Към мамите живеещи в Германия -Въпросче?

  • 1 145
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099


......Попитах дали има някакъв срок, каzаха ми че няма, но паспорта и снимката в него трябва да идентифицират лицето, на което иzдадено, т.е. ако раzликите между оригинала и копието станат много големи трябва да се сменя, zа да няма проблеми по границите Simple Smile

Даааа, това вече звучи логично, и на мен ми беше странно, че 10 години трябва да щъка с бебешка снимка в паспорта.

# 16
  • Мнения: 4 244
Значи детските паспорти наистина са валидни 10 г обаче аз на бандитката го смених че първия и беше с снимка от 4 месечна възраст и нямаше място за нови печати  Mr. Green
Това за двойното гражданство е така, ние може да нямаме но децата могат да избират после на 18 г възраст
Новите паспорти вече се правят - това го знам от диригента ни, че някои от пенсиите дето ще пътуват с нас си ги правиха наново. Цени не знам, но знам че са с пръстов отпечатък
На мен ми стигна цирка в американското посолство, че и на двата показалеца ми поискаха  Shocked

# 17
  • Мнения: 426
10x на всички Мами newsm10 това за паспортите беше интересно.

# 18
  • Мнения: 426
А има ли право майката на припознатото  дете да ползва облагите на тяхната социална система(детски, майчинство помощи) newsm78

# 19
  • Мнения: 4 244
Би трябвало, май досега не сме дискутирали подобен случай и е нещо ново поне за мен.
Казвам би трябвало защото ще живее в Германия и ще отглежда немски гражданин

# 20
  • Мнения: 426
Би трябвало, май досега не сме дискутирали подобен случай и е нещо ново поне за мен.
Казвам би трябвало защото ще живее в Германия и ще отглежда немски гражданин
Чух ,че маиката не може тъй като не е немски гражданин, но бащата може . За целта майката трябва да прехвърли правата на бащата,което в случая с моята приятелка е крайно неприемливо. #Crazy

# 21
  • Мнения: 3 880

Чух ,че маиката не може тъй като не е немски гражданин, но бащата може . За целта майката трябва да прехвърли правата на бащата,което в случая с моята приятелка е крайно неприемливо. #Crazy

Митове и легенди ooooh! Прехвърляне на правата и други глупости.
Никой няма да я кара да му прехвърля родителските права (още повече, че той така или иначе ще получи равноправни родителски права след като си припознае детето)
Тук има доста мами  без немско гражданство (аз съм една от тях), които се ползват от облагите, когато и останалите условия са на лице (детето живее в Германия, семейните доходи не прехвърлят определена сума и т.н.).
Не се връзвайте на такива неща като "чух" "някой ми каза" и т.н.
Информирайте се където трябва и на сигурно място какви са предимствата и недостатъците на тази стъпка, за да не съжалява накрая за нещо при свършен факт.
Иначе пак повтарям, като майка на немски гражданин ще има всички права както и една с немско гражданство...

Успех

# 22
  • Мнения: 4 244

Чух ,че маиката не може тъй като не е немски гражданин, но бащата може . За целта майката трябва да прехвърли правата на бащата,което в случая с моята приятелка е крайно неприемливо. #Crazy

Митове и легенди ooooh! Прехвърляне на правата и други глупости.

Направо ме изпревари  Wink  Hug  Heart Eyes

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
При нас е така, мъжът ми получава възпитателските, аз - детските. Детето получава някакви жилищни пари.
Твоята приятелка с таткото ли ще живее или сама с детето или как? Защото, ако е там (т.е. тук) и живее сама с детето, се води Alleinerziehend и там вече има още соц.подкрепа.

# 24
  • Мнения: 426
При нас е така, мъжът ми получава възпитателските, аз - детските. Детето получава някакви жилищни пари.
Твоята приятелка с таткото ли ще живее или сама с детето или как? Защото, ако е там (т.е. тук) и живее сама с детето, се води Alleinerziehend и там вече има още соц.подкрепа.
С таткото. Благодаря ви инфото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт