Избелване на зъби

  • 43 139
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
ilchoni ,акаква е цената в Щатите на лепенките?Смятам да поръчам на приятелка, та да преценя.И каква ли трайност имат, за да си вземе човек повече ooooh!?За една година 10 ли е нормално / здравословно/да се използват?

# 16
  • Мнения: 71
Future_Mummy, а целите й зъби ли са се избелили? Все пак това са лепенки и все си мисля, че не може избелващото да достигне и между зъбите така добре, както при ония гелчета... или греша? Rolling Eyes

Grinning еми откъде да знам, на пръв поглед целите си бяха бели

# 17
  • София
  • Мнения: 1 020
ilchoni ,акаква е цената в Щатите на лепенките?Смятам да поръчам на приятелка, та да преценя.И каква ли трайност имат, за да си вземе човек повече ooooh!?За една година 10 ли е нормално / здравословно/да се използват?
Привет.
Цената в щатите е доста по-добра от тук - около 25 долара са, има и по-скъпи, зависи с какъв период си вземеш. Има едни, които са за 1 година има и други на които действието им е 18 месеца. Аз лично съм си правила избелване с лентичките и се избелват целите зъби.

Сега съм в чуденка дали да не си направя избелване с шините, но и аз се чудя полезно ли е, не се ли сваля емайла на зъба, въобще чудя се.

А това което казвате, че се прави при зъболекаря не е ли почистване на зъбен камък? Какво ще е това избелване с една процедура при зъболекаря?

# 18
  • Мнения: 10 012
Аз ползвам шини от 2 години и съм много доволна. Не е вредно за зъбите ако концетрата не е прекалено силен, три пъти съм се избелвала досега.
Зъболекарката ми чисти зъбния камък с лазер, след това ползвам спринцовките и шините нощем.
Polanight мисля, се казва гела.
http://www.polanight.co.uk/products-pola-teeth-whitening.html
Вредно или не, вече е страшно faux pas да си с жълти зъби, така че давайте смело! Peace

Ако на някой му се струват скъпички шините може да използва gum shields или mouth guard, силиконов  предпазител за зъби, ползват го ръгбистите, напромер. Продава се във спортните магазини в стандартен размер. Пуска се в гореща вода, след това се слага върху зъбите за да ви стане по мярка.

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 19:38 от Deziderata

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Здравейте, преди Коледа си избелих зъбите с шини и гел. Много съм доволна, резултат има след първият път още, а процедурата си правя сама за 40 минути всяка вечер преди лягане.
Имах 7 спринцовки (по 1 на ден), но реално слагах по-малко, така за 5 дни използвах 2 дози, имам и 2 допълнителни с флуор (ако имам повишена чуствителност), но и те така си останаха.
Преди да започна избелването отидох за почистване на плака и полирана, за да бъде равномерно избелването. Зъболекарят препоръчва според пациента колко дни да се прави процедурата и за колко продължително да се седи със шината. Аз имах малка нужда и стоях само 5 дни за по 40 мин. вечер след измиване на зъбите, а след това ги изчетвах със Сензодин, за да ги предпазя от свръх чуствителност.
Много съм доволна, евентуално процедурата се прави 2 пъти годишно.
Моите силиконови шини, 5 гела по-силно избелващи, 2 по-нисък процент и 2 гела с флуор ми излязоха около 270 лв.

# 20
  • Мнения: 78
Моля те сподели кой ти е зъболекаря и дай някакви координати

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моля те сподели кой ти е зъболекаря и дай някакви координати

Ще ти пиша на лични да не е като реклама.

# 22
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Би ли изпратила координати и на мен. Благодаря ти Simple Smile

# 23
  • Мнения: 328
Някой да знае нещо повече за това? Отзиви на ползвал го? Rolling Eyes http://www.hollywoodsexysmile.bg/ Съмнително е само 30лв да гарантират бяла усмивка.

# 24
  • Мнения: 1
Моят стоматолог ми препоръча това комплектче за избелване на Yotuel

# 25
  • Мнения: 5
Избелвала съм си два пъти зъбите при моята зъболекарка. Много съм доволна! Преди няколко години като завършвах точно преди бала си ги избелих. И добре че, защото на всички снимки съм ухилена като зелка Blush И всъщност чак като си разгледах снимките след бала осъзнах колко е фрапираща разликата. Не съм сигурна но това, с което ги избелват, явно действа и в дълбочина, защото като ги светне светкавицата изглеждат още по-бели!

Процедурата е малко неприятна де.. седиш около час и половина с отворена уста, но пък си заслужава Simple Smile Мажат те с едно нещо, зяпаш 20 мин, маха се, после пак те мажат, пак се маха.. Броя на мазанията зависи от това колко са ти жълти зъбите и колко бели искаш да ти станат. Първия път като ги избелвах бяха доста жълти и 3 мазания ми трябваха. Всяко мазане е по 40 лв. Т.е. платих 120 за цялата процедура.

За вредата не знам... 2006 пролетта си ги избелих, 2009 пролетта пак, но само с две мазания тогава, защото нямах такава нужда. Да чукна на дърво не съм имала никакви проблеми. Единственото е дискомфорта след процедурата, който при мен не беше нещо особено и беше в рамките на 1-2 дни. Изразяваше се в това, че отвреме на време ме прерязваше някой нерв - т.е. остра болка, която усещате за част от секундата. Мисля, че заради свръхчувствителността, която се получава се води, че може да имате разни такива болки и непоносимост към топло и студено околко седмица след процедурата. Та в краткосрочен план (т.е. почти 4 години до тук) не съм имала проблеми, в по-дългосрочен -  ще разберем тепърва Simple Smile А между другото зъболекартката ми избели и зъбите на дъщеря си преди нейния бал, а тя си я гледа като писано яйце Simple Smile Само този факт за мен е доказателство, че и да има вреда, тя е минимална.

А що се отнася за тези шини с гела, с които се спи, доколкото знам те са на същия принцип, но с по-ниска концентрация на избелващото вещество. Зъболекарката ми разказваше, че била приготвила такива на дъщеря си, но тя все забравяла да си ги слага, така че няколко дни преди бала й, я натиснала и й ги избелила по начина с мазането и голямото зяпане, който описах по-горе hahaha Предполагам, че избелването с по-слаба концентрация на в-вото, но по-дълго време е по-малко шоково и вредно за зъбите, но в крайна сметка принципът е един и същ.

# 26
  • Мнения: 0
Аз си избелвам зъбите 1 път на 1.5 години със системата Zoom. Прави се в зъболекарския кабинет. Трае 45 минути и ефекта е потресаващ. Общо взето те мажат, пускат синя лампа в зъбите ти докато не станат бялото, което искаш. Аз първия път от лакомия ги направих толкова бели че изглеждаше неестествено. Проблема е че след това не трябва да консумирате нищо цветно за около месец и е добре да седите далече от храни и напитки като кафе, червено вино, балсамов оцет, кола и всичко много цветно. Аз кафето не мога да откажа и затова си избелвам зъбите вече 2 пъти.

# 27
  • Мнения: 3 641
vaninavoice, може ли на лични координатите на твоя зъболекар Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз си избелвам зъбите 1 път на 1.5 години със системата Zoom. Прави се в зъболекарския кабинет. Трае 45 минути и ефекта е потресаващ. Общо взето те мажат, пускат синя лампа в зъбите ти докато не станат бялото, което искаш. Аз първия път от лакомия ги направих толкова бели че изглеждаше неестествено. Проблема е че след това не трябва да консумирате нищо цветно за около месец и е добре да седите далече от храни и напитки като кафе, червено вино, балсамов оцет, кола и всичко много цветно. Аз кафето не мога да откажа и затова си избелвам зъбите вече 2 пъти.
Моя приятелка пиеше кафето със сламка, точно поради този факт. Пробвай може и да ти е вкусно така.

# 29
  • Мнения: 0
пробвах... така пия първите месеци и аз... докато не ми писне или ме хване срам
като го правиш вкъщи е ОК...
но пробвай да седнеш на кафе - късо кафе..
много е смешно със сламка
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт