забременяване в училищна възраст !

  • 4 061
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
кажете си честното мнение за  preggo в ранна възраст..моля всеки разгледал анкетата да гласува newsm10 newsm11 smile3502 smile3518................ newsm07 newsm30 stork-boy stork-girl 1stroller luvbed smile3504 Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle newsm32 pacifier 1crib

# 1
  • Мнения: 305
Не одобрявам имам малка дъщеричка и не би ми се искало да и се случи това.Сина си го родих на 19 г не мисля че ми е било време  Thinking... но на 19г вижданията са ми били други. Wink

# 2
  • Мнения: 1 879
Както се казва - случва се и в най-добрите семейства. Не знам как е сега, но аз когато бях в гимназията, забременелите ученички прекъсваха - сякаш бременността им е заразна, а това е по-лошо и от самия медицински факт на бременността. Много се надявам сега да не е така, но нещо не ми се вярва. Който знае, да пише.

Между другото не знам как постепенно се е наложило мнението, че забременяване до 18-годишна възраст е опасно и вредно за физиката на самото момиче. Само преди век повечето българки са ражадали първото си дете доста по-рано и това е било така векове наред. Според мен всичко зависи от състоянието и развитието на самото момиче.

# 3
  • Мнения: 281
Много съм против. Нито бъдещата майка, татко, а още по-малко техните родители са готови за това от каквато и да е страна (финансова, начин на мислене, ...). Имам дъщеря на 14 години и син на 25. Много бих искала да стана баба, но детето да е на сина ми, а не на дъщеря ми. Убедена съм, че една бременност ще е опасна и вредна за дъщеря ми. Едно дете ще я състари принудително. Все пак като родител имаш отговорност не само за себе си и своите постъпки, но и за детето си.

# 4
  • Мнения: 2 361
  Анкетата не е особено разнообразна откъм отговори.
  Не е нещото, за което мечтая, но ако се случи категорично бих я подкрепила.

# 5
  • Мнения: X
Училищната възраст е доста разтегливо понятие. Едно е да забременееш на 13, а съвсем друго - в 13-ти клас ( доскоро имаше такъв). Peace

# 6
  • Мнения: 372
Мнението ми е, че човек не е готов психически в ученическа възраст да бъде родител. Има си време за всичко. Ученическите години са, за да се учи, за купони, приятели, израстване. Иначе горките деца после. Не знам с кой отговор да отговоря в анкетата,  звучат ми несериозно и някак по детински.
Предполагам, че не става въпрос за края на последната година, въпреки че за мен и на 19 е рано. Но тук аз разбирам под училищна възраст, много по-рано от 12 клас.

# 7
  • Мнения: 1 879
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?

# 8
  • Мнения: 2 135
Ами мнението ми е да се учи и спортува от страна на учениците!
Има време за деца!

# 9
  • Мнения: 15
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?


ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518

# 10
  • Мнения: 2 135
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?


ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518
Деси, това е много сериозно!Но аз не съм чувала за бременни ученички за нашето даскало!Още повече за 12 годишни- дъщеря ми април ще стане на толкова!

# 11
  • Мнения: 1 879
ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518

Не тръгвам да мисля каквото и да било, преди да имам достатъчно информация, върху която да разсъждавам  Simple Smile Попитах те, защото ми се струва, че въпросът ти е интересно да се обсъжда в контекст, а не принципно - принципно е ясно, че само някои етнически групи ще изразят одобрение. Ако не възразяваш, че толкова се намесвам в темата ти - ето предложение за контекст: митовете в ученическа възраст около забременяването - това са всички неща, които подрастващите си мислят, че са "истина", пък те се оказват или полуистина, или направо невярна информация, която в крайна сметка носи риска от забременяване в тази възраст. Винаги е имало подобни митове - едни се развенчават, други се появяват. Та на мен като родител ми е интересно какви са сегашните митове, че да предпазя децата си от тях. Предполагам, че и на другите съфорумки би им била интересна подобна гледна точка, защото засяга наистина здравето на децата ни. Но ако много отплесвам твоя интерес, моля те, извини ме и отхвърли предложението ми.

# 12
  • Мнения: 15
ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518

Не тръгвам да мисля каквото и да било, преди да имам достатъчно информация, върху която да разсъждавам  Simple Smile Попитах те, защото ми се струва, че въпросът ти е интересно да се обсъжда в контекст, а не принципно - принципно е ясно, че само някои етнически групи ще изразят одобрение. Ако не възразяваш, че толкова се намесвам в темата ти - ето предложение за контекст: митовете в ученическа възраст около забременяването - това са всички неща, които подрастващите си мислят, че са "истина", пък те се оказват или полуистина, или направо невярна информация, която в крайна сметка носи риска от забременяване в тази възраст. Винаги е имало подобни митове - едни се развенчават, други се появяват. Та на мен като родител ми е интересно какви са сегашните митове, че да предпазя децата си от тях. Предполагам, че и на другите съфорумки би им била интересна подобна гледна точка, защото засяга наистина здравето на децата ни. Но ако много отплесвам твоя интерес, моля те, извини ме и отхвърли предложението ми.



аз тази тема съм я направила за да може всеки да изкаже мнението си и ако иска да пита нещо и никое мнение няма да бъде не зачетено или отхвърлено , но не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

# 13
  • Мнения: 15
Скъпа desi_to , включвам се пак, за да те помоля да уточниш малко темата си. Какво те накара на твоята възраст (осми клас - поразгледах другите ти постинги, не те познавам иначе) да се интересуваш от мнението ни по този въпрос?


ako si misli6 4e pitam za6to az s1m bremenna ..ne e vqrno smile3521 prosto tezi slu4ei mnogo za4estiha..vse 4uvam..tazi e na 15 i e bremenna onazi na 12 drugata na 17 i napravo s1m potresena... smile3502 smile3518
Деси, това е много сериозно!Но аз не съм чувала за бременни ученички за нашето даскало!Още повече за 12 годишни- дъщеря ми април ще стане на толкова!


аз не говоря конкретно за моето училище...просто имам познати..и така...най - лошия случей който знам и не е клюка аз лично познавах момичето..не знам как е започнало всичко но в момента тя е на 16 скоро 17 и до колкото знам в момента от нея е бременна с третото си дете в шестия месец и това аз просто не мога да го проумея и на всичкото отгоре бащата е наркоман... smile3515 newsm11

# 14
  • София
  • Мнения: 1 508
аз тази тема съм я направила за да може всеки да изкаже мнението си и ако иска да пита нещо и никое мнение няма да бъде не зачетено или отхвърлено , но не можах да разбера какво имаш предвид малко се обърках newsm12

Белмекенска има предвид митове от типа "Не можеш да забременееш, ако го правиш по време на мензис" или "Не можеш да забременееш, ако момчето не свърши вътре" и други от сорта. Тези неща не са верни, но много ученички вярват в това. Ако има и други теории за "сигурни" средства и стратегии против забремяване, ще ни бъде интересно да научим за тях, за да знаем, от какво още да предпазваме децата си.

Общи условия

Активация на акаунт