Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 391
Ехо, здравейте Simple Smile
Благодаря на всички за  коментарите за възпитанието. Аз четох, но нещо все не намирах време да пиша. Явно и вие се сблъсквате със същите дилеми.. Тепърва ще има да се учим.

Относно яслата, при нас Яна е в група на деца м-ду 1 и 2 години. Тези, които са над 2 години ги учат да оцветяват, да апликират, по-малките не, но за сметка на това Яна вече пее песнички - вярно с много бебешки думи, но хваща ритъма и мелодията и като хвана по някоя дума разбирам за коя песничка става въпрос Grinning Много сладко. А когато и пускам песнички на компютъра още с първите акорди разбира за коя песничка става въпрос Simple Smile
Също ги учат разни неща, повечето от които тя така или иначе си знаеше. Имат си тематични занимания на разни такива теми с цел обогатяване на речника и познанията за околния свят. - напр. частите на тялото, различни дрешки, различни природни явления - напр. слънце, дъжд, сняг.., различни животни и т.н.
Учат ги да ядат самостоятелно и тук имаме значителен напредък.

Въпреки яслата обаче Яна е станала доста срамежлива напоследък - в последния месец да кажем. Вкъщи не спира да бърбори, но отидем ли някъде нагости, мълчи и само се гуши в мен. Само при баба си се отпуска.. Явно е в такъв период.

Мерси на всички за полезните здравословни рецепти, ще ги пробваме  bouquet

Хубава неделя от мен (слънчицеее  Nature Sunny) и приятни разходки!

# 721
  • Мнения: 132
Вери, писах и аз в темата за синехията, но да ти кажа - добре е Ина вече, само деня на самата манипулация беше кошмарен, но вече мина и се надявам да не се повтаря повече Praynig
Дали е било сериозно - мисля че да, според лекарката ставаше дума за тотална синехия, влагалищен отвор никога до преди няколко дни не бях виждала  Confused
Малко ме притеснява фактът, че Ина беше така още след като си дойдохме от болницата, а нали уж не може да е вродено, заради естрогена от майката, който ги "пази" по време на бременността  newsm78
Както и да е, да не спамя повече  Blush

Мале, за ядките - перат си не по-зле от обикнове прах за пране, но нямат аромат, затова може да се слага по малко етерично масло в/у торбичката, в която стоят по време на прането и така се ароматизират всички дрехи
Аз от финансова гледна точка реших да ги пробвам, имам близка, която отдавна пере с тях, а и ми беше интересно  Wink

Ставам, че излизаме навън

Орхид, честити ви ходещи крачета, много да тичкат за радост на цялото ви семейство!   bouquet

# 722
  • София
  • Мнения: 779
Ехо, здравейте.

Влизам, за да се похваля, че вече съм и леля.
Днес сестра ми роди Теодор 2850, 49см. Laughing

# 723
  • Мнения: 51
Веси - честито лельо!!!!Да е жив и здрав племенника Теди и много да ви радва!!! Аз докато чакам сестра ми да ме направи леля и ще остарея  Mr. Green

Орхид - страхотна торта, оригинална идея ; ЧЕСТИТО ви ходеща крачета!!!Браво на младия етнолог  Боби;)

# 724
  • Мнения: 71
Охрид,майстор  си   Wink ,Веси  да  е  жив  и  здрав  Тедко  и  много  да  ви  радва  Hug

Завиждам  ви  за  хубавото  време! Нас  тук  ни  отнесееееееееееееее  Close , дано  да  утихне  до  утре ,че  незная  как  ще  се  доберем  до  детската  ooooh!, айде  да  изписваме коледната  тема  и  с  новата  да  си  поръчаме  само  хубави  слънчеви  пролетни  дни ,че  вече  ми  се  у вижда  да  си  стоим  вкъщи 

# 725
  • София
  • Мнения: 201
Пожелавам на Боян на Орхид, да е здрав и стабилен,  да тича и да не се препъва в нищо занапред!
Тортата и погачата - много хубави!


Честит племенник на Веси21!


Мишленце,
мерси за инфото. ще взема да си купя.


