ЮЛСКИ Бебета - Тема 18

  • 20 577
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Кърджали
  • Мнения: 10 346
Оф, какво трудно приспиване имахме.
Преместихме детското легло в хола, защото няма как да отопляваме спалнята, само хола с камина на дърва. Ни еще спим на дивана, няма как. Но Кати за пръв пътт спи тук през нощта. И тъй като в спалнята нямахме телевизор и източници на шум, познайте какво се случи.Почти два часа сме я приспивали, и все от нещо се стряска и отваря очи. Дано свикне бързо и не ни кара всяка вечер да я приспиваме по два - три часа. И дано по - скоро дойде март, та да се върнем дружно в спалнята.
Гледам и за следващо бебе сте се заговорили вече.  Laughing Аз искам и едно момченце, ама да не е скоро. Първо да ситъпим малко на краката. Хайде, Кати ни беше като подарък, малко падна от небето Laughing  ама следващото малко по - сериозно трябва да е положението. Че и мислим я тази дето идва, я по - следващата година кредит да теглим за апартамент да си вземем и хич няма да ни е широко около врата.
Стискайте палци госпожицата да не се събуди докато си легнем. Че ние както си лягаме и след 12  Whistling

# 706
  • София
  • Мнения: 451
Аааа Кукумявче, ти да не си се замислила вече за второ? Wink И аз съм към отбора на Джил и Драга  Hug най-малкото заради секциото трябва да чакаме 2 години. Много ми се ще да е момиченце, но съм сигурна, че ако имам 2ро дете ще е момче пак  Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 493
Ааа не съм се замисляла за второ,смисъл,че мисля си,но не искам сега  Crazy  А и осеменителя също  Joy   Joy
Искам и момиченце,но много ще се радвам пак на момче!Днеска си мислех,че тези от нас които са с едно детенце, по някое време ще се похвалят с  EFP и ще се разпръснем по други "Очакващи бебета"..тъжно ми стана малко,искам пак да сме си заедно  Cry   Laughing
Стееееееф къде си?!
Фелисити какво стана с фотосесията,искам снимкии

# 708
  • София
  • Мнения: 6 186
Ехооо,здравейтеее!Мноого приятен ден прекарах днес! PartyСутрихта дремахме с бръмбарите до 11ч.(с кратки прекъсвания за храна).Каката дойде към 11,30 и понеже днес нямаше спорт,аз отидох на маникюр и на кратък шопинг.С девойката намазахме по 1 панталон,а батко блуза със Спайдърмен. Sunglasses.После ходих на зъбар и, за моя радост,се оказа,че няма да правим основен ремонт,а само частични поправки. Mr. Green Отивайки към детската градина да прибера малкия батко,минах и на един бърз масаж,че ми се схвана врата. WhistlingМалко подкашля мармотето,ама сега ще му сваря дюля. Naughty

1. Кои моменти са ви най-тежки в отглеждането на детето/ децата? -когато са болни Confused
2. Кога проявявате слабост и как? -същият отговор-когато са болни.За съжаление,с течение на времето,се притеснявам все повече и ме е страх,че понякога не реагирам адекватно. Confused
3. Ако имахте 2 дни само за себе си, без детето/ децата и мъжа ви какво ще направите ? - вероятно ще се наспя,ще погледам филми,ще попуша в хола,изобщо-ще се размажа от мързел. Laughing
4. Какво ви липсва най-много в ежедневието ви ? - сън и секс Mr. Green
5. С какво се поглезихте последно и с какво искате да се поглезите съвсем скоро Wink ?- -последно се поглезих с днешния ден,а другия месец ще се поглезя в Тайланд. Party

ЕлиГ,новият ти аватар е уникален! Heart Eyes
Карелия,ама ти сериозно ли искаш да купиш барабан?Доброволно? Shocked hahaha

Това го пиша от 2 часа. WinkДа видим колко нови отговора са публикувани. newsm78 Мдааа-5.Отивам да чета.

# 709
  • Мнения: 793
Мила и аз бях на зъбар  Joy Почистване на зъбен камък (бях написала котлен камък ама се усетих  hahaha ) и 1 кариес. Не бях ходила от 11 месеца Blush

# 710
  • София
  • Мнения: 1 635

Карелия,ама ти сериозно ли искаш да купиш барабан?Доброволно? Shocked hahaha

Ох, не мога... Joy Joy Joy
Същото си го помислих и аз, но никога нямаше да се сетя да го изразя по този начин. Hug

# 711
  • Мнения: 7 263

Карелия,ама ти сериозно ли искаш да купиш барабан?Доброволно? Shocked hahaha

Ох, не мога... Joy Joy Joy
Същото си го помислих и аз, но никога нямаше да се сетя да го изразя по този начин. Hug

Убивате ме  hahaha hahaha hahaha
Със сигурност не би ми минало през ума подобно нещо, но знае ли човек може пък детето да е музикално  Flutter Flutter Flutter ще израсне един нов Венко или пък Лили  Joy Joy Joy

Миласара, злобно ти завидях на дневния режим, вече почвам да търся и аз кака и то трайно стига съм се офлянквала.
 

