По колко перални седмично пускате????

  • 12 883
  • 210
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 676
Сори за офф-а, но съм чувала, че тези сушилни са супер неикономични. Вярно ли е това изобщо?
Иначе ако обещавате, че със сушилня няма да гладя изобщо, хуквам веднага към магазина  Crazy Joy

# 76
  • Мнения: 4 965
Либи, не знам дали са икономични или не са. Сметката ни за ток със сушилнята е с около 10 лв. повече, но ми спестява време и усилия за много повече пари. Друго, освен допълнително ток, не харчи. Peace

# 77
  • Мнения: 6 304
Аз не забелязвам някаква промяна в сметката за ток, значи не е нещо драстично, щом не се впечатлявам.

# 78
  • Мнения: 800
Аз също искам сушилня, защото откакто сменихме дограмата не мога да суша по радиаторите - иначе се обзавеждаме с мухъл по външните стени. Иначе, за протокола, пера поне по 1 пералня на ден, без изключение. Много рядко пропускам ден. С две малки хлапета, които се цапат непрекъснато нямам друг избор. Наскоро ме посъветваха да поизтупам калта и да облече панталона пак, аз бях ей така Shocked Дреха втори път не се облича в къщи, якетата също на няколко дена се перат - като се пуснат по два пъти на пързалка и стават на прасета.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 255
Откакто се сдобих преди около два месеца с пералнята на Whirlpool за 9 кг. пране се родих да ви кажа честно и вече пера 3-4 пъти в седмицата. Ние сме двама възрастни и две деца - една фръцла на десет, която непрекъснато хвърля нещо за пране и вечно нацупен тийнейджър на 16, който също мята пране като ламя. Simple Smile. Още повече тази има отложен старт, пере и с топла и студена вода и дава икономия.
а как се гладят 9 килограма пране? Аз всеки ден пера , понякога и по две перални се налага да пускам. Ами то само чаршафите ми всяка седмица  са за 2 перални от 4 легла.

А кой е казал, че гладя? Мразя да гладя и почти не го правя.  (embarrassed)

# 80
  • Мнения: 1 195
Всеки ден пускам пералня че в повечето случай и по две, а понякога - когато отказвахме памперсите и по три  Crazy

dora7109  завидях ти за пералнята Wink
Иначе и аз мразяяяяя да гладя и такова упражнение правя в много екстремни ситуации Whistling Crossing Arms

# 81
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Пералнята ми е за 7.5 кг. и я пускам над 10 пъти седмично.
Сама съм, с две малки деца, но пера всяко нещо което е било облечено или ползвано, дори и за малко.
Отоплявам се с електрически радиатори и суша дрехите върху тях, иначе не мога да смогна.
Вече не гладя , но много съжалявам за това, защото почти всички дрехи са памучни и определено имат нужда. Обаче спестените часове си заслужават неизгладените гащи на децата Grinning

# 82
  • Мнения: 1 322
Всеки ден.

# 83
  • Мнения: 1 399
5 перални на седмица, респективно толкова сушилни. Сметката ни за ток една и съща лятото и зимата. Да спомена, че се топлим на газ. Лятото уж за икономия се старая на не ползвам сушилнята и разлика никаква.
Не се налага да гладиш ако гивадиш дрехите още топли от сушилнята.Оставиш ли ги вътре, гладенето не ти се разминава.

# 84
  • Мнения: 172
 седмично не съм засичала но със сигурност надвишават 10. Малкият доста се цапа когато хапва, но те неговите дрехи са половин пералня дневно, но половинкатааааа- той не може два пъти да облече една и съща дреха, а това означава поне три чифта дрехи дневно- когато се прибере на обяд облича домашни дрехи, съответно сутрешните са за пране, със следобедните стават три ката...няма да коментирам изтъняващите якета които също се перат след едно обличане  ooooh! - за два месеца и вече са без вата или там каквото друго им слагат  Tired 
 Спалното бельо пера веднъж седмично, халатите също. Хавлиите за ръце и дупета всеки ден или през ден. Имам сушилня...иначе не знам как бих насмогнала да ги суша. Не гладя- не обичам, никога не съм обичала. Дрехите на дребното ги гладех докато стане на два три месеца и после спрях....мисля си че в сушилнята минават през достатъчно висока температура, а колкото до видът им, когато ги обличаме ако има нужда от гладене- гладя мои и на дребчо, таткото сам си глади  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 4 965
Между другото, старата ми пералня беше 8 кг., а сегашната е 5 кг. и тези 3 кг. са ми голяма мъка /това са си още поне 2 перални допълнително в седмицата/. Но тази ми пести място и преглътнах неудобството.
Между другото, с всички перални, сушилни + още всяка вечер 2 или 3 телевизора, комп, печка и микровълнова, нощно време и крушка в детската + хладилник, фризер, вентилатор в банята, абсорбатор в кухнята и още куп уреди с ежедневно потребление /вечер през седмицата и 48 ч. през уикендите/ плащаме около 50 лв. сметка за ток /независимо от сезона/. Peace

# 86
  • Мнения: 720
Събота и неделя бях при майка ми и баща ми и не пусках пералня. Е днес пуснах три, а за утре имам поне още две.  Rolling Eyes И това при положение, че мъжо е командировка.  ooooh!

# 87
  • Мнения: 176
и аз всеки ден, понякога по 2

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Всеки ден по две перални, а почивните дни по три.

# 89
  • Мнения: 2 474
Гласувах с опция всеки ден,т.к пускам поне 6 пъти пералнята.Вкъщи сме двама възрастни и 6год.дете.Зимата сменям спалното бельо на 5-6 дни,а лятото на 4-5 дни.Дрехите на детето се сменят всеки ден,а пижамката след всяко къпане-през ден.Бельо,чорапи всеки ден се сменят естествено.Цапам много кухненски кърпи,като прибавим и хавлиите.Старая се да пера нощем на забавен старт.Сушенето е проблем през зимата.Гладя всичко,обикновено през почивните дни.Отнема ми около 3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт