Смешни и безсмислени думи:)

  • 141 860
  • 536
  •   2
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 1 383
"Дай цмокче" - дай целувка. Това съм сигурна, че си е изцяло наш патент  Mr. Green

Колко да е наш - напиши в Гугъл "цмокни ме" и ще видиш какво ще ти излезе.

# 421
  • Мнения: 320
И от всичко най ме кефи заядливостта на средно-статистическата БГ-мама.

# 422
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нещо ти се е присънило....

# 423
  • Мнения: 1 364
много весела тема.
аз се сещам за аслъ, барабар, баджаци, зян....

# 424
  • София
  • Мнения: 18 792
Аз като питам една колега нещо дали е така ,а тя ми казва  е къ,което значело да така е. newsm78

# 425
  • Мнения: 7 006
Лумпен  Mr. Green

# 426
  • Мнения: 161
Много забавна темичка, досега съм чела и съм се смяла Simple Smile Та и аз се сетих за някои думички, на които съм се смяла на съквартирантките си преди години. Те са от Карлово: чехла, боядишвам, вонещица, пущянка ми е  Joy
А иначе като малки баба ни казваше да не се "гивизим" (глезим)  smile3533

# 427
  • Мнения: 7 006
А аз "гивизим" я знам като "гевзе"    Peace
"Виж какво си гевзе"  Joy

# 428
  • Мнения: 11 578
Вонещица свещ ли? А пущянка? Flutter
Аз го знам " гевезе".

# 429
  • Мнения: 161
Явно във всеки край си е различно, но си значи едно и също Simple Smile Вонещица казват на миризливките, тези гадни буболечки, които смърдят ужасно  Laughing А пущянка означава да ти се прииска нещо  Smile

# 430
  • Мнения: 11 578
Разбрах. Grinning
Аз съм чувала "пощелив"- като ти се прииска нещо, сега се сетих.
фърколица- вилица
дилаф- ръжен

# 431
  • Мнения: 161
Другото интересно е различните интерпретации на стъклените топчета за игра. Във всеки край им казват различно. Например във Варна - лешки, в Сливен - гелнички. Ако при вас е различно споделете Simple Smile

# 432
  • Мнения: 471
Аз се сещам за  :
папуци - обувки
карачки .. т.е.  крака
барем ..
токана - издокарана

# 433
  • Мнения: 496
И на мен като малка ми казваха да не се "гевезя". Спомням си много добре как бях в детската градина и един ден страшно много ми се дояде "гевезе"  Joy Ми аз си мислех, че е нещо за ядене. Представях си го синьо такова, приготвено в гювеч. Дойде в 5 ч. дядо да ме вземе и аз му казах: "Може ли като се приберем, да ми дадеш гевезе да ям?" Той падна от смях  hahaha

# 434
  • Мнения: 927
Другото интересно е различните интерпретации на стъклените топчета за игра. Във всеки край им казват различно. Например във Варна - лешки, .....

В грешка си, във Варна на стъклените топчета им казват - лимки Simple Smile. Тия с лешките явно са приходящи варненци. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт