За и против за вазектомията!!!

  • 30 088
  • 493
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 523
За информация в ето тази клиника струва 480Е вазектомията.
http://www.klinikaschweizaria.com/ceni.html

# 61
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами за твоите колежки не знам. Аз на 6 месеца правя мащабно проучване за ползването на презервативи, защото ми е свързано с работата. Данни няма да изнасям тук, но предпочитам да се доверя на статистиката, отколкото не афектираното ти мнение.
Бадемов цвят, много ти е кофти обкръжението, ако питаш мен. Всички мъже, които познаваш, са егоисти, така ли?
(Следващата стъпка е да призовеш жените да стават лесбийки, хем ще получават разбиране, хем няма да пият хапчета, пък и то характера на човека явно зависи от пола).
А тъй като по една случайност съм подробно запознат с продажбите на презервативи в България, мога да те уверя, че ползването на презервативи в семействата е една изключително разпространена практика.
Мдааа. Що тогава всичките ми колежки пият хормонални препарати или са със спирали?! А те хич не са малко.

Ами за твоите колежки не знам. Аз на 6 месеца правя мащабно проучване за ползването на презервативи, защото ми е свързано с работата. Данни няма да изнасям тук, но предпочитам да се доверя на статистиката, отколкото не афектираното ти мнение.
Ами прави си проучванията. Аз пък си следвам наблюденията. И това, че се изказвам по този начин, ме прави афектирана, тъй ли? Може не всички да сте егоисти, но по-голямата част сте и още как. Иначе процентът на ползващите презервативи щеше да е още по-голям в проучванията ти и хапчетата, спиралите и прочие средства САМО за жени нямаше да бъдат толкова разпространени. Сакън, ако скалпел докосне свещените атрибути! Доколкото знам, тази операция не цели да ви го отстрани или да ви направи импотентни. И друг парадокс - повечето мъже не дават дума да се издума за точно тази процедура, ама напоследък се увеличава броят на мъжете, подложили се на операция за удължаване. Та как ще ми обясниш този факт?

# 62
  • Мнения: 2
Не познавам лично нито един мъж, който да си е правил операция за увеличаване на дължината/дебелината.
Която операция ми се вижда доста по-смислена, ако природните дадености са извън приемливите норми и лишават мъжа от секс (и най-малкото би била направена по негово собствено желание). Съмнявам се, че някой нормално надарен здравомислещ мъж би си го направил от 16 см на 26 см само и само да не може после да си намери партньорка.

Когато кажеш, че "всички мъжа са егоисти" (после го поправяш на "почти всички" от добро възпитание) - това според теб не е ли афектирано състояние? Защото би било ужасно, ако наистина така си мислиш.

Май вярно не се движим в едни и същи среди.

# 63
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не познавам лично нито един мъж, който да си е правил операция за увеличаване на дължината/дебелината.
Която операция ми се вижда доста по-смислена, ако природните дадености са извън приемливите норми и лишават мъжа от секс (и най-малкото би била направена по негово собствено желание). Съмнявам се, че някой нормално надарен здравомислещ мъж би си го направил от 16 см на 26 см само и само да не може после да си намери партньорка.

Когато кажеш, че "всички мъжа са егоисти" (после го поправяш на "почти всички" от добро възпитание) - това според теб не е ли афектирано състояние? Защото би било ужасно, ако наистина така си мислиш.

Май вярно не се движим в едни и същи среди.
Я сега да видим кой не е егоист? Виж думите си, които съм болднала. Значи, операцията е оправдана, щом ще доведе до по-голямо самочувствие на мъжа и ще му даде секс, колкото му душа сака, под път и над път, както е в представите му, и заради това ще изтърпи болката и ще поеме рисковете. Не е ли пак егоизъм? Не вярвам някой да иде да си го удължи точно заради партньорката си. По-скоро ще го направи, за да му се носи славата на добър любовник. Нищо, че единият размер не прави добрия секс. Но щом опира до операция за предпазване на партньорката - твърдо не може. Защо? И не, не е афектирано състояние - както ти си държиш на проучванията, така аз си следя наблюденията и малко или много съм си изградила представа според тях и я излагам тук. 

