Коледа вече пристига СЕПТЕМВРИйска мама 2010 своето чудо на тестчето открива

  • 24 995
  • 700
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 95
Здравейте момичета! Поздравявам новодошлите и им желая приятна и успешна бременност!
За протокола казвам се Мария , на 29 г., от София , втора бременност, термин 03.09.2010г.
Мерси на всички, включили се със съвети за преборването на хремата ми  Mr. Green. Аз и предния път изкарах немалко болести. То не бяха настинки, възпаление на околоушната жлеза получих, та пих и антибиотик, за щастие отражение върху бебето нямаше, така че не се притеснявам много и от тази хрема (макар че точно днес ми е пика явно и ми е бая кофти).
Marina_Marinela да те питам за Цитросепта -това нали е някакъв вид имуностимулант? Лекарката ми го препоръча ама аз му се чудя, не за друго ами мразя сиропи и тем подобни течни препарати. Приятно ли е според теб и има ли някакъв ефект от него?
За клеевата тинктура бях взела за малкия, ама той много не й е фен и така си стои в шкафа. Ама ако има действителен ефект от нея може и да се прежаля да я приемам. Вие пиете ли я или си я капете в носа (чувала съм и двата варианта)?

# 676
  • Мнения: 282
Здравейте и от мен Simple Smile. На 29г. съм засега. От София. Първа бременност. Термин - 7ми Септември 2010, макар че на последният видеозон изкараха 3ти Септември. Но да кажем, че 7ми е определен за Датата Simple Smile. Лек ден от мен.

# 677
  • Мнения: 95
А забравих, успех и приятно учене (макар че надали ще е такова)на всички учещи момичета. Аз много се радвам, че при мен отдавна мина този период, не мога да си представя сега да седна да учи. Толкова да ме мързи и да съм разсеяна...просто нищо не бих направила. Така че мобилизирайте всичките си  сили и мисли и учете (да не излизи като даване на ъкъл Embarassed) smile3529 Nerd

# 678
  • Мнения: 1 427
О, аз всичко съм изчислила с ученето  Joy - с първото кандидатствах, с второто ще завърша бакалавърска, с третото - за магистър.

# 679
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Ух ,здравейте и от мен. Мен продължава да ме болят яйчниците,и гърдите.Малко съм без настроение,тези две седмици незнам как ще ги издържа Sad ... има ли някой преживял мисед?
Добре дошли на новодошлите!  welcome
Много се  радвам ,че се събрахме доста мами, а на тези който очаквате трето страшно много ви се възхищавам.
Сега ставам ,че другата събота съм на Държавен изпит  ooooh!
А от вчера съм на Утрогестан -вагинално 2 x 2 ...и все ми се спи.Незнам как ще се задържа бодра.......... smile3511

# 680
  • Мнения: 3 637
О, аз всичко съм изчислила с ученето  Joy - с първото кандидатствах, с второто ще завърша бакалавърска, с третото - за магистър.
Разсмя ме от все сърце  Joy Joy Joy!
Миксилена,горе главата ще успееш!  Hug

# 681
  • Мнения: 3
Tommelise, чак от тук някой да те разконспирира не ми се вярва.  Grinning

desunique, ти направо ме разби!!! И аз съм на 31 и това ми е трета бременност, но от първите две нямам деца.  Shocked

Но ми пишете, че ми е първа, моля. Иначе някой ще ме помисли за многодетна майка, пък аз тепърва имам да изминавам този път.  Laughing  Praynig

Град София, термин 1.09.10г.

Направо не се здържам вече да ти кажа, че все едно те познавам от години  Heart Eyes

Моля ви и мен да ме пишете като първа бременност.(и аз по същите съображения)

*АДРЕНАЛИНКА* чудесно включване мила, много позитивно Hug Hug Hug

мама на Део - за клеевата тинктура: аз я приемам с малко кисело мляко и лъжица мед.

Олеле тва е 4ти опит да си пусна поста  Laughing

та добавям и аз едно браво-евала на учащите. Мобилизирайте се и не отлагайте нищо за понатам, че от сега усещам колко няма да ви се връща към тези ви ангажименти, когато да бъдете в ролята на млекоцентрала и фирма за почистване ще ви заеме цялото време и няма и да ви се попмисля да се откъснете  newsm07 newsm64 Misc Baby Bottle baby clean

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Danielkka, казвай само с какво мога да бъда полезна Simple Smile
Така или иначе по цял ден си стоя вкъщи и се чудя какво да подхвана Laughing Laughing Laughing

Пък вече от четене на книжки и статии из нета мога да кажа, че съм се превърнала в един получекар, полуакушерогинеколог и полуспециалист по бременност и кърмене Laughing Laughing Laughing