А за сушените плодове: вчера купих и аз червени боровинки от Кауфланд, Зари ме замеря от вчера с тях:) Киснати или не киснати ще има да се учи да ги яде занапред в крем, без крем...но както и да е, оттам купих и био черни стафиди на 3на цена, но ужким био и натурални, както и да е, дано и с тях не ме замеря Simple Smile

# 726
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
поздравления за добрите новини, особено за ходещия Бобо Simple Smile
Мишле, много гадно за срастването, аз все се чудя дали ние сме добре, ама като ида сега за пентаксина ще я накарам да я види.
Аз пак бях в София за 4 дни, но дано се позаседя сега малко и да се оправи времето, за да ходим по разходки вече.
Хвърлихте ме в ужас с тия сушени плодове, Истина е, че невежите са по-добре - не знаеш и не се тревожиш, а ние .... Вече няма да се кефя толкова, че яде стафиди вместо бонбони, а все ще си мисля колко са канцерогенни. Ще проверя все пак в Кауфланд за разни сушени плодове, може и за био.
Я кажете какви закуски давате на младежите? Офи дава някои интересни идеи, ама трябва да намеря такова брашно от рожкови. А как стои въпроса с прясното мляко - може ли да се дава вече или още само на кремчета?

# 727
  • Miami
  • Мнения: 413
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! ДА СТЕ БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ, РУМЕНИ, ЗАСМЕНИ!

# 728
  • софия
  • Мнения: 60
честита баба марта на всички сладури. Бъдете здрави ,румени, засмени!

# 729
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Здравейте!

Честита Баба Марта от мен и от Слави.Да сте здрави и усмихнати и мнооого щастливи!

Честит племенник на Веси и честит ходещи крачета на Боби.Значи етнолог-браво!!!(Щото аз съм такава  Wink )

Мишленце дано всичко с Ина вече да е наред.  Praynig

Някой по-напред беше писал за това как една продавачка се възмутила, че купува за момченцето си момичешки играчки-ми аз на Слави преди време му подарих малко бебе дето се смее, храни и плачи и той много си го харесва.Мисля за Великден да му купя количка за бебето, а за рожденния ден кухня , защото виждам, че детето има афинитет към това и хич на ми пука, че е момче.даже бебето като го взех продавачът ми каза, че напоследък много майки вземали за момченцата си, така че не виждам нищо лошо в това...Малко се отклоних, но сега се сетих за това...

Иначе ние сме добре.Слави вече почна да си носи слуховите апарати и даже изкарва по 2-3 часа с тях на ден, което е направо чудесно.2 седмици беше при баба и дядо и вече ходи на гърне-това ни е най-новото постижение.Е, малко реве и не иска в началото, но после си свършва работата.Досега нямаме празно  Mr. Green

Хубав и слънчев ден желая на всички!

# 730
  • Мнения: 318
Честита Баба Марта

# 731
  • Мнения: 27


Честити ходещи крачета на Боби, и аз му пожелавам никакви спънки от тук нататък и все така да радва смелата си майчица  Hug

Честит племенник и на Веси, дано да е умен, здрав и палав като батко си Марти  Heart Eyes

Браво и на Слави за гърнето и че свиква с апаратчето- дано скоро да не му трябва  Hug

За възмутената продавачка аз бях казала  Laughing
Още не съм купила но скоро ще му взема бебе, и аз от приятелки напоследък чувам че са модерни бебетата и сред момченцата  Laughing така че смело купувайте  Peace
Ние количка имаме но нищо не дава да сложа вътре та бебето ще е пеша като гледам..

Мая дано се оправи времето при вас , но и при нас следващите 15 дни го дават типично женско време, слънце сняг и дъжд  Crazy всеки ден различно....

# 732
  • Мнения: 256
Баба Марта прати вест, ДА НЕ СЕ РАБОТИ ДНЕС! Да качим краката на бюрата и да се чешем по главата.... бели, румени, засмени... от божествен мързел днес опиянени! След кафенцето горещо иде време и за още нещо... сандвич със кюфте и много бири със мезе...! Здраве, щастие и рози, виното - във двойни дози. Бурен... секс във всички пози, пожелаваме на Вас Баба Марта, Пролетта и Аз!

Честита Баба Марта!!!

# 733
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Честита Баба Марта и от нас.Да сме здрави и засмени всички
 Да се включа отново за темата за синехията,и моята щерка беше така преди няколко месеца.И нашето срастване беше пълно,нямаше влагалищен отвор.Сигурна съм ,че не се беше родила така просто по-късно се получило.Сега я наблюдавам редовно но сякаш ми се струва,че пак започва да се сраства откъм дупето Cry,и пак започвам да се притеснявам да не се затвори нацяло.
Дано да няма повече Praynig
 

# 734
  • София
  • Мнения: 201
Честита Баба Марта и от мен и Зари!
Да сте хубави и здрави!


Общи условия

Активация на акаунт