# 64
  • Мнения: 125
Категорично  ЗА.

# 65
  • Мнения: 22 523
Бадем цвят, имаш някакъв проблем с мъжете като цяло ли?
И за какъв егоизъм говорим по-точно, тук не става въпрос за това дали мъжа да си купи нова кола пък на жената не, и обратното.
Тук става въпрос единствено и само за ЛИЧЕН избор.

# 66
  • Мнения: 4 462
http://www.docsirakov.com/kontr13.pdf
за тези ,които наистина търсят информация а не спорят ей така за спорта.
Моето лично мнение е ,че този въпрос /за предпазването от бременност/не е индивидуален.Т.е. не засяга само мъжа или само жената,а стои еднакво и пред двамата.В решението обаче има думата /според мен де/ и лекаря-специалист.Той трябва да прецени внимателно всички обстоятелства конкретно за съответната двойка и да им предостави своето аргументирано становище.После двамата ЗАЕДНО би трябвало да решат какво ще правят.
Не са уместни ултиматоми и обидни коментари.Та нали става дума за връзка и се предполага че има чувства ...и не само.На мен като жена близо до прословутите 40,майка и съпруга ми изглежда някак незряло едностранното и лековато коментиране на темата до момента.Някак всеки ''дърпа чергата към себе си ''и гледа да ''хвърли топката в полето на другия пол''.
Вярно е ,че няма две еднакви връзки,но е и чиста истина че в една връзка всеки би трябвало да мисли първо за другия а после за себе си.Няма място за егоизъм и сметаджийство .Те съсипват връзката,а като няма връзка и секса умира...и престава да съществува проблема с предпазването от бременност  Hug.

# 67
# 68
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мирама, никакъв проблем нямам с мъжете нито като цяло, нито като половина, нито дори пък с мъжа ми, с когото сме заедно от 11 години. Проблем ми представлява това, че животът на жените е достатъчно сложен, за да се усложнява още повече, като отговорността се прехвърля все на тях за всичко. Ако ме разбираш, естествено. Не виждам защо, след като една жена прекара 1-2 бременности, мине през ражданията и всичко останало, след това трябва да се тъпче с хормонални средства и да си поставя в тялото всевъзможни неща, за да се предпази от забременяване. Ако тези неща бяха безобидни, добре. Но те не са. Защо поне в тази ситуация мъжете не се пожертват?
Тук е много точно казано: този въпрос /за предпазването от бременност/не е индивидуален.Т.е. не засяга само мъжа или само жената,а стои еднакво и пред двамата.
Затова и говоря за егоизъм - в тялото на жената да става, каквото ще, ама щом опира дотам, да пипнат нещо по тялото на мъжа - не може.

# 69
  • Мнения: X
краси.мира, чакай малко, кое е егоистично....това че мъжа решава сам за себе си как да постъпва със собственото си тяло?
Ти как би реагирала ако някой те кара да направиш нещо, което не желаеш. И не е от жизнено важно значение точно за теб?
Семейството си е семейство.....но в семейството мъжа и жената са отделни хора, които решават самостоятелно как да постъпват с тялото и здравето си.

Със собственото си тяло ,но когато не взима мерки,това решение засяга жената.Защото тя забременява ,тя ражда...Ако мъжете почнат да раждат, няма проблем.Да си правят каквото искат с тяхното тяло.
Но когато аз трябва да се тровя,и да търпя всякакви гадости и прочие...ами мисля,че и мъжът трябва да има някаква отговорност към това.
Най-малкото ако и той не иска повече деца,за момента.

# 70
  • Мнения: 4 462
 Бадемов цвят ,не си ме рабрала!Не отричам риска от употребата на хормони и всички гадости през които минава една жена ,НО и вазектомията носи своите негативи и евентуални последици.За това казвам че до момента ''спорът'' се води доста лековато.Вероятно липсва достатъчно информация.За това дадох линка.
Не може да се обвиняват двата пола взаимно в егоизъм при положение,че дори не са си направили труда да се поровят повечко.И като се поровят ...достатъчно и видят до какво може да се стигне като изисват съответните неща от половинките си да се позамислят.Нека всяка двойка сама да реши дали удобството да правиш безопасен секс е по важно от ....това да знаеш че не излагаш най-скъпия си човек на опастността да хване рак...примерно.
МОЛЯ прочетете до край линка който пуснах  и не пишете неистини!

