безопасни ли са лекарствата за задържане

  • 19 732
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Щом се предписват на бременни, е ясно, че са правени тестове, лекарствата понасят и не са вредни. Особено пък протектиращите бременността. Нали за това са създадени. Едва ли ще се предписват лекарствени продукти за задържане, ако предизвикват малформации у плода? Тогава какъв е смисълът от тях. Иначе по-добре да важи естественият подбор.
100% безвредно лекарство едва ли има. Но Angel_Dust е права- кое е по-големият проблем? Лекарствата са изписани за конкретен проблем, не за цвят.

Наистина предозирането с прогестеронови препарати, както и по-виското ниво на прогестерон у майката могат да доведат до синехия.

InaD, пила съм лекарства до 37 г.с., отделно са ми вливани такива венозно. Дъщеря ми се роди 9 дни преди термин 3300 гр.

# 16
  • Мнения: 6 274
Пила съм ужасно много лекарства, бях много време на инжекции - децата ми са живи и здрави.
Както и Ангелчето малко по- назад е писала, за мен много по- голям проблем би бил един спонтанен аборт(да не дава Господ Praynig).

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Пила съм Дуфастон - проблеми да чукна на дърво нямаме.

Аз вярвам на лекарите си.

# 18
  • Мнения: 219
Когато един лекар изписва лекарства не една бременна жена той първо преценява каква ще е ползата и какъв рискът. Ако вярваш на лекаря си и преценката му пий си хапчетата и не се тревожи толкова,а ако не потърси друго мнение. Все пак всичко е Божа работа .

# 19
  • Мнения: 43
Аз пих дуфастон , магнерич и магнерот (не едновременно) почти през цялата бременност . Отделно доста често влизах в отделение за задържане и ми биеха папаверин и ми слагаха системи (но не помня вече с какво). Нямаме проблеми за щастие.Прочетох мнение на потребителка , че може би за това детето и се родило по дребно , но моя син се роди доста едър дори, така че не смятам , че има някаква зависимост.

# 20
  • Мнения: 445
Пиех Магнерич  и Но Шпа. Бебо се роди  4370, така че едва ли кг са свързани с лекарствата.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
Освен за задържане в началото( Прегнил и Дуфастон), от четвъртия месец пия Допегит, Новфилин и Дузодрил заради кръвното. Слагах и пих разни лекарства и  за гъбички. Страх ме е, но вярвам на лекаря си.

# 22
  • Мнения: 2 111
До 12 г.с. приемах Дуфастон и Утрогестан.
От 5 месец до началото на 9 месец пиех Магнерот,Но-шпа и Гинипрал по 3 пъти дневно.
Дъщеря ми се роди 3600гр.
Благодарение на тези лекарства успях да задържа детето си и да износя бременността си до термин.Въобще не бих се и замислила дали да ги пия.
Едиствено Верапамил отказах да пия,понасях си всекидневното сърцебиене от Гинипрала.

# 23
  • Мнения: 19
Благодаря ви! Наистина ми вдъхнахте увереност! Наистина по-важно е да се предпази плода от евентуално преждевременно раждане. Дано успея да стигна до 37 г.с. /сега съм в 34/; малко остана.... ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ

# 24
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз бях на Дуфастон,Утрогестан на по-късен етап,после пак Дуфастон,Гинипрал,вливания на магнезии в болницата,Но-шпа,Папаверин+Смазмалгон инжекции...и още мнооого неща.Но рискът за плода беше голям, така че нито за миг не се замислих дали са вредни  Peace
Факт е, че си имам живо и здраво момченце, благодарение на тези лекарства  Peace

# 25
  • Мнения: 3 497
Не съм пила нищо и двата пъти, но знам, че Дуфастон, ако се предпише в неправилни дози, може да предизвика спонтанен аборт, тъй като е хормонална бомба. Иначе за дефекти, не знам.

# 26
  • Мнения: 85
Цялата ми бременост мина на лекарснва и инжекций пих какво ли не, за щастие родих здраво дете.   По мнение на наблюдаващия ме доктор правих и  ехокардио графия на плода с това иследване исключихме  сърдечно заболяване. Пожелавам ти лека бременност

# 27
  • Мнения: 2 447
Смятам,че щом са за задържане не би трябвало да вредят на плода...

# 28
  • Мнения: 14
azareja_voil нормално е да се притесняваш, но понякога така се получава. Аз през живота си не бях пила толкова хапове, колкото през бременността, да не говорим, че бях два пъти на антибиотик и ми слогаха серклаж с пълна упойка.  Колко познато ми звучи очакването на тази пуст 37 г.с., моето щерче се роди в началото на 40 г.с. и то близо 2 седмици след свалянето на серклажа 3300гр.  Какво ли не съм си помисляла, какво ли не ми е минавало през ума, но божа работа. Малката е перфектна, жизнена и жилава и неуморна, да ми е жива и здрава!!  Успех ти желая мила и остави черните мисли настрана Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 389
Последните два месеца от бременността пих по 21 хапчета на ден  - Магнерич,Но-шпа, Гинипрал и Нифидипин. Доколкото мога да преценя дъщеря ми е ок  Wink

Общи условия

Активация на акаунт