценно човешко същество. Въпреки всичко скоро ще си майка, така че много неща ще се пречупят през тази, майчината, призма. Току виж и ти самата се осъзнаеш (според мен е невъзможно). Въпреки всичко майчинството е чудо - пречистващо, себеосъзнаващо чрез малкото съкровище в прегръдката ти...
От друга страна обаче се опитвам да разбера жени като теб (без ни най-малко да се правя на моралистка). За мъже като твоя осеменител има и жени, така че всичко си идва на мястото. Нито си му първата, нито (по всяка вероятност) ще си му последната (Оскар Уайлд имаше страшна сентенция по темата). Кефи ме как без грам емоция питаш за някакви юридически рамки. Е на това му казвам дебелокожие и за това искрено ти завиждам. Някак не успях да се науча на такава наглост и това е. (Не те упреквам, по-скоро упреквам себе си, че постоянно и напук на всичко се опитвам да бъда истинска в искреността си), във вярата си, че съм Единствената. Чудя се на жени като теб, толкова нахакани и уверени, как така нямат смелостта да бъдат Единствената, а се редят на опашката да са втората, третата и т.н.
Не упреквам (отново да кажа). Просто констатирам.

# 63
  • Мнения: 1 588
Чудя се на жени като теб, толкова нахакани и уверени, как така нямат смелостта да бъдат Единствената, а се редят на опашката да са втората, третата и т.н.

Извън случая... И аз съм мислила по темата... Може би брачната халка е нещо като печат: "Този мъж става за семейство..."

Къде-къде по-сладко (и по-лесно) е да имаш връзка с някой, когото не е нужно да переш, да му готвиш ежедневно, да му чистиш, да търпиш вредните му навици, а можеш да се радваш само на черешката на тортата на общуването ви - далечни екскурзии, романтични вечери на свещи, секс на изненадващи места, като невъзможността да се виждате ежедневно само засилва тръпката...

Това е видимото... Иначе съм склонна да се съглася с solay_y, че зад всичко се крие липсата на смелост - да откриеш един мъж като нешлифован диамант и да го шлифоваш в семейното ежедневие (защото винаги съществува рискът мъжът да не е нешлифован диамант, а буца тор... примерно) По-лесно е друг да го шлифова, а ти да го ползваш... Иронията е, че твоето ползване причинява необратими дефекти на диамантеното му съвършенство...

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 10:42 от Мария

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
Мда, той толкоз шлифован до съвършенство тоз диамант, че най-съвършено не му дреме за шлифовалата го съпруга и опитва твърдостта на диаманта си на съвсем други, "изненадващи" места... Па после забременялата девойка да му бере гайлето, щото тя виновна.

         Начетох се на положителни и отрицателни постове в тази тема.Но все пак всички си имат свое мнение,което трябва да се уважава,та дори и да ни заболи от него.Всички разбираме живота и изпитанията на които ни подлага,по различен начин.Учим се от грешките си,падаме,ставаме и продължаваме напред с обеца на ухото.....И в този ред на мисли искам да припомня една стара приказка на всички : " Който е безгрешен,нека пръв хвърли камъка".

  bouquet

# 65
  • Мнения: 187
Мда, той толкоз шлифован до съвършенство тоз диамант, че най-съвършено не му дреме за шлифовалата го съпруга и опитва твърдостта на диаманта си на съвсем други, "изненадващи" места... Па после забременялата девойка да му бере гайлето, щото тя виновна.

Бе тя съпругата му едва ли го е шлифовала както трябва, щом като е тръгнал да търси друга. По-яко шлифоване е трябвало.  Laughing

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
Най-вероятно не е бил диамант, ми просто паве - колкото да го шлифоваш, все тая - само за калдаръм става! Laughing

# 67
  • Мнения: 2 011
Най-вероятно не е бил диамант, ми просто паве - колкото да го шлифоваш, все тая - само за калдаръм става! Laughing

 Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 863
Не знам как точно се добрах до тази тема толкова късно, а явно и с доста отминала давност, но...Питаща, принципно изпитвам органическа неприязън към жени като теб - лицемерно ми е, двулично ми е, провинциално нагло ми е, дребнаво низко ми е...По никакъв начин не се вписва в моите представи за пълноценен живот. По-скоро наподобява живот на паразит, отколкото на пълноценно човешко същество. Въпреки всичко скоро ще си майка, така че много неща ще се пречупят през тази, майчината, призма. Току виж и ти самата се осъзнаеш (според мен е невъзможно).
Не упреквам (отново да кажа). Просто констатирам.
Доста крайно и наивно.В много повече от половината бракове чувствата се изчерпват бързо и оттам нататък е мъка и за единия и за другия.Не се ли замисляш,че може би тази жена е била заблуждавана от "осеменителя" си?Може би й е обещавал светло съвместно бъдеще.Какво значи,че се е съгласила да е втората,третата и прочее?Може би тя иска да е единствената,но е била излъгана.Толкова ли е трудно като жена да я разберете?Това е една нещастна излъгана и донякъде озлобена жена.Така си обяснявам желанието й да го съди и прочее.Иска да го нарани,както той наранява нея.Грешка,да,но чувствата я заслепяват и тя не гледа реално на нещата.Виновен е само и единствено въпросния мъж.Ако той не беше залитнал,това нямаше да се случи.Така че според мен е излишно да се чете морал на една бременна жена!

