Когато мъжът спре да обича майката на децата си!

  • 13 191
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
 Здравейте, никога не се бях замисляла над този въпрос - Когато мъжът спре да обича майката на децата си (причините може да са всякакви) това влияе ли по някакъв начин и на чувствата му към самите деца?  Досега винаги съм си мислила, че няма родител който да не си обича отрочетата, за мен това е съвсем естествено, но май се оказва , че това е много по- срещано явление отколкото съм си представяла. Как ще обясните , защо когато един мъж се ожени повторно за друга жена , то той като че ли започва да се грижи за нейните деца повече от колкото за собствените си. Много ми е интересно дали и друг има подобни наблюдения.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 240
Факт е, че има много мъже, които след раздялата започват да си пренебрегват децата или дори тотално забравят за тях. Явно са по по-различен начин устроени и любовта към жената при тях по някакъв начин е пряко свързана с любовта към децата им. Но все пак да не обобщаваме- има и доста мъже, които и след развода си остават всеотдайни бащи.

# 2
  • Мнения: 0
Явно са по по-различен начин устроени и любовта към жената при тях по някакъв начин е пряко свързана с любовта към децата им. Но все пак да не обобщаваме- има и доста мъже, които и след развода си остават всеотдайни бащи.
Да, много добре формулирано. Всъщност точно тази зависимост никога не съм предполагала че съществува , просто защото явно не съм се замисляла. Но започнах да прехвърлям на ум всички познати и по-малко познати мъже, които са в подобно положение и с ужас разбрах, че тази зависимост е на лице - при някои повече при други по-малко. Аз съм ужасена просто!

# 3
  • Мнения: 3
Аз пък не мисля, че има такава зависимост обичта към децата да минава през любовта към майката. Считам, че по-скоро има мъже, които са самовлюбени и обичат с отразена светлина. Т.е. ако се чувстват добре във връзката, отразяват част от получаваната любов. В момента, в който им стане неудобна ситуацията, си вдигат гълъбите и си намират ново гнездо, където да ги гледат в очите с обожание. И правят мили жестове за жената, която ги дави в обожание. Естествено, най-краткия път към сърцето на една майка е детето й. Та затова изглежда, че този тип "мъже" се грижат за децата на новата жена, а всъщност просто се грижат за собственото си его.
Т.е. те никого, включително децата си, не умеят да обичат истински и безусловно.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 240
Aми да кажем, че новата жена няма деца, или че изобщо още няма нова жена...Пак си е факт, че доста мъже изчезват от хоризонта и си забравят децата, не искат да плащат издръжка итн, просто децата си остават в миналото заедно с майката...Абе влезте в подфорума за самотни майки и ще ви стане лошо, какви индивиди има  ooooh!

# 5
  • Мнения: 539
какво означава да спре да я обича.........?Значи за мен жената никога не е била обичана.Ако обичаш нещо или някой с цялото си сърце,не можеш просто да се откажеш от него,да не говорим за децата си.Мъжът ми тук подсказва,че има вариант човек да се заблуждава че обича,но въпроса е има ли право да се заблуждаваш,когато имаш деца и другото заблуждението е за неузрели хора.Това е една много сложна тема и дълга.Пожелавам да не се случва на никого. Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 957
Мъжът ми тук подсказва,че има вариант човек да се заблуждава че обича

Моля те, попитай мъжа си това и за обичта към децата ли се отнася.

Само мога да допълня статистиката с моя опит - да, и моят бивш съпруг се отдалечи от дъщеря ни. Издръжката плаща, но спря да й бъде родител. Но не знам защо, чудя се и се мая. А постът на Vanilli ме смая - не знам дали това е вярно (някак не ми се ще), но все едно думите на една своя приятелка чета - едно към едно.

# 7
  • Мнения: 4 965
За съжаление, ми се струва, че постът на  Vanilli е близо до истината.
А и всеки случай е резличен - има бащи, които въпреки всичко и всеки остават отдадени на децата си; има такива, които се страхуват да се срещат с майката или изпитват неприятни емоции покрай нея и гледат да не се засичат покрай децата, затова избягват и тях; има тотални егоисти, които никога и никого не могат да обичат; има бащи, които искатда се грижат за децата си, но майките всячески възпрепятстват достъпа им до децата и т.н.
До човек сии е.

