Харуки Мураками

  • 40 393
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 070
А аз "Птицата с пружина" или "Танцувай, танцувай....."

# 286
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Здравейте, момичета,,
с голямо удоволствие се включвам  в темата. Мураками ми е много любим. Прочела съм почти всич-
ките му книги и го намирам страшно интересен и различен, невероятен разказвач, страхотно си служи  с думите, възхитена съм просто. Първата книга, която прочетох беше Норвежка гора, но май най-много обичам Птицата с пружина и Кафка, а на-малко Овцата.
Чела съм доста японски автори, но този най-много ми допада. Макар че наистина оставя след себе си много наситено чувство на самота. Тия японци, много са различни от нас...
Мисля си, че може би е най-добре да се започне с Норвежка гора, като че ли заглавието на Бийтълс я прави най-близка до нас, европейците. Но пък Спутник, моя любов ми изглежда най-лесно смилаема.
Като четох какво сте писали в темата ми направи впечатление, че се питате каква е поуката.
Аз пък се запитах трябва ли винаги да има поука и дали това е най-ценното - поуката. И май
съм склонна да мисля, че удоволствието от четенето, майсторски разказаните истории, образният език като че ли са ми по-важни от поуките...
Да... Мураками си е приятно приключение.

# 287
  • Мнения: 4 070
Да се похваля,че съм горд собственик на трилогията вече. bowuu

# 288
  • Мнения: 814
Трилогията е налице. Не си обяснявам защо, но ми трябва време да я започна....

# 289
  • Мнения: 4 070
Трилогията е налице. Не си обяснявам защо, но ми трябва време да я започна....
А на мен ми трябва време да прочета дебелата книга, която сега чета  Wink

# 290
  • Мнения: 4 070
Трилогията е налице. Не си обяснявам защо, но ми трябва време да я започна....
А на мен ми трябва време да прочета дебелата книга, която сега чета  Wink
Вече чета 1 том и страшно много се кефя, тоя Мураками сякаш пише заради мен. newsm68

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Според един приятел, Томас Бернхард  - Сеч. Една възбуда е европейски вариант на Мураками  Simple Smile

# 292
# 293
  • Мнения: 8 286
Ех, как съм пропуснала, такава темичка. Simple Smile Първата книга на Мураками, която прочетох беше"Кафка на плажа", но любимата ми - "Хроники на птицата с пружина".

# 294
  • Мнения: 814
 
Вече имам нагласата да прочета трилогията. Понякога, с някои от книгите му, ми е необходимо време, за да ги посрещна с разбиране и удоволствие. Мисля, че не е толкова лек за възприемане. Но пък си заслужава да се запознаем с новото му творчество. Заслужава го.

# 295
  • Мнения: 4 070
Вече съм към края на трилогията...охххх обожавам го тоя автор - да е жив и здрав да пише още мнооооооогооооо.

# 296
# 297
  • Мнения: 11 241
По Синемакс 2 пуснаха филм по книгата на Мураками "Сляпа върба, спяща жена"
https://www.cinelibri.com/slyapa-varba-spyashta-zhena/?lang=bg

29 юли - 21.30 ч.
30 юли - 10.25 ч.
2 август - 21.30 ч.
4 август - 22.50 ч.
5 август - 10.55 ч.

Гигантска говореща жаба, изгубена котка и едно цунами помагат на банков служител, съпругата му и счетоводител шизофреник да спасят Токио от земетресение и да осмислят живота си. Филмът е реверанс към милионите фенове на Харуки Мураками по цял свят, но и към публиката, която цени причудливи истории в стил магически реализъм. Историите тук са съставени от спомени, сънища и фантазии под формата на зли дървета, огромен червей, тайно желание, неизвестна парола, мистериозна празна кутия и безкрайни мрачни коридори. Главните герои се опитват да се свържат отново с това, което са в действителност.

НАГРАДИ И НОМИНАЦИИ:

2022 Нaградата на журито и номинация „Кристал“ от Международния фестивал на анимационния филм в Анеси

2022 Селекция съвременно световно кино на кинофестивала в Торонто

# 298
  • Мнения: 11 241
Филмът "Сляпа върба, спяща жена" е страхотен. Типично в стил "Мураками". Успях да го изгледам снощи. Анимационен, но много реалистично направен. Направо психарийка. И пак джаз музика, пак плочи, пак котки, пак риби в небето (сьомги в случая), пак котки, пак птици с пружина. Само кладенци липсваха Wink
Скрит текст:
Ето начина, по който можете да гледате каналите на НВО и Синемакс безплатно за 15 дни.
Скрит текст:
1. От Google store или App Store сваляте приложението b.box app на смарт телевизор, tv box включен към телевизор, на таблет или смартфон.  Не съм сигурен и за MacBook (на Apple)

2. На този сайт https://qr.bulsatcom.bg въвеждате име, имейл и телефон. Като всъщност ви трябва реален да е само телефонният номер. На него ще получите СМС с юзър нейм и парола, които въвеждате в инсталираното приложение b.box app, защото ги иска след инсталирането му. После си гледате няколко стотин програми, пълен пакет, вкл. и платените канали.

(След 15 дни може да повторите упражнението във вече инсталираното приложение с друг юзър и парола, ако направите регистрация с друг телефонен номер. Няма значение от името и имейла).
Иначе месечната такса за Синемакс и Синемакс 2 поне при "Виваком" е 3.60 лв (беше 2.99). Не знам как е при А1 и другите.
Всичките тези филми ги има и на HBO Max.

# 299
  • Мнения: 8 286
Хмм, аз не го намирам в НВОmax

Общи условия

Активация на акаунт