# 69
  • Мнения: 18
 Whistling Морал не чета. Чета си книгата. След малко даже мисля да заспивам.  Laughing
Да, има различни гледни точки. Защо решихте, че моето е "четене на морал", а нейното е ок? Честно казано ми е тотално все тая и за авторката, и за отговора на въпроса ми, щото е по-скоро риторичен. Аз отдавна държа гадостите до прага на вратата си, че влезе ли после оттърваване няма.
Хайде със здраве!   Simple Smile

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
solay_v, в констатацията няма оценъчен елемент. В думите "паразитно, провинциално, дребнаво низко...." такъв елемент присъства. Теб тази "гадост" наистина не те касае по никакъв начин (освен ако не е "откраднала" твоя мъж), защо трябва да си изливаш злобата върху момичето? Има начин да кажеш, че не си съгласна с постъпката й, но без да я обиждаш и нападаш лично "жени като теб".
И да, всеки от нас понякога допуска нечестни, паразитни постъпки в живота си. Може да не е дете от женен мъж, а приказки зад гърба на приятел, колега, клюка, кавга... Или може би ти се рееш над тези неща?
Може пък авторката точно така да го разбира пълноценния живот - с паденията и победите, със силните емоции, с омразата и прошката. Изпитва поне пълна гама от чувства, което отдавна не може да се каже за много от нас тук...

# 71
  • Мнения: 18
Приеми, че съм казала тези неща, защото ми се струва, че много, много хора са изключително заблудени в посоката на търсене на така бленуваното щастие; защото имат невероятно кривопостроена ценностна система; защото се лутат безцелно и се обричат сами на нещастие. Мислиш ли, че жената, постнала темата някога ще живее в пълен мир и покой със себе си, ще изпита онова чувство на задоволство от живота, което те кара да се чувстваш свободен, дишащ, победител? И да, вместо да се сгуши в любимия мъж, усещайки сладкото дихание на бебчо от съседната стая, което спинка дълбоко, тя ще си легне сама, назлобена от мисли как да отмъсти за нещо си на "таткото" на детето. Аз избирам първия вариант, но осъзнавам, че хората сме различни. Наивна? Предпочитам да съм наивна, но обичана и обичаща, отколкото пресметлива, озлобена и... сама.
П.П. Моя мъж няма да го коментирам тук Wink)) Ще си мечтаете да ми го вземете  Joy Тц, няма начин  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 863
solay_v, не можеш да даваш оценки на ценностната система на някой.Когато си влюбен и когато си нещастен не мислиш и реагираш правилно.А толкова критичен и неразбиращ може да бъде само човек,пострадал по някакъв начин и приемащ неговата позиция за 100% правилната.Какво търсиш тук,щом всичко ти е абсолютно наред-и в живота и в ценностната ти система?Тук си,за да критикуваш жените,направили грешката да обикнат "чужд" мъж и да родят от него?Честно казано се съмнявам че си толкова щастлива,обичана и обичаща,щом си толкова крайна в оценките си на една не чак толкова рядко срещана ситуация в живота.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
И да, вместо да се сгуши в любимия мъж, усещайки сладкото дихание на бебчо от съседната стая, което спинка дълбоко, тя ще си легне сама, назлобена от мисли как да отмъсти за нещо си на "таткото" на детето. Аз избирам първия вариант, но осъзнавам, че хората сме различни. Наивна? Предпочитам да съм наивна, но обичана и обичаща, отколкото пресметлива, озлобена и... сама.
П.П. Моя мъж няма да го коментирам тук Wink)) Ще си мечтаете да ми го вземете  Joy Тц, няма начин  Sunglasses

Може пък и да се сгуши след време в такъв мъж? Знае ли се? Лично аз й го пожелавам.
А колкото до твоя мъж, верно няма начин да ти го вземат. Но не изключвай възможността един ден да научиш, че станал тайно "татко" някъде другаде. Не ти го пожелавам, но на най-категоричните и праведните съдбата понякога играе доста кофти номера Wink

И... не мога да се сдържа... как точно ще го усеща туй "сладко дихание" чак от съседната стая, при това на спящо "дълбоко" бебче?  То голям усет, голямо нещо... Хубава пасторална картина, ма мислете малко бе!

# 74
  • Мнения: 1 588
То и мен ме броите за моралистка тук, но...
mia71, ако имаш възможност, ти би ли поддържала връзка с женен мъж, та чак да забременееш от него, и то не случайно? Аз съм имала възможност, имаше на времето много колеги, с които да го направя, но винаги съм се отдръпвала, защото не мога да си представя да направя нещо толкова грозно на една, макар и непозната жена...

А и ситуацията има още една страна... Срещу себе си имаш мъж, който постъпва ужасно егоистично и неотговорно - опитва се да седне на два стола - от жената грижите в къщи, от любовницата - тръпката. Ами такъв мъж е противен, и няма значение, че има много други мъже като него с любовници... Като си мъж и толкова ербап: раздели се с жена си, ако не се разбирате, па си търси после друга жена, ама прави връзки, в които си отговорен... Как може да се влюбиш в такъв човек?!

След като изневярата е обществено приемлива, както се опитват тук някои да ни внушат, за какъв морал да говорим изобщо...

То излиза, че думата "морал" е по-мръсна дума от думата "изневяра", това ли искате да ни внушите?

Общи условия

Активация на акаунт