Смешни и безсмислени думи:)

  • 141 748
  • 536
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 586
Като започнах работа за пръв път, киликанзер беше грешка в документацията - от недоглеждане на конструкнора, разсеяност на чертожничката, няма значение.
Създаде ми усещането, че е нещо като хлебарка, която се е спотаила между две страници и чака да бъде пренесена в цех.

# 241
  • Мнения: 170
Сега, докато се ровех из форума, видях една странна думичка, която аз лично не знам какво значи, освен да служи за ник на един/една потребител/ка във форума, откъдето я и взаимствах - крокожабъл...Звучи ми на нещо средно между крокодил и жаба.... Laughing , напомня ми на коткозаек и коткозавър.... Laughing

ПП Извинявам се, че цитирах ник, но ако се дистанцираме от това, думичката според мен си заслужава Peace!
 
 

# 242
  • Мнения: 27
Хех, този крокожабъл ми напомни за крокозъбел
Сетих се и за кукундела и кукундрела,
а баба ми използваше две интересни думички: ампиликуку и кукумицин   
 Ампиликуку казваше като забрави нещо.

# 243
  • Мнения: 170
 Ампиликуку казваше като забрави нещо.

И аз знам подобна думичка от баба ми Peace със същото значение, но във вариант - Амперикуку .... Laughing

А един познат често използва думичката - баламурник в смисъл на обида, че някой е тъпчо, глупчо.... Whistling

# 244
  • София
  • Мнения: 3 959
Киликандзер е 'същество' от фолклора. Ако си спомням правилно или е дете родено по/точно преди Коледа, или е бебе подменено от някакви горски, земни или други някакви твари.

# 245
  • Мнения: 27
Бюлбюл - значи славей според Google, за първи път я чувам тая дума 
Чух я в песента за трите бюлбюла  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=gUaw4O2ylKc&feature=related 

(песента е хубава, думата ми е смешна)

# 246
  • София
  • Мнения: 3 887
врунгел и клявка Laughing

винаги ме разсмиват шебек, мицел.

# 247
  • София
  • Мнения: 15 494
врунгел и клявка Laughing

винаги ме разсмиват шебек, мицел.
  А шебек и мицел защо те разсмиват?

# 248
  • Мнения: 1 172
"скочубра" има ли я в списъка? даже не знам как е вярното изписване. Точното значение също ми бяга, но майка я ползва за обида срещу жени,които са злобни и дрипави едновременно Laughing

# 249
  • София
  • Мнения: 3 887
врунгел и клявка Laughing

винаги ме разсмиват шебек, мицел.
  А шебек и мицел защо те разсмиват?


ми много ми е смешно, имам приятел, който ги използва като свръхобидни, и с такъв тон и интонация ги реди, че винаги ме напушва смях.

# 250
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Къде слага ударението на "мицел", защото знаете, че има такава дума?

# 251
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Къде слага ударението на "мицел", защото знаете, че има такава дума?
мИцел

# 252
  • Мнения: 25 826
Киликандзер е 'същество' от фолклора. Ако си спомням правилно или е дете родено по/точно преди Коледа, или е бебе подменено от някакви горски, земни или други някакви твари.

Хм, а аз си мислех, че е измислена дума някаква, като чумпил например. А то било синоним на караконджул.  Laughing

# 253
  • Мнения: 27
Ха!
Имам въпрос:
думата прискундям на някой говори ли му нещо?
Прискундям се - така се използва

# 254
  • Мнения: 4 586
Да, претъркулвам се, търкулвам се. Кълбо напред, кълбо назад, нещо е било право, но се е търкулнало настрани - стомна, гърне. Отдааавна не бях я чувал.

Общи условия

Активация на акаунт