Най-странното е, че с моя мъж сме си говорили на темата и той казва, че навярно при раздяла ще поиска да изгори всички мостове назад, дори и да не вижда децата си - някакъв вид защитна реакция.
Въпреки това, преди години имахме един период на раздяла /но пък не беше свързан с край на обичта ни или с желание да се разделим завинаги, а с временно осмисляне на много случили се неприятни за нас неща/. Е, за тази 1 седмица той звънеше поне по 10 пъти на ден да пита как са децата и поне по 1/2 час на ден прекарваше с тях, за да мога аз да остана насаме  - накрая едната се разболя и той просто си остана вкъщи /т.е. не вярвам много в неговата теория, приложена на самия него Laughing/...

# 8
  • Мнения: 2 556
Моите наблюдения са песимистични. Според мен в 90% от случаите българският мъж, който се развежда с жената, се "развежда" и с децата. Имам много разведени приятелки и само при една бащата продължава да присъства по-активно в живота на детето. Другите са били пълен отбой, не плащат издръжки, виждат детето 1 път годишно. Ужасно е, не знам от какво произтича, но е така. Не се наемам да казвам дали си обичат децата, но определено спират да се грижат за тях.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам наблюдения от моя баща. Създаде ново семейство и мен ме забрави. Просто имаше нови деца, за които да се грижи, които да го радват и въобще да живее за тях. А мен ме виждаше 2-3 пъти в месеца и постепенно чувствата му охладняха. От доста години дори не се сеща, че има дъщеря, впоследствие и внучки.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 957
Най-странното е, че с моя мъж сме си говорили на темата и той казва, че навярно при раздяла ще поиска да изгори всички мостове назад, дори и да не вижда децата си - някакъв вид защитна реакция.
Нещо подобно си измислих и аз, но ... измислих си го, де.
А при нас всичко беше организирано така, че да не ме среща изобщо, ако не иска - взимаше я от градината, а когато я връщаше само звънеше отдолу, аз отварях вратата и тя се качваше (живеем на 1-я етаж).
И друга една теория имам, но гледам да не й давам ход, все още не.

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 11:10 от Ментова

# 11
  • Мнения: 4 965
Има навярно и вариант мъжът да не е престанал да обича жената, а са се разделили. Тогава срещата с детето навярно му напомня тази обич, наранява го и т.н. newsm78

# 12
  • Мнения: 289
Не съм се замисляла за възможните причини от гледна точка на "необятната мъжка душевност"  Wink
Наблюденията ми обаче показват, че в повечето случаи те са съвсем прозаични - например мъжете много бързо разбират колко хубаво е отново да се почувстват свободни, и бързо "забравят" за децата и ангажиментите си към тях, когато бракът приключи. Особено пък когато се съберат с друга жена, им е необходимо съвсееем леко влияние от нейна страна, за да игнорират тотално децата си, просто защото влюбвайки се оглупяват, и се подвеждат много лесно.
Спомням си например как мой познат старателно кри в работата си подаръче за детето си от първия брак, защото втората му жена не разрешавала.. А човекът изкарва доста пари, в смисъл, не е да е ощетил "новото си семейство" по някакъв начин..
Виж жена, която да е оставила децата си, и да гледа нечии други деца - и скришом да дава по нещо на нейните веднъж в годината, защото вторият и мъж е против, досега не съм срещнала.

# 13
  • Мнения: 539
Момичета това е една много сложна тема на която се страхувам дори и заглавието да прочета,но се случва се.Защо обаче е така,ние даваме едни предположения,някакви догадки,но в същност каква е болна истина никога няма да се разбере.Много ми е трудно да повярвам,че има такива мъже,гледайки моя как се отнася със сина ни.Но както винаги съм казвала че в такива отношения виновните са двама.Най лесно е да обвиниш човека до теб,но трябва да си зададем въпроса„Какво е провокирало поведението му“.И сигурно ще намерим вина и в себе си.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Спомням си например как мой познат старателно кри в работата си подаръче за детето си от първия брак, защото втората му жена не разрешавала..
Рядко раздавам квалификации, но ме сърбят ръцете да го напиша: той е смотан, тя- проста!

Общи условия

Активация на акаунт