Zymafluor при бебета

  • 5 609
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Моля, всички от набор 70 до набор 82 да проверят дали не са с унищожени мозъци Joy
През тези години се провеждаше масова флуорна профилактика, но не съм забелязала нашето поколение да е с повсеместни умствени увреждания Peace

Е, въпроса е спорен Joy  (това в кръга на шегата разбира се)

По темата:Никога не съм давала на Иво Зимафлуор, точно защото четях много противоречиви мнения и материали. Реших да не рискувам.

# 16
  • Мнения: 69
Не давам,въпреки че лекарката ни го изписа още при раждането и каза да го давам до 2год. възраст.Направи ми обаче впечатление ,че в САЩ всички марки вода за бебета бяха обогатени с флуор.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Моля, всички от набор 70 до набор 82 да проверят дали не са с унищожени мозъци Joy
През тези години се провеждаше масова флуорна профилактика, но не съм забелязала нашето поколение да е с повсеместни умствени увреждания Peace


 Joy Joy Joy Joy

Всичко ми се изяснява...

# 18
  • София
  • Мнения: 415
И аз не съм давала заради противоречивитие мнения.

# 19
  • Мнения: 2 474
Отглеждах синът си от 7-я месец до годинка в Чехия и там ни изписаха Zymafluor!Не обичам всякакви хапове и затова не му ги давах.Интересно,че зълва ми е зъботехник и не ми е казвала нещо лошо за тези хапчета със флуор.

# 20
  • Мнения: 171
Аз съм набор74 ,и при нас и в детска и в училище имаше флуорна профилактика  Laughingняма как да ги забравя белите сладки хапченца....гълтах ги като бонбони....АМА  newsm78ДАЛИ МОЗАКА МИ Е ТЕЧЕН ВЕЧЕ.
Нека вече сериозно -зъбното здраве е сбор от фактори- хигиена наследственост, здравина

на емайла итн.По 4 капки на ден няма как в рана кърмаческа възраст да го предозирате.Зъбна флуроза  при предозиране над 20 пъти профилактичната доза за дълъг период от време .... Впо късна възраст се съобразете с водата която пият децата и флуорното и съдържание  Wink да децата обичат да гълтат и паста за зъби.....ако имате съмнения за това ...просто не давайте.Флуорната профилактика има смисъл ако се прави дълго време с години.....поне до 10 год... 

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Не съм давала, нито някога ще давам флуор.

# 22
  • Мнения: 668
Аз съм набор74 ,и при нас и в детска и в училище имаше флуорна профилактика  Laughingняма как да ги забравя белите сладки хапченца....гълтах ги като бонбони....АМА  newsm78ДАЛИ МОЗАКА МИ Е ТЕЧЕН ВЕЧЕ.


и на нас ни даваха, аз съм пила понякога, понякога ги хвърлях, дано съм хвърляла повече

ако се замислиш в какво състояние са хората днес, живот между бачкането, телевизора и мола, и мисли за това кой какво казал в сървайвър, какво ново да си купи, и как да вземе пари за него, може пък флуора да си е свършил работата и да е втечнил мозъците на голяма част от наслението.  Laughing

 по този повод -поздрав:

http://www.youtube.com/watch?v=1m71m-LBqFQ

# 23
  • Мнения: 171
 Thinkingвсичко зимаш на шега, въпреки ,че темата е сериозна .....Блажени са невежите за зъбното здраве на децата си...нека има повече работа и за зъболекарите Joy

# 24
  • Мнения: 668
Thinkingвсичко зимаш на шега, въпреки ,че темата е сериозна .....Блажени са невежите за зъбното здраве на децата си...нека има повече работа и за зъболекарите Joy

ако на мен говориш-ни най-малко не се шегувам
много сериозно е това

а зъбното здраве-аз мисля, че е редно човек да се образова и да е научил вече, че отдавна не се препоръчва вътршен прием на флуор.Ако се сещаш, дори на водата девин, пише че има твърде много флуор и да не се дава на деца, а този флуор е неизмеримо по-малко от лекарствата с флуор. Не може да се разчита на спомените на зъболекарите от инфомацията, която са получили преди 20 години да дават мнения днес за това, като се има предвид, че не се ограмотяват допълнително след като се дипломират. В нета има достатъчно много сериозна инфорамция за флуора и ефектите му, че да може човек да прехвъли на друг отговорността за информираността си по въпроса.

# 25
  • Мнения: 171
Има много видове минерална вода с различно съдържание Naughty не съм съгласна с мнението, че като дадеш пример с един вид вода и почваш да обобщаваш ,което ми говори ,че не си наясно с казуса, не приемаш чуждо мнение... Все още съществуват Европейски програми за флуорна профилактика.Това че в България ги няма ,не означава ,че няма такова "животно".

# 26
  • Мнения: 668
Има много видове минерална вода с различно съдържание Naughty не съм съгласна с мнението, че като дадеш пример с един вид вода и почваш да обобщаваш ,което ми говори ,че не си наясно с казуса, не приемаш чуждо мнение... Все още съществуват Европейски програми за флуорна профилактика.Това че в България ги няма ,не означава ,че няма такова "животно".

какво чуждо мнение, какви пет лева Laughing
аз съм дала конкретни факти тук и материали от лекари, и факт че на всяка вода, със съдъжание на фулор над определена граница се пише изрично, че не става за деца
освен това ти казвам, че в световен мащаб се знае, че флуор не се дава вътрешно никога, и това е факт, а не мнение

# 27
  • София
  • Мнения: 1 262
Дааа, не бива да се дава  Peace

# 28
  • Мнения: 1 354
Аз не съм давала, единствено през бременността бях пила един месец, по предписание на лекарката ми.

# 29
  • Мнения: 14 654
Няма да давам на бебето и то не защото вярвам, че флуорът унищожава мозъка  Laughing , а защото давах на първото дете и положителен ефект върху зъбите му няма. Много са проблемни и сме на зъболекар през 4 месеца. Държа да отбележа, че проблемите са комбинация от наследственост и често повръщане в ранна детска възраст, не става дума за флуороза в никакъв случай. За късмет и мозъкът е пощаден.
пп: ако даваш все пак флуор - консултирай се съ стоматолог за дозата, а не с педиатър, също така не му давай минерална вода.

Общи условия

Активация на акаунт