# 71
  • Мнения: X
Бадемов цвят ,не си ме рабрала!Не отричам риска от употребата на хормони и всички гадости през които минава една жена ,НО и вазектомията носи своите негативи и евентуални последици.За това казвам че до момента ''спорът'' се води доста лековато.Вероятно липсва достатъчно информация.За това дадох линка.
Не може да се обвиняват двата пола взаимно в егоизъм при положение,че дори не са си направили труда да се поровят повечко.И като се поровят ...достатъчно и видят до какво може да се стигне като изисват съответните неща от половинките си да се позамислят.Нека всяка двойка сама да реши дали удобството да правиш безопасен секс е по важно от ....това да знаеш че не излагаш най-скъпия си човек на опастността да хване рак...примерно.
МОЛЯ прочетете до край линка който пуснах  и не пишете неистини!

Абсолютно!    Peace
Когато и ДВАМАТА обсъдят нещата и заедно решат кое е по-малкото зло за тях.
А не мъжът да се измъква по тънката лайсна...Тялото било на жената ,тя решавала какво да прави с него.И най-учудващото е ,че има и жени,които разсъждават така !   
Аз не правя секс сама...ако беше така,нямаше да ми трябват нито хапчета,нито спирали,нито мъже...тогава и решение нямаше да е нужно.
Но когато има насреща и друг човек,редно е отговорността да е обща!

# 72
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
mamamari, нищо не е напълно безобидно. Явно аз не се изразявам правилно - искам да кажа, че процентът на жените, ползващи противозачатъчни и спирали, е много по-голям от този на мъжете, които ще се решат на нещо рисковано, за да допринесат и те за безопасния секс. Това имам предвид, не че едното е по-безопасно от другото. И все пак жените се подлагат на това, защото в повечето случаи им се налага сами да се грижат за това, да не забременеят отново. Имам доста приятелки, колежки и познати, с които сме бистрили тези въпроси. Факт е, че едно 99 % от тях гълтат хапчета, носят спирали, ползват всякакви мазила и гелове, докато мъжете им отказват и презерватив дори да ползват. Щял да им развали кефа от секса.  Tired
П.П. И аз се уредих със спирала преди време по съвет на гинеколога. Достатъчно проблеми си докарах, та знам защо говоря така. И категорично отказвам повече да подлагам тялото си на такива издевателства.

# 73
  • Мнения: 22 523
Тук ще спорим за жените и мъжете ли, защото темата се превръща точно в това. Ние жените колко сме горките и т.н., а мъжете си гледат кефа.
Вазектомията е противоестетсвена....във всеки човек е заложен механизма за продължаване на рода.....с вазектомията това се прекъсва....и дори да не действа на физиологическо ниво, тоест да няма никакви физически причини мъжа да спре да изпитва удоволствие, да получава ерекция и т.н. то може да подейства на психологическо ниво. А тази страна от въпроса къде стои???

И ок....мъжа си прави вазектомията....след година жена му решава да го зареже, защото си е хванала млад и готин любовник, който прави секс по 5пъти на ден с нея (тук не споменаваме това, че жената отново е започнала да си пие противозачатъчните, или използват презерватив). Съответно тя изведнъж може да реши, че иска деца от младият, нов пич....и ок, хоп, забременява.
В същото време и зарязаният мъж с вазектомията може да реши да си хване нова мацка. Ако и на нея и хрумне, че иска деца? А нещо междувременно се е объркало и процеса не може да стане обратим и мъжа си остава завинаги с вазектомията?

В крайна сметка при подобно решение къде е моралната страна на нещата?
Или въпроса е само - щом аз съм се морила да ти раждам деца (все едно само мъжа ги е искал), то и ти ще си направиш вазектомия, защото аз повече деца не искам.

# 74
  • Мнения: 4 462
А не мъжът да се измъква по тънката лайсна...!

Да приемем,че да да ти докаже че не егоист се подложи на въпросната процедура,но след време това доведе до рак и го загубиш....Кой тогава е егоистът?Кой се е измъкнал?НО за мен най-страшен е въпросът как се живее без най-скъпия?Как се носи отговорността,че си го подтикнала км това?
Не е вещ дето ще подмениш,а единствения за теб .

Общи условия

Активация на акаунт