# 712
  • Мнения: 7 263
Куку, мен не ме питаш, но ще ти кажа... за трето се заговорихме на майтап да са две момчета, че да изравним резултата мъже:жени вкъщи, но в действителност знаеш какво стана Joy, нито бройката, нито пола можахме да улучим. Аз съм си предоволна с Ния, само си мисля, че сега може да е палава за две момчета...
А ако ми се прииска четвърто, ще започна веднага, защото аз нямам много време. Joy

Медулаааа изобщо не си права да ми четеш мислите, а да ги пишеш из форумите още по-малко  Mr. Green Mr. Green Laughing
Вчера споделих с една група приятелки, че се улових в Хиполенда да гледам завистливо една бременна, не че Влади е станал някакъв великан, но някак си .... абе не се описва с думи това чувство ....
Мдааа, но майтап, майтап ама и при нас така на майтап го почнахме Владето - пък ей на какво излезе на финала. Но незнам дали бих се решила на още една бременност, по-скоро бих осиновила детенце.

Ели - невероятен аватар!!!

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 23:43 от Lennyh

# 713
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
1.Тежки моменти в отглеждането- съгласна съм с повечето мами, че като боледуват децата най-тежи.Докато израсте алергията на големия ми син- беше доста тежко и затормозяващо ooooh!.

2.Слабост-кога и как? - най-вече вечер, когато ушите на всички мъже в къщата отказват да функционират...тогава пускам сопраното ... smile3514 и ...понякога има ефект smile3516!

3.Ако имах два дни за себе си - бих ги споделила с таткото, че все време за нас двамата няма. То при таз заетост/от сутрин до вечер е в офиса, а и много често пътува/  сама се питам как успяхме три деца да сътворим... newsm12

4.Какво ми липсва в ежедневието? - smile3524,   luvbed,  lalalala -ей тези три неща!

5.Глезотии- Преди две седмици разходих куфарите до Южна Франция- с мъжа ми по служебни дела...подейства ми много освежаващо - шансони, кроасани...и един доста приличен шопинг...newsm03  .Хм, нямам нищо против да ми се случи скоро пак... Laughing

ЕliG, страхотна снимка! Heart Eyes
По-горе бях писала, че и според мен книжките на Фишър прайс са за по-големи дечица, но кученцето ми хареса, даже вече е закупено.Всички реплики се изговарят отчетливо и изразително от детско гласче. А най- ме размазва, като натисна светещото сърчице и  казва:- Ти си ми приятел! Обичам те!"
Според мен децата обичат да де отъждествяват с любими играчки и герои, честно казано- не очаквам да има обърквация на ръче и крака... Wink Смятам, че ще ни стане любима играчка! ВНИМАНИЕ !- Никого не задължавам с мнението си! Peace

Карелия  , това с барабанчето си е чист мазохизъм, ако ме питаш... ooooh! После да не кажеш, че не сме те предупредили! Mr. Green

Миласара, все по тоз режим да я караш!!! Hug

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 23:51 от LOTUS

# 714
  • При децата ми
  • Мнения: 6 123
Привет мами!

Влизам забързо, че малката заспа, и на мен много ми се доспа. smile3507
Днес бяхме на консултация, добре сме наддали за две седмици–5,760кг, а бяхме 5200, но сега пък има друг проблем. Sad
Оказа се ,че сме с атопичен дерматит и от днес сме на хипоалергенно мляко+кърма, ще пием какпки"Фенистил" и ще се мажем с "А-дерма". Крачетата и ръчичките  и са ужас...
По въпросите да се включа и аз:
1. Наѝ-тежките моменти са когато са болни-направо ми спира тока!
2. Слабост проявявам пак като са болни...
3. Ако имам два дни само за себе си, може би щях да се видя с приятелки, да прочета книга или да се разходя или пък хмм- щях да разходя децата! Mr. Green
4. Време за сън и за някои любими занимания.
5. С нищо не съм се глезила в последно време, Thinking , а би ми се искало да се поглезя с масаж, фризьор, еѝ такив неща...
Лека нощ и сладки сънища! Wink
Пък кога ще ви чета  Crossing Arms

# 715
  • София
  • Мнения: 6 186
Lennyh,ти пък написа мойте тайни помисли. Crossing Arms Mr. Green Wink Загледах се с носталгия по бременна жена още когато бръмбарите бяха на 1мес.Сега гледам с откровена завист. Twisted EvilПонеже тържествено обещах на д-р Григорова повече да не раждам с тази матка (а резервна нямам Mr. Green),сериозно се замислих за осиновяване. LaughingСтига,обаче,докато дойде време за такива действия,да не ми се народят внуци. Mr. GreenКакто е добре известно-никой не ми е длъжен да ми гледа внуците. Heart Eyes

# 716
  • София
  • Мнения: 4 031
Карелия, направих вече картичка, дори я отпечатах в една печаница, и излезе съвсем като истинска Peace
Мила, чудесен ден си имала, а в Тайланд ще имаш още много такива, сигурна съм!!

Аз съвсем го закъсах със зъбите, те са си ми слабо място, освен дето ме боли единствения зъб на който имам коронка, започна да ме боли отзад челюстта, и мъдреца , горния да продължава да расте, един гигантски стана, по-голям от кътниците, а долния, който попринцип няма на къде да расте, че нямам място на челюстта също е тръгнал.А не може да се каже че съм особено поумняла напоследък  hahaha а така ме тормозят тези мъдреци.

Най-интересното е ,че и аз започнах да заглеждам със завист бременни, хем имах такова ужасно раждане, и смъкване след това.Не знам дали ви се похвалих, че ми се размина , имаше вероятност смъкването да се корегира с операция, но всичко ми се е наместило, и както казва доктора, леко на бъзик ме взе, че май вече трябва да сменя Кегел с упражнения за корема Mr. Green
LOTUS , аз много ценя различните мнения  Peace Освен това според мен е полезно  и за четящите да видят няколко гледни точки.Искаше ми се повече хора да споделят за подаръците, кой какво купил или поръчал или ще купи, защото вече има такова огомно разнообразие, че  е невъзможно човек да види всичко.

аз за сега съм харесала това : http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=233&state=toyTypeId=2 … ementId=0@ageId=0 и нещо подобно за количката http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=198&state=toyTypeId=1 … ementId=0@ageId=0 като започне да седи да има какво да се занимава.

Hrispa76 , искренно ти съчуствам  Hug

ама много ми харесахте аватара , мерси, мерси  Heart Eyes

# 717
  • София
  • Мнения: 15
Брей човек един ден да го няма и вие сте изписали света, та даже и анкети сте пуснали, чакайте да запретвам ръкави, че „работа” ме чака.
Почвам от анкетите:
1. Най-тежко ми е когато плаче а аз не откривам какво й е;
2. Слабости: когато вечер съм уморена, а таткото се прави на дваж по-уморен почвам да говоря през зъби, а като оставя бебка в другата стая отварям голямата уста (някой път повишавам тон и пред нея от което много си се дразня, но гледам да не го правя защото и таткото е от гласовитите и си представям какъв стрес причинявам на миличкото ми детенце, но в общи линии трябва много, ама много да ми е прикипяло, за да си изпусна нервите в нейно присъствие). За слабост приемам и това че се оставям да ме манипулира, в смисъл, че не мога да се насиля да я оставя да плаче поне малко, а тичам да я взема и когато знам, че е просто глезотия и нищо друго не й липсва;
3. Ако имам два дни за себе си (ама май, май два дни са ми много до сега не ми се е случвало повече от няколко часа да съм без нея-гледам не съм единствена)  ще се видя с приятелки, ще направя шопинг терапия, ще отида на масаж, после релакс.
4. Нищо не ми липсва, преди ми липсваше тя, сега си я имам; Преди обичах повечко да спя, но не се оплаквам от липса на сън;
5. Днес се поглезих-видях се с приятелка хапнахме на обяд после обиколихме коледните базари и се уважихме. Подейства ми супер зареждащо. За глезотийка приемам и перманентното пазаруване за бебка. За сега това по-натам може и други глезотийки да си позволя лично за мен.
6. За проходилка още не съм мислила, така си свикнах да я разнасям, а тя е като истинско гюле, такива бицепси съм направила, че ако ковна една и на някой професионален боксьор на 100% ще го нокаутирам;
7. За кухнята-ще пробвам някоя частна био кухня, ако съм доволна може да я ползвам, но не изцяло, ще й приготвям и аз храна (все пак си купих помощник-уреда на Чико), ако не ми харесва или не ми допада как включват храните ще готвя изцяло аз;
8. Сама не изкарва никак дълго никъде. Днес готвих и я сложих до мен в столчето за хранене и изкара 10-15 мин., като естествено през цялото време й обръщах внимание. Напоследък много се смее като й кажа брррррр;
9. Ох Кукумявче разсмя ме с твоя въпрос-искам да имам второ детенце, но още не се чувствам готова за опити, а и секциото не позволява. Може би ще искам да е момченце още не съм сигурна и в това дори, но каквото дойде нищо не връщам.
Мама Меше на мен пък ми купиха парфюм уж за Коледа, но ми го дадоха и вече си го ползвам, май ще „намажа” още един подарък за Коледа. Mr. Green
А-4 Всичко омазано с тиква и моркови накисвам първо. Пера със Сано максима, всичко излиза, нямаме петна. На беболинка дрехите не ги пера с нашите дрехи и не мисля скоро да го правя.
Лилчо аз не съм пробвала да топля в стъклено бурканче, претоплям направо в контейнерчето което си е към уреда, защото го ползвам за претопляне само на приготвените с уреда пюрета, а тях съхранявам в контейнерчетата. Купените пюрета си ги топля в нагревател който отделно си имам. За времето в книжката има дадено време за различните видове пюрета, но пише, че средно е около 20 мин., но на мен за 20 мин. ми стават много горещи затова ги топля на 10 мин. напълно достатъчно е. И пак започваш с тези „мръсни думи”  Mr. Green картофено пюре-аз не й слагам масло, а пък то и колкото грахово зърно милото хем няма да го усети само беля можеш да му направиш, не знам така си мисля аз.
Да ви кажа от днес шошка си стои съвсем откровено седнала и то съвсем сама си се задържа доста дълго време, сяда си и си играе или с краката, а ако й дам играчка си я върти в ръцете, прехвърля я от едната в другата, разглежда я всякаш за първи път я вижда (сигурно защото я вижда от друг ъгъл, знам ли) и така в един момент като се заиграе и се кламбичва на една страна.
Утре ще се украсяваме коледно после ще щракна няколко снимки да ви заредя с малко Коледно настроение (не, че без това си нямате, но никога не е излишно, аз например с удоволствие разглеждам и ще разглеждам вашите коледни подредби), в тази връзка ще се възприеме ли идеята на свахята (Лотус) за създаване на коледно албумче? Хайде време не остана, сега ще са търкулне и после ще питаме за нея. Приемам всякакви коледни предложения за обсъждане.

# 718
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Баш за тези барабани не сте прави, мацки. Имаме ги наследство от каката и точно сега Неви им се кефи много, особено като ги натиска и те светят. Не са по-различни от всяка друга музиколна играчка. Единствено цената при моите любими кикиморци ме втрещява  ooooh! Купихме барабаните с доставка от чужд сайт за 30 лева, а сладкишковците са ги опнали за 70, евала. А те се оказаха в последните дни едно добро средство за забавление и самостоятелна игра.

Ще направя клипче на Невуша с тях и ще пусна.

За трето дете не съм навита, от гледна точка на липса на пространство у нас за повече човеци, та съзнателно вече бебета няма да правим, ама ако пък един ден стане гаф... ще си го гледкаме май.

Относно проходилките - смятам да не ползвам този път, от опита ми с каката се оказа напълно излишна вещ, тотално пречкаща ми се из дома и краката най-вече. Стефи не я искаше и излизаше от нея. Има я снимана само в проходилка за парлама дето има една приказка, иначе не я полвахме по предназначение. Уокъра за мен е по-практично средство за прохождане.

Кухня - категорично не! Naughty

Ясла - категорично не! Naughty

Трудно ми е като са болни, като са кисели, като са капризни, щото и аз изживявам с тях нещата - боледувам, киселея, капризнича...

Тежките моменти са ми отново при болест, тежко ми е да си представя да ги няма около мен, за това не ги и давам по баби и дядовци и едва ли скоро ще ги дам. Blush

Не си представям два дни без тях, на втората минута вече ги мисля. Ами не ни е прерязана пъпната връв в родилното, това е  Blush

Липсва ми да се наспивам, но и това ще дойде. Иначе сега намирам време за нещата, които ме забавляват.

Глезила съм се с някои покупки, ама те пак са за децата  Mr. Green извратена работа.

Айде да се паркирвам да лягам, че кака утре е на градинаааа.


# 719
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Уреда на Чико и аз ще го купувам и за щастие го открих в един магазин във Варна, ще мога да си го видя, пипна, гаранцийка ще има и най-важното, няма да ми се налага да го купувам он-лайн. Цената му в магазина е 169 лв. Да се върнем от София и го взимаме и се започва готвенето, захранването...

Общи условия

Активация на акаунт