 Hug E.L. браво за ентусиазма Simple Smile На мен не ми се мисли какво ще правя... Сега съм точно наполовината и... Всеки ми казва, че от тук насетне ще е по-лесно, но... Ще си проличи, като дойде време за учене Simple Smile

# 683
  • Мнения: 31
Много благодаря на всички момичета, които се включиха по темата за осигуровките, изключително полезно ми беше, тъй като съм доооста неосведомена по тези въпроси Wink
И много се радвам, че имаме счетоводител сред нас Wink, дано не ти доасаждаме много Поля75, но от друга страна след като тя се разкри може би ще е хубаво и другите да си кажем с какво се занимаваме и може с нещо да сме си полезни и по други въпроси Simple Smile Аз съм клиничен психолог на едното си работно място и научен изследовател на другото...
Имам още малко счетоводни въпросчета, извинявайте ако много досаждам, знам че има отделна тема за това, но първотя е мнооого дълга Wink и второ така сме си по-полезни по между си...поне така си мисля.
Та искам да питам:
 - ако ползвам болнични почти през цялото време по малко пари ли ще взимам после или това няма значение?
 - не ми е ясно как става това с довнасянето...мен на едното място ме осигуряват на точно толкова колкото получвам - 1000лв, а на другото на минималната, т.е. към 250лв към кое оттези места е по-добре да се обърна за довнасяне?
 - колко е максималния праг, аз съм чувала нещо за максимално осигуряване върху 2000лв, което прави към 600лв на месец осигуровки, но не знам дали е така....
А защо не може да се довнася докато си в болничен хич не ми е ясно, но....на това не тръся и отговор Wink защото какво да се направи като е факт.
Знам че са ми много въпросите и може би повечето момичета тук не ги интересуват и се извинявам....Просто ми е тревожно по тези въпроси и ми е важно, а съм в болничен до края на месеца и няма как да се видя със счетоводители.
Радвам се, че всички сме добре и си бременеем кои по лесно кои по-трудно....  Hug за всички. Аз утре съм на преглед....дано всичко е ок.

1. Няма да взимаш по-малко пари, ако си била в болнични. Можеш спокойно да излезеш в болнични.
2.И на двете места можеш да довнасяш, ако искаш, но аз ти препоръчвам да е на второто - където си на 250 лв.
3. Максималния праг наистина е 2000 лв.
Един човек не може едновременно да е на работа и да е в болнични. Затова не може да се осигурява, ако ползва болничен.
Според мен ти няма смисъл да се осигуряваш допълнително. Така ще получаваш около 1000 лв обезщетение. Нали и на двете места си на трудов договор?
Нали ти е ясно, че щом си на два договора, трябва да ти издават два болнични и да ги представяш на двете работи?

# 684
  • Мнения: 10
Danielkka извинявай! Просто не съм си казвала термина и реших, че щом не ме питате, значи изобщо не ме броите към вас. Абе глупостите ми. Станала съм много чувствителна и обидчива Crossing Arms

Мама на Део за Цитросепта. Да имуностимулатор е. Мисля, че помага. Аз общо взето само с него се оправих, а си бях доста зле - не настинала, а истински болна. Но те предупреждавам адски е горчив, ако се пие във вода. В сладък сок е ок.

# 685
  • Мнения: 3 637
Marina_Marinela  Hug !А на колко годии си и от каде си ?Решихме и това да пишем,е разбирасе само на тези които искат,другите ще останат в анонимност  Hug !

# 686
  • Мнения: 15
desunique, мани мани...много съвпадения станаха!  Hug

Желая успех на учащите. Направо не ви завиждам, но ако се стегнете сега после много ще се радвате!  Wink Стискам ви палци!

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 14:27 от Jani4ka

# 687
  • Мнения: 10
От София съм на 23г. bye

# 688
  • Мнения: 104
Поля, много ти благодаря! Да, за болничните знам, взимам по два за двете работни места. Да и на двете съм на трудов договор...знам, че добре ме осигуряват, но все пак не пречи колкото повече, после толкова повече, исках да се ориентирам до колко си заслужава...за това разпитвах така Wink Благодаря ти още веднъж!
Аз ученето съм го зарязала за сега...не знам по натам ако съм по-добре може да се пробвам, но сега ми е невъзможно. Адски ми е скапано, ужасно ми е лошо....не знам на кой свят се намирам направо....Но пожелавам успех на тези, които не са се отказали, после наистина все по-трудно ще става...

# 689
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
mixilena за съжаление аз съм от хората, преживяли мисед  Cry Беше миналата година почти по това време  Tired Защо питаш? Недей да се самонавиваш за лоши неща, ей  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт