Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 5

  • 49 431
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 269
Утре ще пиша какво ми е казала личната . До утре .
Ще чакам утре да ни пишеш и още веднаж Hug Praynig
Днес не можах да стигна до личната си лекарка , тъй като нея я нямаше , имам час за вторник . Благодаря за подкрепата .  Hug
Пиши какво ти е казала Peace Praynig

И аз от вчера насам имам доста контракции. Док каза миналата седмица, че вече е нормално да имам, ама ме притеснява, че са доста.
Колко контракции е нормално да имам? Нормално ли е да имам подготвителни през половин час?
Е вече е време да ти пожелаем леко раждане Hug

Здравейте:),
Искам да попитам, от няколко дни имам една странан болка отстрани в ляво на корема и хълбока. Не е точно болка, някак си като тежест и от време навреме, ту се появи, след 2-3 часа изчезва и после пак. По принцип не съм особено страхлива, пък и какво ли не ме боля до сега, но почнах да си мисля дали да не ускоря малко датата на консултацията?
Благодаря ви!

Здравейте,
Ходих при личната и тя ме насочи за ехограф на бъбреци. Оказа се че съм имала "леко" (така ми каза лекаря) запушване на левия бъбрек. Най-вероятно било от камъче, но не можел да каже със сигурност, понеже не можело ренген да се прави.
Каза м,и че не било страшно, след раждането пак при него за "доуточняване". Чесно казано, болката се понася и ще я изтърпя, не е чак такъв проблем, но аз повече се притеснявам да не му стане нещо на бебчо. Лекаря каза, че няма проблем, но все пак!?
Благодаря ви предварително!
До последно пиех НЕУРИНАЛ така ме болееше но не се притеснявай Hug

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 23:26 от AnMary

# 706
  • Мнения: 4 615
В ранна бременност ни съветваха да следим ако контракциите са пове1е от 5 за час да звъним/идем при гинеколога си. Та по-скоро си е нормално. Наближава раждането явно. Успех,леко раждане и здраво бебе ти желая. Hug

# 707
  • Мнения: 1 332
Здравейте мамита, настъпи и моя час да пиша и да задам моя въпрос в този форум. Бременна съм в 9 г.с. и ми направиха задължителните кръвни изследвания. Видях си резултатите в интернет, виждам че повечето май са си в нормите само това МСНС и МСН са завишени и това ме притеснява. Вие какво ще ме посъветвате, има ли място за притеснение?
      Хемоглобин 142 g/l М (140 - 180); Ж (120- 160);    Еритроцити  4.16 T/l М (4.50 -6.00); Ж (4.20 - 5.40); Левкоцити 7.3 G/l 4.0 -10.0;  Хематокрит 0.353 l/l    М (0.40 - 0.54); Ж(0.36 - 0.47); Тромбоцити    306   G/l    150 - 450;  MCV  84.7 fl    М (85 - 89); Ж (82 - 92);  MCH 34.2  pg    26 - 31;     MCHC 404.0    g/l    М (295 - 345); Ж (320 - 360);    RDW 14.3 %;     PCT    2.390  %;  MPV   7.8  fl ;    PDW  18.5 fl;     СУЕ  15  mm/h    М (0 - 10); Ж (0 - 12)
Някой ако има мнение по моя въпрос, нека сподели. Благодаря Ви!

   

   

# 708
  • Мнения: 4 615
Показателите по време на бременност имат тенденция към завишаване. В по-късен етап е възможно и още да се повишат. Не се тревожи, като  отидеш на консултация док ще ти каже има ли за какво да се притесняваш.

# 709
  • Мнения: 96
Искам да ви питам нормално ли е плацентата да е предна стена?  bouquet

# 710
  • Мнения: 4 615
Да, абсолютно там й е мястото. По предна и задна стена е нормално, останалото е патология. Може да не усещаш всички движения на бебо, а и значително ще омекотява ритничетата.

# 711
  • Мнения: 96
Да, абсолютно там й е мястото. По предна и задна стена е нормално, останалото е патология. Може да не усещаш всички движения на бебо, а и значително ще омекотява ритничетата.


Благодаря ти много   bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравейте, момичета! Бременна съм в началото на 7г.с.  Преди 5 дни бях на първи преглед при доки, видя само точица и жълтъчно мехурче, за сърчицето ме вика на 8.02. Аз съм с доста силни болки, които взеха да понамаляват благодарение на изписаното от доки нош па. Това което повече ме тревожи е че имам кафеникаво зацапване почти всеки ден, количеството е малко и предимно в късния след обяд или вечер. Изписа ми утрогестан вагинално 2 по 1. Течението спря за един ден и от 2 дни пак се започна, обадих се на лекаря и ми каза да увелича дозата на утрогестана 2 по 2 вагинално.Е вчера вечерта отново ми зацапа кафяво.Много ми е притеснено, случвало ли се е на някого от вас. До 8.02 докато не чуя сърцето на бебо ще се побъркам. С първата ми бременност не съм имала такива оплаквания,но ясно е, че няма две еднакви бременности. Благодаря ви предварително.

# 713
  • Мнения: 9 776
Почти при всяка жена е имало такова зацапване. Имах го и с двете си бременности. Тук из форума се шири мнението, че не е нормално да го има, но според мен щом не е алена кръв, не е проблем. Пък и нали се консултираш с лекар, пиеш лекарства. Смятам, че каквото е нужно и зависи от теб, го правиш. От там насетне е божа работа Peace.

# 714
  • Видин
  • Мнения: 4 921
И аз бях с такова зацапване по време и на двете бременности (в началото де). След прием на Утрогестан спря. Кафявото обикновено е прогестеронова недостатъчност и с това лекарство се оправят нещата. Почивай повече и не се натоварвай излишно  Peace

# 715
  • Мнения: 99
Desisue, аз имах такива проблеми в 8 седмица, на два пъти дори влизах в болница заради кървене.
Първия път когато получих кървенето беше заради ранно спрян прием на утрогестан. След което отново започнах да го слагам - 3х2. В болницата бях на инжекции - по 4 пъти на ден.
След като се прибрах вкъщи продължих с но шпа-то и продължавам да си го пия до днес - 3х2 е моята доза.
В началото и аз имах доста поболявания и придърпвания, но от около месец нямам такива оплаквания. Мисля, че е нормално за началото на бременността.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 368
Благодаря ви за отговорите, милички!Не мога да отрека че ме е страх, опитвам се все пак да мисля положително.

# 717
  • Мнения: 539
здравейте,и аз да се включа с един два въпроса.Хем ми е втора бременност,ама нищо общо няма с първата,като новобранка съм.
Първо да ви питам с какви сутиени ходите,още от 2 месец ми наедряха гърдите,но си ходих с хубавичките си сутиени,с банели и чашки,но един доктор като ме видя(ходих на преглед за гърба,да не си помислите нещо Laughing)  и ми каза бързо да ги махам,и да ходя с бабешките,без банел и без твърда чашка.Имам такива от първата бременност,ама много ги мразя.
И друго,случвало ли се е на някой да му схване гърба и врата,да му се възпали плексита,и какво правите в случая?На мен ми се случи,и не знам какво да правя,лекарствата които изписват за това са много вредни,и си търпя,но не знам докога ще издържа?

# 718
  • Мнения: 1 427
И аз с въпрос - възможно ли е само от цитонамазка да се установи ниско ниво на прогестерон  newsm78
И може ли наистина да е ниско, а въпреки това да нямам нито течение, нито кървене, нито болки или др. newsm78

# 719
  • Мнения: 4 615
По-скоро не е възможно. А какво общо има прогестерона с вагиналните течения и болките?

Общи условия

Активация на акаунт