Въпросче към английските мами

  • 1 834
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
Привет и от мен.
На мен Натуест и HSBC ми отказаха, защото не мога да докажа адреса си. Дори писмо пуснато от тях с пин-номера на издадена на мен кредитна карта, дипендант на тази на мъжа ми не е доказателство. Отказаха здравната карта от NHS също. Другия месец вече ще имам сметка на мое име и ще мога да го направя. За детенце обаче нищо не мога да кажа. Може то да има повече права от мен.
Наверемто е било много лесно и са отваряли сметки за щяло и нещяло, но сега е по-затегнато положението.
Информацията ми е от петък. Много бях обидена на банковата служителка. И понеже сега чета Гордост и предрасъдъци много ми идеше да й кажа на тръгване на тази:
I send no compliments to your mother!

 smile3515 smile3511

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 18:28 от Елф

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 334
на мен също ми отказаха в Натуест джоинт акаунт с мъжо,защото не работя и не плащам сметки,а трябва да имам поне 2 такива нещица на мое име. иначе си имам сметка в тяхната банка от преди и си я ползвам вече 3 -та година. за беба нямаше проблем, но не помня дали искаха нещо освен акта за раждане.

# 17
  • Мнения: 579
Говорейки за банки. Знае ли някой при  АЕR %при детските сметки и кое е по-дборе- по-голям процент или по малък годишен процент?

Също така ангииските мами, внесохте ли тези 250лири чек и къде?
Ние още се помотваме и май аз ще трябва да го свърша това нещо,внасянето. Някакви идеи и препоръки?  Tired


Не знам на Aer%,но да попитам аз за този чек,трябжа ли някъде да се регистрирам или нещо друго за да го получа?
Вече много лефлетки сме получили(от къде лио ни научават адреса newsm78),ама все не разбирам така ли ще ми го изпратят или трябва да се обадя някъде?
(тъп въпрос,ама аз да си питам,че съм малко невежа Embarassed Embarassed Embarassed)

# 18
Станислава с ILR си (или с английско гражданство). Аз на никой не съм се обаждала. Те ни имат в регистрите. Важно условие е детето да е родено и след 01.09.2002 година.
Ако отговаряш на тези условия и не са ти се обадили се свържи с Инланд Ревеню. Те ще ти го изпратят.
http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/index.htm

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 334
ако бебата има право на чека ще ви го изпратят. за всеки случай иди на сайта на Инленд Ревеню и провери,там се попълва и онлайн форма.
Мира, ние внесохме чека в Натуест. Имаше някакъв срок, след който държавата свършва тази работа вместо теб, та виж да не са го сложили вече някъде.

# 20
..... Имаше някакъв срок, след който държавата свършва тази работа вместо теб, та виж да не са го сложили вече някъде.
Има такъв момент, вярно е. В писмото придружаващо чека го пишеше.

# 21
  • Мнения: 579
Айде сега пак аз да задам мойте тъпи въпроси:

Тука получих някакви оферти за отваряне на някакъв акаунт в BABY BOND,не съм го попълнила още.Като го попълня,чак тогава ли ще получим чека newsm78?
Ей тука е това www.thechildrensmutual.co.uk/babybond

Станислава с ILR си (или с английско гражданство). Аз на никой не съм се обаждала. Те ни имат в регистрите.

Honda, ние сме си с бг гражданство за огромно съжаление май
А иначе детето ни е на 4 месеца(лентичката нещо не се показва)

# 22
  • UK
  • Мнения: 1 334
Станислава, ако имате ILR само. ако получите такъв в бъдеще може би е възможно да вземете и чека със задна дата newsm78

# 23
  • Мнения: 579
Станислава, ако имате ILR само.....

Какво е това ILR?
Аз ви казах че съм много невежа Embarassed

# 24
  • UK
  • Мнения: 1 334
Indefinite Leave to Remain, т.е. право да останете в страната, да работите и т.н. общо взето май само нямате право да гласувате. много хора вземат такова след като са живели страната определен брой години, но това по-добре ще ти го обясни Хонда и аз не съм съвсем наясно Embarassed

# 25
  • Мнения: 579
Благодаря  за обяснението,maimunka.
Нямаме индефинетли.
Ние и двамата(с мъжо) чакаме вече близо 2 год за 3 годишни визи.Дано ме разбирате.Ами то скоро трябва да подаваме за ILR(не знаех че така му е съкръщението).

# 26
Ами значи след като го получите тогава чак можеш да аплайваш за този чек. Мисля, че го пускат със задна дата (не пречи разбира се да проверите). ILR се издава след 4 години работа в Кралството (бизнес визите и уърк пърмитите, като чувам, че май с бизнес визите също няма да се признава, но за сега май е само слух - не се зачита студенството). Може да се подаде молба един месец преди навършването на тия 4-ри години, но не по-рано. Ми това е - късмет  Grinning

ПП: Що се отнася до Бейби Бонд, мога да кажа само, че са големи зарибявковци и хванеш ли се с тях няма оттърване. Направих тази глупост с голямата щерка и едвам се откопчях. Не че нещо ама ми зариваха пощата с излишни книжлета  Crazy Laughing

# 27
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Сега вече като стигнахме до чека, я ми кажете къде е най-добре да се внесе този чек,в коя банка.

# 28
Сега вече като стигнахме до чека, я ми кажете къде е най-добре да се внесе този чек,в коя банка.
Е това никой не знае Wink Laughing. Дето го сложиш (упс - инвестираш). Мене ако питаш, май няма особенна разлика

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И нашия чек прашасва някъде  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт