Коледата наближава, а ЮНЧЕТО в корема шава! - 6

  • 22 102
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 67
СПЕШНО! Момичета, имам едно питане - доколкото знам за БХС-то искат искат преглед от ехограф най-много три дни предварително. Искаха ли ви и от наблюдаващия гинеколог ли го взехте или там ви гледаха като отидохте?
Да, така е, до три дни максимум след последната ехография трябва да направиш БХС. Аз отидох при АГ-то, замери ме и така отидох при генетиците.

# 736
  • Мнения: 7
Бясна съм.Сега се обадиха,че до 31.12 ни спират почивните дни и ни увеличават работното време с 1 час,а работим и в събота и неделя.Къде да си търся правата,не искам да излизам в болничен,но няма да издържа толкова дни без почивка.Дайте 1 акъл.
Мога само да ти дам тази извадка от КТ, а ако не стане с разговор с работодателя ти, смятам че е по-добре за теб все пак да си вземеш болничен. Работа ще има и след нас, както се казва.
Специална закрила на жените
 Чл. 306. (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.).
Защита на бременните жени и на кърмачките
Чл. 307. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., бр. 52 от 2004 г.) (1) Работодателят не може да възлага, както и да задължава бременни жени и кърмачки да извършват работа, която излага на опасност или застрашава сигурността и здравето им.

(2) Бременната жена или кърмачката може да откаже изпълнението на работа, която е определена като вредна за здравето на майката или детето или за която след оценка на риска е определено, че представлява съществен риск за здравето на майката или на нейното дете.

(3) Списъкът на работите и условията на труд по ал. 1 се определя с наредба на министъра на труда и социалната политика и министъра на здравеопазването.
Стаи за жени
Чл. 308. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодател, при когото работят 20 и повече жени, е длъжен да обзаведе стаи за лична хигиена на жените и стаи за почивка на бременните по ред, установен от министъра на здравеопазването.
Трудоустрояване на бременни жени или кърмачки
Чл. 309. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Когато бременна жена или кърмачка изпълнява неподходяща за състоянието й работа, по предписание на здравните органи работодателят предприема необходимите мерки за временно приспособяване на условията на труд на работното място и/или работното време с оглед премахване на риска за безопасността и здравето на бременната или кърмачката. Ако приспособяването на условията на труд на работното място и/или на работното време е технически и/или обективно неосъществимо или не е оправдано да се изисква поради основателни причини, работодателят предприема необходимите мерки за преместване на работничката или служителката на друга подходяща работа.

(2) (Доп. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Предписанието на здравните органи е задължително за изпълнение от бременната или кърмачката и от работодателя. До изпълнението на предписанието за преместване тя се освобождава от задължението да изпълнява неподходящата за състоянието й работа, а работодателят й изплаща обезщетение в размер на получаваното брутно трудово възнаграждение за месеца, предхождащ деня на издаването на предписанието.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) В случаите по ал. 1 работничката или служителката получава трудово възнаграждение за изпълняваната работа. Когато то е по-ниско от трудовото възнаграждение за предишната работа, има право на парично обезщетение за разликата в трудовите възнаграждения съгласно отделен закон.

(4) Работодателят съвместно със здравните органи определя ежегодно длъжности и работни места, подходящи за заемане от бременни жени и кърмачки.
Командироване на бременни жени и майки с деца
Чл. 310. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., бр. 25 от 2001 г., бр. 52 от 2004 г.) Работодателят не може да командирова бременна жена и майка на дете до 3-годишна възраст без нейното писмено съгласие.

# 737
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Виждам че сме на 49 страница и давам предложение за заглавие, ако ще слагаме такова:
Ще посрещам с малкото човече Коледа и Бъдни вечер!
или
Празниците ще посрещам вече, с малкото, скрито човече!
или
Радостта ни е голяма, коледарче тропа в корема на мама!
или
От баницата изтеглих късметче-здраво, сладко, юнско бебче![/color]
  Joy Ама ги измислих, може и тъпи да ви се сторят,  само предлагам!

# 738
  • Мнения: 4 206
Антония,  ако ще ходиш с видеозон от външен лекар, добре е той да ти попълни бланката от Генетичната лаборатория - там за всеки вид скрининг има различни показатели, които трябва да се попълнят - различни за двата. Ако от данните на видеозона (нали дават една снимка с данни върху нея) липсва нещо, което твоя лекар е забравил да попълни, възможно е да те върнат. На втория скрининг ходих на видеозон при моя лекар, той ми попълни бланка от Генетичната лаборатоиря и с нея нямах никакъв проблем. Сега ще потърся дали я няма онлайн, ако я намеря, ще пиша пак.

# 739
  • Мнения: 7
didi24 всичките ми харесват, но на мен сякаш най-много ми допада последното "От баницата изтеглих късметче - здраво, сладко, ЮНСКО бебче!

# 740
  • Мнения: 7
Антония,  ако ще ходиш с видеозон от външен лекар, добре е той да ти попълни бланката от Генетичната лаборатория - там за всеки вид скрининг има различни показатели, които трябва да се попълнят - различни за двата. Ако от данните на видеозона (нали дават една снимка с данни върху нея) липсва нещо, което твоя лекар е забравил да попълни, възможно е да те върнат. На втория скрининг ходих на видеозон при моя лекар, той ми попълни бланка от Генетичната лаборатоиря и с нея нямах никакъв проблем. Сега ще потърся дали я няма онлайн, ако я намеря, ще пиша пак.
Благодаря на всички за бързата реакция! Защото аз най-накрая успях да се свържа с него и в понеделник съм на ЖК!

# 741
  • Мнения: 4 206
Това е за първия скрининг
http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/ReqScr1

а това за втория
http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/ReqScr2

разпечатай си ги за всеки случай, за да се презастраховаш, че ще ти попълни всичко.

Аз да кажа за римите пак - ако ще слагаме заглавие с рими, нека поне да присъства ЮНИ по някакъв начин, че иначе ще е много трудно за търсене. Пак от практична гледна точка говоря.

# 742
  • Мнения: 0
didi24 и на мен ми допада последното "От баницата изтеглих късметче - здраво, сладко, ЮНСКО бебче!"
 Hug

# 743
  • Мнения: 147
Аз вчера като ходих на БХС-то задължително ме накараха да отида на видиозон при тях

# 744
  • в белята
  • Мнения: 536
Ей сега се сетих да се оплача,че в къщи на кантара показва едно ,а като ида на ЖК показва с два кг повече. Twisted EvilАз сега на кое да вярвам ?newsm78

# 745
  • Мнения: 7
мартеа много, много благодаря newsm51
Сега отивам да се навлека и отивам на пазар, по - късно ще погледна да видя какво ново и дали сте избрали новата темичка.  Само да не взема да се спъна ии да се отъркалям в снега, че някой може да ме сбърка със Nature Snowman.  Laughing

# 746
  • Мнения: 7
Моя съвет е да вярваш на твоя, защото и преди това си се мерила на него и знаеш колко си била и колко си сега. По принцип, ако се измериш някъде на друг кантар може да покаже и други стойности.
Ей сега се сетих да се оплача,че в къщи на кантара показва едно ,а като ида на ЖК показва с два кг повече. Twisted EvilАз сега на кое да вярвам ?newsm78

# 747
  • Мнения: 67
didi24, и аз съм за: "От баницата изтеглих късметче - здраво, сладко, ЮНСКО бебче!"

# 748
  • Мнения: 51
"От баницата изтеглих късметче - здраво, сладко, ЮНСКО бебче!"  И аз съм за това суперско е Hug

# 749
  • Мнения: 140
"От баницата изтеглих късметче - здраво, сладко, ЮНСКО бебче!"  И аз съм за това суперско е Hug
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт