След колко неуспешни опита е време за изследвания?

  • 5 991
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 309
Според мен е редно човек да отиде на изследвания чак след година редовни и целенасочени опити, със следене на овулация и т.н..Но дори и да не стане бебето след година, това никак не значи, че има проблем!Както и другите момичета са писали  има стотици други фактори, които много влияят, най-вече стреса, страха, че няма да стане, изобщо фиксидеята, че трябва сега да стане вече и т.н.. Господ си знае работата, ще стане в най-подходящото за това време!Успех и Спокойствие на всички бебеправещи! Hug

# 31
  • Мнения: 41
Аз отидох на преглед след 6 месеца целенасочени опити.Може би има нещо вярно за успокояването но аз предпочитах да се уверя че всичко е наред.А проблем при мен всъшност може би имаше,защото след цветна снимка се съмняваха за запушена дясна тръба.Затова се наложи и лапароскопия след това,след която ми казаха че всичко е наред.Дали е било или не факт е че забременях същия месец след лапарото а дотогава чаках почти 2 год.(защото отлагах операцията,надявах се да стане,без нея)

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 20:01 от didas

# 32
  • София
  • Мнения: 39 111
И аз се чудя за изследвания.
Правим опити от септември 2009, но като че ли не се стараем особено.
Чакам да ми свърши и отивам на доктор.
И ще си следя б.т. и слуз тоя месец.

# 33
  • Мнения: 879
Дилянка, според мен изчакай още поне 2-3 месеца, а преди това можеш да отидеш на профилактичен преглед, ако все още не си ходила!

# 34
  • Мнения: 2 908
Ами аз отидох сега, след почти година опити и се откри...бактерии в секрета, които очаквам да са запушили и тръбите, защото си ги влача не знам от кога, а нямам и симптоми. За това не съм на мнението на някои-да се чака поне година...не знаеш какво ще откриеш след толкова много месеци страдание и очакване нещо да се случи...

# 35
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами аз отидох сега, след почти година опити и се откри...бактерии в секрета, които очаквам да са запушили и тръбите, защото си ги влача не знам от кога, а нямам и симптоми. За това не съм на мнението на някои-да се чака поне година...не знаеш какво ще откриеш след толкова много месеци страдание и очакване нещо да се случи...

Абсолютно подкрепям написаното  Naughty

Да не говорим че ако и момичето има проблеми с МЦ е безумно да чака успокоението да дойде да я забремени  Confused

# 36
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Здравейте , мили дами!
И аз се включвам в активното бебе-правене, стискам палци на всички и се надявам и при мен да се получи от първия път, както стана с дъщеря ни  Hug

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Специалистите казват, че след 1 год., ние пробвахме 6 месеца и си бяхме казали, че ако и този път не стане-почваме с изследванията (а то взе че стана)

# 38
  • Мнения: 850
   Аз мисля , че трябва преди да се започне планиране на бременност да се направят стандартните изследвания , и при жената и при мъжа ! След като всичко при тях е нормално се започва сериознота бебеправене със следена на ову и прочие ! Ако след 6 месеца няма резултат , мисля че е нужно да пристъпи към по- сериозни изследвания !

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
на шестия месец вече бях на профилактичен преглед.Гинеколога пусна хормони-пролактин,прогестерон,тестостерон,хламидия-направих ги и всичко е наред.От там ни посъветва да  отидем на спермограма. Отидохме-всичко ок.Сега съм само на ову тестове и съм си дала почивка от мисли и терзания.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 860
на шестия месец вече бях на профилактичен преглед.Гинеколога пусна хормони-пролактин,прогестерон,тестостерон,хламидия-направих ги и всичко е наред.От там ни посъветва да  отидем на спермограма. Отидохме-всичко ок.Сега съм само на ову тестове и съм си дала почивка от мисли и терзания.
А тест за проходимост на тръбите и фоликуметрия? Тестовете за ову не са показател, че наистина има ову. Показват че има пик на ЛХ само  Rolling Eyes

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Lailah,права си.Не се бях замислила над това.Утре отивам при генеколога.Благодаря ти!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
а какво представлява този тест за проходимост на тръбите?Как  и кога се прави?Боли ли?

# 43
  • София
  • Мнения: 702
Привет, момичета!
И аз искам да се включа в темата - това е трети месец за мен на следене на овулацията ми и трети месец на целенасочени опити. Първия месец следях с тестове овулацията и при 30-31 дневен цикъл, спрях с тестовете на 15 ден, защото така и не се появи достатъчно силна на цвят тестова черта.
Вторият месец имах два дни положителни тестове на 15 и 16 ден, но нищо не се получи. Сега отново следя овулацията, вчера беше 15 ден и теста е пак отрицателен! И да си призная честно се разревах и ужасно се сдухах....Не искам да повярвам, че имам проблеми с овулацията и недай си Боже някакъв по-сериозен проблем.  Ходя редовно на профилактични прегледи, но някакви сериозни изследвания като хормони и т.н. не са ми правени. Все се надявам да стане и да не се налагат тези сериозни изследвания

Затова искам да ви питам - до колко се доверявате на тестовете за овулация и знаете за случай, когато при отрицателен ову тест се е получило бебето? Искам поне малко надежда да си дам Hug

# 44
  • Мнения: 879
Жозефа, Овулацията може да се измества все месец... според мен ти се редуват ранна с къса, при мен стана така последните няколко месеца! Недей да се сдухваш! Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт